999 rezultate për

kampionati

Alisson kthen timonin e Romës: Na pret Kampionati dhe Milani Roma duhet ta harrojë humbje 2-1 në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Shakhtar Donetsk. Djelmoshat e Eusebio D
Presidenti i Ukrainës bën thirrje: Bojkotoni Kampionatin Botëror Lufta midis Rusisë dhe Ukrainës ka bërë që të dy vendet të krijojnë një klimë urrejtjeje midis tyre. Rreth më shumë
Allegri mesazh Sarrit: Ja kur vendoset fituesi i kampionatit Fatet e titullit kampion në Serinë A do të vendosen në 20 maj në javën e fundit të kampionatit është i bindur për këtë M
Duro premton spektakël me Skënderbeum, por nuk e vendos kampionatin Me Skënderbeun kryesues që ka 8 pikë avantazh nga Flamurtari, përballja e kësaj të premte pritet të vendosë nëse korçarë
Kampionati Botëror në alarm, fushat rrezikohen nga... karkaleci Kampionati botëror i Rusisë mund të përfshihet në skandal dhe fajin do ta ketë… karkaleci. Alarmin e ka ngritur përgj
Partizani merr sulmuesin brazilian nga kampionati maqedonas Klubi i Partizanit, pasi njoftoi zyrtarizimin e mesfushorit serb Kulum, ka bërë publike edhe një tjetër firmë. “Dema
Zyrtare: Shqipërisë i hiqet e drejta për organizimin e Kampionatit Evropian të Peshëngritjes (FOTO LAJM) Ditët e fundit kanë qenë shumë të vështira për peshëngritjen shqiptare. Si fillim ishte skandali i daljes pozitiv me
19-vjeçari i Kombëtares bën hap gjigand, kalon në kampionatin portugez Agim Zeka hap një kapitull të ri në karrierën e tij futbollistike. Mesfushori 19-vjeçar i lindur në Drenicë është huazua
Hysaj kërkon titullin Kampion dhe nuk e diskuton largimin Elseid Hysaj ka kërkuar që Napoli të lërë menjëherë pas krahëve eliminimin në Kupën e Italisë dhe të përqendrohet te kam
Rossi vazhdon të tregojë burrëri me fjalët e tij: Nuk kam frikë ta përsëris se Juventus fiton Kampionatin Daniele De Rossi foli këtë të enjte për ambiciet që ka Roma në garën për titullin kampion në Serinë A, por duke e pranua
E FUNDIT / Rritet vlera e kampionatit shqiptar, vlerësohet 46 milionë euro (FOTO LAJM) Sipas faqes së specializuar të merkatos, “Transfermarkt”, vlera e Kategorisë Superiore është rritur në afro 47 milionë e
Trajneri i mrekullive shpreh keqardhjen që kampionati po ndalet Para një javë 5-0 kundër Parizanit dhe sot 1-2 kundër Kukësit. Epo Luftëtari e mbyllme kaq për këtë vit,njëmbyllje më e
Toni Kroos i vetëdijshëm, ose fitojnë me Barcelonën ose e humbin kampionatin Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, e shikon si obligim fitoren kundër Barcelonës në El Classico. “Sezoni është i
Dëshira e çmendur e Tottit: Roma fiton Kampionatin, Juventus Championsin Legjenda e Romës, Francesco Totti, dëshiron që ish-ekipi i ti të mund të fitojnë Scudetton, ndërsa Juventusi titullin e
Çudia e radhës në Kampionatin shqiptar, Bylisit i prishet autobuzi gjatë rrugës për në Gjirokastrës Nuk kanë fund çudirat në futbollin shqiptar. Ajo që ka ndodhur sot me skuadrën Bylisit është vërtetë diçka e rrallë. Nde
Orges Shehi krenar për arritjet e Skënderbeut deri më tani: Sërish do luajmë me mendje në Superligë Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Europa League. Kapit
Shifra rekorde / 15-të javë 39 pikë, Zikaltërit fituan titullin në fund me këto statistika Ata janë skuadra më e mirë në Serie A këtë sezon futbollistik 2017/18 që e kanë nisur për bukuri. Asnjë futbolldashës nu
D'Ambrosio qetëson tifozët: Nuk duam Kampionatit por Championsin Danilo D’Ambrosio është një nga të rilindurit, pas kurës së Spallettit. Mbrojtësi i djathtë i Interit është kthyer në nj
Roberto Carlos e shikon si të vështirë situatën e Realit për Kampionatin Ish-mbrojtësi legjendar i Real Madridit, Roberto Carlos ka analizuar situatën aktuale të Real Madridit në emisionin ‘El
Milan – Torino, formacionet zyrtare Milani dhe Torino kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatit italian, Serie A. Rosso