999 rezultate për

kampionati

Rossi vazhdon të tregojë burrëri me fjalët e tij: Nuk kam frikë ta përsëris se Juventus fiton Kampionatin Daniele De Rossi foli këtë të enjte për ambiciet që ka Roma në garën për titullin kampion në Serinë A, por duke e pranua
E FUNDIT / Rritet vlera e kampionatit shqiptar, vlerësohet 46 milionë euro (FOTO LAJM) Sipas faqes së specializuar të merkatos, “Transfermarkt”, vlera e Kategorisë Superiore është rritur në afro 47 milionë e
Trajneri i mrekullive shpreh keqardhjen që kampionati po ndalet Para një javë 5-0 kundër Parizanit dhe sot 1-2 kundër Kukësit. Epo Luftëtari e mbyllme kaq për këtë vit,njëmbyllje më e
Toni Kroos i vetëdijshëm, ose fitojnë me Barcelonën ose e humbin kampionatin Mesfushori i Real Madridit, Toni Kroos, e shikon si obligim fitoren kundër Barcelonës në El Classico. “Sezoni është i
Dëshira e çmendur e Tottit: Roma fiton Kampionatin, Juventus Championsin Legjenda e Romës, Francesco Totti, dëshiron që ish-ekipi i ti të mund të fitojnë Scudetton, ndërsa Juventusi titullin e
Çudia e radhës në Kampionatin shqiptar, Bylisit i prishet autobuzi gjatë rrugës për në Gjirokastrës Nuk kanë fund çudirat në futbollin shqiptar. Ajo që ka ndodhur sot me skuadrën Bylisit është vërtetë diçka e rrallë. Nde
Orges Shehi krenar për arritjet e Skënderbeut deri më tani: Sërish do luajmë me mendje në Superligë Skënderbeu luan ndaj Young Boys në Bernë me synimin për të mos dalë pa pikë në ndeshjen e fundit të Europa League. Kapit
Shifra rekorde / 15-të javë 39 pikë, Zikaltërit fituan titullin në fund me këto statistika Ata janë skuadra më e mirë në Serie A këtë sezon futbollistik 2017/18 që e kanë nisur për bukuri. Asnjë futbolldashës nu
D'Ambrosio qetëson tifozët: Nuk duam Kampionatit por Championsin Danilo D’Ambrosio është një nga të rilindurit, pas kurës së Spallettit. Mbrojtësi i djathtë i Interit është kthyer në nj
Roberto Carlos e shikon si të vështirë situatën e Realit për Kampionatin Ish-mbrojtësi legjendar i Real Madridit, Roberto Carlos ka analizuar situatën aktuale të Real Madridit në emisionin ‘El
Milan – Torino, formacionet zyrtare Milani dhe Torino kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatit italian, Serie A. Rosso
Kukësi dhe Partizani "shpërdorojnë asistin" e Skënderbeut Emocione, gola, spektakël e polemika, por në fund verdikti i javës së 10-të të Superiores, kur bëhet fjalë për kreun, ës
Një xhudiste shqiptare kualifikohet në evropian Xhudistja Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian U23 që po mbahet në Podgoricë.
Teuta barazon rekordin negativ prej 7 ndeshjesh pa fitore Teuta nuk po kalon një moment të mirë pas atij starti perfekt të kampionatit. Djemtë e Detit e kanë harruar shijen e fit
Hyka në garë për dy çmime individualë njëkohësisht në Kampionatin Amerikan të Futbollit (VIDEO) Është lënë jashtë vëmendjes së trajnerit të Kombëtares në dy ndeshjet e fundit kualifikuese, por forma e treguar me San
Kërcënimi i terroristëve për Kampionatin Botëror, nxjerrin posterin e Messit me gjak në sy (FOTO) Grupi terrorist i njohur si ISIS, vazhdon të bëjë propagandë për sulmet terroriste që mund të ndodhin në Kampionin Botër
Cahill: Kampionati është i gjatë, çdo gjë është e hapur Skuadra e Antonio Conte e cila mundi të shtunën Watford me shifrat 4-2 për t'i dhënë fund një jave makthi që i panë ata
Premier League rrezikon shpërbërjen, ja arsyeja Gjashtë ekipet e mëdha të Premier League mund të shkojnë në luftë dhe të kërcënojnë largimin nga kampionati, nëse atyre
Ançelotti drejt Kampionatit kinez, pagë faraonike Carlo Ancelotti nuk do të mbetet edhe për shumë kohë i lirë pasi tanimë ka marrë një ofertë të rëndësishme nga Kina. Ësh
Shembet tribuna teksa festohej goli i Lilës, dhjetëra tifozë të plagosur në kampionatin francez Një incident mjaft i rëndë ka ndodhur sot në ndeshjen mes Amiens dhe Lilës në kampionatin francez të futbollit, ku prish