999 rezultate për

kampionati

KAS vendos pas mbarimit të kampionatit për Skëndërbeun Skënderbeu do ta mësojë përfundimisht nëse do të mund të luajë sezonin e ardhshëm në Kupat e Europës vetëm pasi të përfu
Serie A përcakton datën e fillimit të sezonit 2019-2020 Serie A, liga më e dashur për shqiptarët ka përcaktuar datën e fillimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe de
Puthja që po bën xhiron e rrjetit, çfarë ndodhi mes dy lojtarëve të kampionatit anglez (VIDEO) Një episod i pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit anglez mes Burnley-Cardiff City. Në nerva e sipër gjakrat
Kampionati Europian i Peshëngritjes, Briken Calja medalje ari në stilin në shkëputjes Peshëngritësi Briken Calja ka fituar medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 73kg, në Kampionatin Europian të P
Në kampionatin belg shënohet një nga autogolat më qesharakë (VIDEO) Në ndeshjen e raundit të tretë të Championship Group në Jupiler League belge mes Club Brugge dhe St. Liege është shënuar
Gega: Tani mendojmë për kampionatin, kemi dhe 9 finale Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, hedh pas krahëve eliminimin nga Kupa dhe fokusohet te ndeshjet e kampionatit. Sipas
Guardiola i frikësuar për fundin e kampionatit Manchester City ka fituar të mërkurën në mbrëmje kundër Cardiff-it dhe ka rimarrë vendin e parë në renditjen e Premier L
Gega flet pas eleminimit: Tani të fokusohemi te kampionati Skënder Gega ka folur pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë ku Partizani humbi me rezultatin 1-0 përballë Luftëtarit.
Skuadra e Florent Hadërgjonaj bie nga Premier League 2 muaj para mbarimit të kampionatit Klubi i Florent Hadërgjonajt, Huddersfield Town, e ka siguruar rënien nga Premierliga, edhe pse fundi i ligës është gati
Kampionati Evropian, sportistët shqiptarë nisin grumbullimin Kombëtarja shqiptare e Peshëngritjes nisi grumbullimin për kampionatin Evropian që do të zhvillohet në Gjeorgji nga data
Ish-bomberi i Skënderbeut shënon dopietë në Azerbaxhan Ish-sulmuesi i Skënderbeut në Kategorinë Superiore, James Adeniyi ka qënë rezultativ për skuadrën e tij, Gabala, në taki
Bojkot kampionatit, arbitrat: Nuk hyjmë në fushë pa polici Vendimin për të bojkotuar ndeshjet e kampionatit, Shoqata Bashkimi i Arbitrave të Futbollit Shqiptar e ka zyrtarizuar n
FSHF nuk pranon dhunë, po mendohet pezullimi i kampionatit Skenat e shëmtuara të ndodhura në stadiumin e Kamzës kanë sjellë reagimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Qeveria e
Milot Rashica në formacionin më të mirë të javës në Gjermani Milot Rashica po lë gjithnjë e më shumë shenjë në radhët e Werder Bremenit, duke treguar se kërkon me të drejtë një rol
Gega: Gëzohem për kualifikimin, por mendja më rri te kampionati Partizani kaloi në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë pasi mposhti Kastriotin me rezultatin 7-2 në të dyja sfidat. Në nd
Messi krenar që realizova 400 gola, por prioriteti kryesor të fitojmë kampionatin Messi ndihet krenar që ka realizuar 400 gola, por prioriteti kryesor i pleshtit eshte titulli kampion ne Spanje. Lion
Komenti i gazetarit shqiptar që tërboi serbët dhe maqedonët (VIDEO) Mediat serbe nuk lënë gjë pa shpallur si “provokacja”, kur është fjala për shqiptarët. Kështu ka bërë së fundi edhe “nov
Pogba: Ne jemi Manchester United dhe duhet të jemi në krye të kampionatit Paul Pogba shkëlqeu në ndeshjen e sotme kundër Bournemouth, pasi shënoi dy gola, dhe po tregon një formë të lartë që pre
Pritja e vitit në kampionatin amerikan, protagonist është Shkëlzen Gashi (VIDEO) Protagonist është sulmuesi Shkëlzen Gashi, të cilin jemi mësuar ta shohim të realizojë gola spektakolarë. Por ka raste q
Sulmuesi i Milanit pranë kalimit në kampionatin kinez Sulmuesi i Milant Fabio Borini nuk po gjen hapsira te kuqezinjtë, teksa Calciomercato.com njofton se ai është pranë kal