999 rezultate për

kampionat

Kampionati u mbyllur prej Covid19, vendimi kthehet mbrapsht Diçka vërtet e pabesueshme dhe që ka lënë gjithçka në kaos ka ndodhur në Belgjikë. Disa javë më parë, u njoftua zyrta
Bundesliga vendos listën e rregullave para kthimit të kampionatit më 9 maj Bundesliga ka vendosur një listë të rregullave që duhet të respektohen kur të kthehet futbolli në Gjermani. Kampioni
Frikë për rinisjen e Serie A, shumica e italianëve janë kundër Shumica e italianëve mendojnë që ky sezon futbollistik në Apenine nuk duhet të rifillojë. Në një sondazh të zhvilluar 64
Këto janë 5 kampionatet e vetme që nuk e kanë mbyllur kampionatin pavarësisht koronavirusit Më shumë se gjysma e botës është "ngujuar" në shtëpi për shkak të pandemisë globale që është zyrtarizuar që në mars nga
Kampionati nuk dihet kur do të fillojë, futbollistët e Partizanit stërviten me çanta e bidona uji në kurriz (VIDEO) Prej disa javësh kampionatet nëpër botë janë pezulluar, ashtu edhe në Shqipëri, me rinisjen që nuk dihet se kur do të je
Reja: Në Shqipëri ka ndaluar gjithçka, kampionati në dyshim E gjithë bota vijon betejën me Covid-19 ndërsa mbetet ende e paqartë se kur gjërat do të rikthehen në normalitet. Në dys
Një nga kampionatet më të rëndësishëm Europian pritet të anulohet Kampionati holandez i futbollit është kampionati i parë që pritet të anulohet. Madje raportohet në mediat e huaja se
SportMediaset: Kush shkon në Evropë nëse kampionatet nuk fillojnë? UEFA ka ritheksuar dëshirën e saj për të përfunduar kampionatet, por, duke pasur parasysh që pandemia koronavirus aktual
FSHF kërkon rinisjen e kampionatit më 20 maj Federata Shqiptare e Futbollit i ka kërkuar leje qeverisë për të rinisur kampionatin më 20 maj Federata i ka kërkuar
ZYRTARE/ Holanda mbyll kampionatin, po titulli ku shkoi? Titulli i kampionit të Holandës në futboll do të mbetet vakant, ndërkohë që kampionati është ndërprerë dhe nuk do të vaz
Cellino: Duket e pamundur të përfundosh kampionatin, lojtarët kanë frikë "Duket se nuk dua të luaj sepse jam i fundit në renditje dhe nuk dua të kthehem, por nuk pajtohem me mesazhin arrogant q
Këto janë vendimet e sotme nga mbledhja e UEFA-s Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
Zbulohen datat e fillimit të kampionateve kryesore Futbolli pak nga pak po rikthehet. I pari që do të startojë është Bundesliga që do të nisë më 9 Maj, shkruan Albeu.com.
AS ngre alarmin, nëse UEFA ndërpret kampionatet Atl Madrid mbetet jashtë Championsit (FOTO LAJM) UEFA ka propozuar këtë të enjte ku në rast se ligat nuk mund të përfundojnë, kriteret kualifikuese për garat evropiane t
Bundesliga merr vendimin përfundimtar për të ardhmen e kampionatit Ndeshjet do të luhen pas dyerve të mbyllura me maksimum 322 persona të lejuar brenda dhe përreth stadiumeve për ndeshjet
Vendimi nga mbledhja e UEFA-s, 3 gushti afati i fudit për të mbyllur kampionatet Takimi i UEFA-s që u mbajt sot në Nyon të Zvicrës nëpërmjet video-konferencave ka konfirmuar indikacionet e ditëve të fu
Ndodh dhe kjo, kampionati rumun do t’i zhvillojë ndeshjet në Turqi Federata Rumune e futbollit po mendon që të vazhdojë pjesën e mbetur të sezonit në Turqi. Për shkak të gjendjes së rëndu
Ne Belgjikë e bëjnë bajat, merret vendimi për titullin e Club Brugge Liga e Futbollit të Belgjikës ka anuluar vendimin e saj të 25 marsit, duke përfunduar kampionatin parakohe dhe duke i dh
Çfarë do të ndodhë me kampionatin? Serie A del me një komunikatë Liga u pezullua për kohë të pacaktuar në mars për shkak të COVID-19 dhe Federata Italiane e Futbollit (FIGC) tashmë ka d
2 nga 7 skuadrat e Serie A mohojnë raportimet: Nuk jemi kundër rinisjes së kampionatit Vetëm para pak momentesh është raportuar se 7 skuadra të Serie A janë kundër rinisjes së kampionatit. Por menjëherë pas