999 rezultate për

kampionat

As luftërat, as kolera nuk e ndalën sportin, por Koronavirusi po! Ç'do të ndodhë me kampionatet dhe miliardat që qarkullojnë ato Pjesa më e madhe e eventeve sportive, të vogla apo të mëdha janë anuluar, shtyrë, apo riskeduluar për shkak të pandemisë
Kreu i Federatës Turke lajmëron nisjen e kampionatit dhe konfirmon datën e finales së Championsit Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë Covid-19, futbolli po rinis gradualisht, teksa sot kreu i Federatës Turke të Futb
ZYRTARE/ Edhe Turqia ka një datë për rifillim e kampionatit Presidenti i Federatës së Futbollit të Turqisë, Nihat Ozdemir, ka konfirmuar lajmin se Superliga turke do të rinisë më 1
Duka tregon se çfarë do të ndodhë nëse nuk rifillon kampionati I ftuar në “Çim Peka LIVE”, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, u pyet se në qoftë se nuk rifill
Mësohet data për rinisjen e Champions League ​UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund Champions Leaguen dhe Europa Leaguen. Sip
Zbulohet letra e FSHF-së dërguar Qeverisë për rifillimin e kampionatit (FOTO LAJM) Federata Shqiptare e Futbollit është e bindur dhe kërkon me çdo kusht rifillimin e kampionatit. "Panorama Sport" ka m
Premtimi i madh Jessica për Immobilen nëse Lazio fiton kampionatin: Do të dhuroj një tjetër fëmijë (FOTO LAJM) Jessica Malena, gruaja e Ciro Immobiles në lidhje direkte në Instagram me faqen "Che fatica la vita da bomber" i ka bërë
Maqedonia e Veriut zbulon datën e fillimit të kampionatit Si në të gjithë vendet Europës dhe Botës edhe në vendin tonë aktivitetet e futbollit si dhe sporteve tjera janë pezullua
Skuadrat e Premier League të ndara për rifillimin e kampionatit, deri tani 8 pro dhe 6 kundër Plani për rifillimin e Premier Leagua nuk është përfaqësuar nga të gjitha skuadrat, ku deri më tani kemi një ndarje thua
Maqedonia ka një datë për rifillimin e kampionatit Si në të gjithë vendet Europës dhe Botës edhe në vendin tonë aktivitetet e futbollit si dhe sporteve tjera janë pezullua
Anulimi i kampionatit, cilat janë skuadra që humbasin më shumë në Shqipëri Futbolli është në dorë të specialistëve të shëndetësisë. Mirëpo, nëse në Europë, Gjermani, Francë e Itali janë autoritet
Tri raste pozitive me coronavirus në Bundesligë, vështirësohet nisja e kampionatit Pas fillimit të stërvitjeve në grupe të ndara, klubet e Bundesligës kanë nisur testimin e lojtarëve dhe stafit. FC Kö
Duka këmbëngul për rifillimin e kampionatit Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, këmbëngul për një rifillim të kampionatit, pasi duke qenë se
I iku Champions për 1 pikë! Shpërthen presidenti i klubit francez pasi u pezullua kampionati Me Ligue 1 të pezulluar përfundimisht, Lille duket jashtë Champions League për një pikë të vetme. Një goditje e madhe kj
ZYRTARE/ Ja kur nis kampionati i futbollit në Zvicër Këshilli Federal ka marrë vendim në lidhje me Superligën e Zvicrës. Ditën e sotme është vendosur që kampionati zviceran
Një tjetër kampionat vendos të rikthehet më 25 maj Kampionatet evropiane të futbollit kanë filluar të mendojnë rikthimin në fushën e gjelbër. Një ndër to është edhe kam
"Pesë zëvendësime për ndeshje", FIFA gati të ndryshojë rregullat nëse rifillojnë kampionatet Drejtuesit e FIFA-s propozojnë nga pesë zëvendësime në dispozicion, për t’iu ardhur në ndihmë skuadrave gjatë ngjeshjes
Serie A do të ketë fatin e League 1? Ministri italian i Sporteve jep deklaratën e fortë Teksa optimizmi për rifillimin e Serie A po shtohej dita ditës, një goditje e fortë ka ardhur ditën e sotme nga Ministri
Serie A ka një datë të re për rifillimin e kampionatit Klubet e Serie A kanë caktuar 14 qershorin si datën e fundit të mundshme për të rifilluar ndeshjet nëse sezoni do të për
Pas Holandës edhe Argjentina konfirmon ndërprerjen e kampionatit Pas Belgjikës, Holandës dhe Skocisë në një farë mënyre, edhe Argjentina ka vendosur të pezullojë përfundimisht të gjitha