999 rezultate për

kampionat

ZYRTARE/ Publikohet data e fillimit të Serie A Sezoni 2020-2021 i Serie A nuk do të nisë më 12 shtator siç u përfol fillimisht, por një javë më vonë më 19 shtator.
Lampard nuk pranon të fillojë kampionatin në datën e caktuar Frank Lampard mendon se data për fillimin e edicionit të ardhshëm në Premier League është krejtësisht e papërshtatshme p
Tirana "i rrëmben" një shqiptar kampionatit grek Tirana sot para ndeshjes finale të Kupës së Shqipërisë, ndaj Teutës, nuk është ndalur nga projekti i saj për Champions,
Tirana e mbyll kampionatin në "paqe" me Bylisin dhe nis festën e titullit Tirana mbërrin te titulli më një barazim. Bardheblutë sot kanë zhvilluar një ndeshje me ritëm të lartë ndaj Bylisit, por
Sarri mbron Juventusin: Ky është kampionati më i vështirë në historinë e futbollit italian Juventusi nuk po bind dhe nuk po di të mbyllë kampiontin e të sigurojë titullin, ndonëse kundërshtarët e tij po gabojnë
Publikohen datat e nisjes së 5 kampionateve më të forta në Evropë Serioziteti i pandemisë bëri që ligat të punonin nën trysni për ta përfunduar sezonin gjatë muajve të verës, korrik dhe
Shokohet futbolli europian, zyrtari i lartë në prag të dorëheqjes pas zbulimit të skandalit Presidenti i kampionatit spanjoll Javier Tebas po mendon të japë dorëheqjen pas publikimit të lajmeve se ka shkaktuar “k
Martini pas kalimit në finale: Ekipi sakrifikoi, ja pse humbëm në kampionat Teuta ia doli të kalojë në finale, duke mposhtur Kukësin me përmbysje, në një ndeshje me të vërtetë spekatkolare. Pas
Kampionati i njohur europian e nis sezonin e ri me tifozë Liga e futbollit në Holandë do të fillojë në shtator, ndërsa shikuesit do të lejojnë të zënë 15 deri në 35 për qind të k
Maldini pranon ardhjen e Rangnick, vendos në pikëpyetje të ardhmen e tij Ditën e djeshme mediat italiane raportuan me siguri të plotë se Milani ka arritur akordin e plotë me gjermanin Ralf Rang
Kukësi mposht Tiranën dhe rihap kampionatin (VIDEO) Kukësi ka triumfuar me rezultatin 1-2 ndaj Tiranës në supersfidën e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore.
Mali i Zi pezullon kampionatin e futbollit Është bërë publike vendimi për pezullimin e kampionatit të futbollit në Mali të Zi. Federata e Futbollit malazeze ka
Skandali i trukimeve, shteti europian anullon kampionatin dhe përjashtojnë 5 klube Trukimi i ndeshjeve është kthyer përsëri në temë diskutimesh në Shqipëri si një fenomen që përsëritet e që nuk ndalet pr
19 minuta shtesë, regjistrohet ndeshja më e gjatë në histori Sfida e kampionatit rus e vlefshme për javën e 25-të të kampionatit mes Rostov dhe Krasnodar ka hyrë në historinë e futb
Kampionati zvicerian hap dyert për tifozët, ja si e respektojnë distancën (FOTO LAJM) Kampionati zvicerian ka rihapur dyert për tifozët. Në ndeshjen Xamax-St Gallen shihen tifozë në shkallët e stadiumit
Bayern Munchen e mbyll kampionatin me fitore (VIDEO) Ashtu siç edhe i ka hije, kampionët e Bundesligës, Bayern Munich, kanë mbyllur sezonin me fitore 0:4, kundër Wolfsburg.
ZYRTARE: Kampionati francez nuk ndryshon format për sezonin 2020-2021 Ligue 1 nuk ndryshon format dhe nuk “ngushtohet”, siç pritej ose parashikohej gjatë kësaj periudhe ku futbolli është nda
Conte beson se Interi është ende në garë për fitimin e kampionatit Inter renditet në vendin e tretët në Serie A, teksa u rikthyen në aksion me një fitore 2:1 ndaj Sampdorias të dielën mbr
Super ndeshja e Premier League, Man. City - Arsenal: Formacionet e mundshme Futbolli anglez do të rikthehet me një super-ndeshje, e cila do të zhvillohet në "Etihad Stadium" ndërmjet Manchester Ci
"Çmendet" Jasir Asani, debuton me supergol në kampionatin suedez (VIDEO) I transferuar në merkaton e janarit te Aik, Jasir Asani e ka nisur mjaft mirë aventurën te skuadra suedeze, shkruan Albe