999 rezultate për

kampionat

Nuk ka protesta nesër, shenjë për rifilimin e kampionatit Nesër, pra të shtunën e 10 tetorit nuk do të ketë protestë të futbollistëve dhe aktorëve të futbollit para kryeministris
FIFA & UEFA reagojnë për bojkotin e kampionatit FIFA dhe UEFA kanë reaguar për bojkotin e kampionatit të Kategorisë Superiore. Përmes një letre të dërguar Sekretarit
Milani bën detyrën ndaj Spezia dhe merr kreun (VIDEO) Milani merr fitoren e tretë radhazi në kampionat pas 3 javëve të luajtura. Kuqezinjtë mposhtën me rezultatin 3-0 Spe
"Bojkotin nuk e vendosa unë", flet Duka: Ja kur fillon kampionati Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është shprehur se kjo që po ndodh tani nuk është një luftë mes futbollit dhe qeverisë
Pas ndeshjes me Genoan, Napoli u nënshtrohet tamponëve, ndeshja me Juven në rrezik Prekja në masë me koronavirus e lojtarëve të Genoas ka vendosur në alarm të gjithë Serinë A. Rezultimi pozitiv i 11
Reina vs Strakosha, cili do të jetë portieri titullar i Lazio? Përvojë në nivele të larta, njohuri mbi futbollin italian dhe europian, aftësi për ta bërë më solide dhomën e zhveshjes.
E nisi me barazim kampionatin, Zidane i pakënaqur me sulmuesit Zinedine Zidane u paraqit para mediave pas ndeshjes inauguruese të edicionit të ri në La Liga, jo pak i zhgënjyer nga ba
Shkëndija nuk ndalet, merr kreun Shkëndija mposhti Akademinë Pandev në javën e gjashtë të kampionatit në Maqedoninë e Veriut. Heroi i kuqezinjve nga
PSG siguron fitoren e dytë në kampionat, mposht Nice (VIDEO) Paris Saint Germain ka marrë fitoren e radhës në Ligue 1. Skuadra e Thomas Tuchel, Paris Saint Germain, ka mposhtur N
Man.United u mposht në ndeshjen e parë të kampionatit, Shaw: Mendoj se kemi nevojë për më shumë lojtarë Luke Shaw është i mendimit se Manchester United duhet të bëjnë disa transferime. Derisa merkatoja vazhdon të jetë e h
Starton Bundesliga: Formacionet zyrtare, Bayern-Schalke 04 (FOTO LAJM) Bayern Munich pret në shtëpi Schalke 04 në ndeshjen e parë të kampionatit e cila starton në orën 20:30 Blerja më e re
Merret vendimi zyrtar për tifozët e Serie A, ja si nis kampionati Vincenzo Spadafora, Ministri i Sportit në Itali, ka dhënë një lajm të mirë për klubet dhe tifozët e futbollit në Itali.
Watford jep "OK", Deulofeu drejt rikthimit në kampionatin italian Pas rënies në kategori më poshtë të Watord, shumë skuadra kanë shfaqur interes për sulmuesin anësor Gerard Deulofeu, ku
"Jam i kënaqur me lojtarët", flet Pirlo pas miqësores: Sulmues i ri? Po, më duhet sa më shpejt! Fitore bindëse e Juventusit , të cilët mundën Novara-n në një ndeshje miqësore (5-0) pikërisht një javë përpara debutimi
Bllokimi i Superiores, Rama cakton njeriun e sportit për të zgjidhur ngërçin e fillimit të kampionatit Superioria është shtyrë zyrtarisht me klubet që nuk janë dakort që kampionati të rinisë. Në lidhje me këtë ngërç Edi
ZYRTARE/ FSHF shtyn hapjen e fillimit të kampionatit (FOTO LAJM) FSHF në një njoftim zyrtarë të minutave të fundit ka deklaruar se do të shtyjë datën e fillimit të Kategorisë Superiore.
Qeveria nuk plotësoi kushtet, Superiorja bojkoton kampionatin (FOTO LAJM) Fundjava nuk do të ketë kampionat. 10 klubet e Superiores, të mbledhura në fillim të muajit gusht, ishin të qarta dhe do
PSG e nis kampionatin me 8 mungesa për shkak të covid-19 Paris Saint Germain do ta nisë me 8 mungesa sezonin e ri të Ligue 1 ku 7 prej tyre madje janë titullarë. Kampionët e
Messi larg Barcelonës, Rooney: Nëse transferohet te ky kampionat, mund ta fitojë përsëri "Topin e Artë" Wayne Rooney beson se Lionel Messi do të shkëlqejë në rast të transferimit në Premierligë. Wayne Rooney nuk heziton t
Publikohet kalendari i kampionatit anglez, përplasje titanësh që në start Pas dështimit në Europë, ku asnjë pres skuadrave angleze nuk shkoi në finalet e Champions dhe Europa League, Premier Lea