999 rezultate për

kampion

Pochettino: Të paraqitemi ndryshe dhe të kërkojmë finalen Të mërkurën zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Ligës së Kampionëve ndërmjet Ajaxit dhe Tottenham Hotspur. Londinezët pësu
Mungojnë Salah dhe Firminio, Kloop thërret 19-vjeçarin Liverpool luan sonte ndeshjen e kthimit përballë Barcelonës e vlefshme për gjysmë-finalet e Ligës së Kampionëve. Nde
PSG po mendon për zëvendësuesin e Tuchel Të fitosh kampionatin në Francë me PSG nuk është më një sukses që mund të garantojë të ardhmen. Tuchel i ka orët e nu
Presidenti i gjigantit të Seria A bën thirrjen e papritur ndaj UEFA-s Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka bërë thirrje që Liga e Kampionëve dhe Liga e Evropës të shfuqizohen, duk
E bujshme: Pas titullit të 50 kampion, Celtic përgatit ofertë për Mourinhon Celtic fitoi dje titullin e 50 në histori dhe të 8 radhazi në Skoci. Por skuadra bardhegjelbër tashmë ka filluar të ëndë
Llogaritë e titullit, ja si Partizani shpallet kampion në derbi Në përfundim të javës së 32-të Superiores, Partizani kryeson me 65 pikë dhe pas tij vjen Kukësi me 10 pikë më pak. Kur k
Lazim Destani uron Shkëndijën! Klubi shqiptar që garon në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, Shkëndija, ka arritur ta sigurojë titullin e kampionit
Kovac: Nuk jemi shpallur kampion akoma Pas fitores 3-1 që Bayern Mynih arriti ndaj Hannover në Bundesliga, skuadra bavareze sheh t’i afrohet edhe më shumë titu
Shkëndija, kampione e Maqedonisë Klubi shqiptar që garon në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, Shkëndija, ka arritur ta sigurojë titullin e kampionit
Celtic si Juventusi, shpallet për herë të 8 radhazi kampion (VIDEO) Celtic është zyrtarisht kampion në Skoci, pasi fitoi 3-0 në transfertë ndaj Aberdeen në javën e 36-të, dy javë para fund
Dënohet Mbappe, Messi mbetet pa rival për "Këpucën e Artë" Kylian Mbappe ishte një ndër protagonistët negativ në finalen e Kupës së Francës, ku PSG humbi në penallti (6-5) nga Ren
Shtatë ndeshje pa fitore, Verona shkarkon ish-kampionin e botës Shtatë ndeshje radhazi pa fitore, 3 prej të cilave të humbura dhe 4 barazime, kanë bërë që presidenti i Veronës, Maurizz
Ramsey: Erdha si fëmijë llafazan po largohem si kampion Mesfushori Aaron Ramsey nuk do të luajë më asnjë ndeshje me Arsenal këtë sezon. Jo sepse ai sezonin tjetër do të transfe
Bëhet publike lista e lojtarëve të Barcelonës për ndeshjen me Liverpool (FOTO LAJM) Ernesto Valverde i ka ftuar të gjithë futbollistët kryesorë të Barcelonës për duelin gjysmëfinal me Liverpoolin në Ligën
Ajax i pari në Europë, plot 160 gola këtë sezon Ajaxi është klubi më me së shumti gola të shënuara në Evropë deri tani këtë sezon. Klubi holandez ka sulm më të mirë se
Xhaka nuk përmbahet pas humbjes së Championsit nga Arsenali Granit Xhaka e ka vajtuar paaftësinë e Arsenalit për ta shfrytëzuar mundësinë që ta zërë një vend në top katërshe, pas h
Messi vendimtar, Barcelona shpallet kampione (VIDEO) Barcelona-s i ka mjaftuar një gol kundër Levante-s për të siguruar titullin e dytë radhazi në La Liga dhe të 26-in në hi
Starova: Do më vinte keq nëse Partizani do ta humbte kampionatin nga kjo ndeshje Sikurse në pankinë, edhe në konferencën për mediat, trajneri i Laçit, Sulejman Starvoa është shfaqur shumë neutral pas b
Lautaro Martinez kërcëkon Juventus: Vitin tjetër ju "heqim kurorën" Lautaro Martinez është gati të luajë derbin e parë të Italisë si protagonist, pasi Luciano Spalletti pritet të preferojë
Zbulohet prapaskena, Ronaldo kërkon Ancelottin te Juventus Eleminimi i Juventusit nga Ajaksi, në Ligën e Kampionëve ka tërbuar të gjithë tifozët juventinë dhe më së shumti Ronaldo