999 rezultate për

kampion

Allegri: Kampionatin e fituam përballë Bologna Massimiliano Allegri, arkitekti i pesë titujve të fundit të fituara nga Juventus në Itali, ka analizuar ecurinë e skuadr
Fiorentina befason Juventusin në "Alliaz Stadium" (VIDEO) Juventusit i duhet vetëm një pikë për të siguruar matematikisht titutllin kampion. Ndeshja e sotme përballë Fiorentin
Bayern Munich nuk e lëshon kreun, mposht Werderin e Rashicës (VIDEO) Bayern Munich ka fituar ndeshjen e javës së 30-të në Bundesliga me rezultatin e ngushtë 1-0 ndaj Werder Bremen. Të b
Ronaldo dhe Agnelli takim sekret, vendoset e ardhmja e skuadrës Skualifikimi i Juventusit nga Ajaksi dhe zhgënjimi i madh i Ronaldos, ka bërë që Anjeli të marrë frerët e skuadrës në do
Rivaldo: Messi këtë sezon meriton "Topin e Artë" Lionel Messi e meriton të fitojë për të gjashtën herë "Topin e Artë", pavarësisht nëse ai fiton Ligën e Kampionëve apo j
Messi, gati për të marrë kurorën e Ronaldos në Champions Regjimi i gjatë i Cristiano Ronaldos si mbreti i futbollit të klubeve evropiane ka mbaruar, dhe një rival i njohur po pr
Juventusi e vuan Ajaxin dhe financiarisht, bien me 24% aksionet e shoqërisë brenda natës Juventusi u eliminua në çerekfinale të Ligës së Kampionëve nga skuadra e Ajaxit, e cila po mahnit futbolldashësit me loj
Ten Hag: Fituam kundër presionit të Juventusit Ajaxi ka arritur të bëjë historinë duke u kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve pas më shumë se 20 vitesh.
Messi: Këta jemi ne, spektakolarë Lionel Messi e quajtur spektakolare skuadrën e Barcelonës, pas triumfit ndaj Manchester Unitedit dhe arritjes në çerekfi
Messi thyen akullin shënon në çerek-finale pas 6 viteve Lionel Messi më në fund e ka thyer mallkimin që kishte rënë mbi të në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke shë
KAS vendos pas mbarimit të kampionatit për Skëndërbeun Skënderbeu do ta mësojë përfundimisht nëse do të mund të luajë sezonin e ardhshëm në Kupat e Europës vetëm pasi të përfu
Guardiola i bindur: Premier League më e rëndësishme se Champions-i Pep Guardiola ka bërë të ditur se për Manchester Cityn triumfi në Ligën e Kampionëve mbetet më pak i rëndësishëm në krah
Serie A përcakton datën e fillimit të sezonit 2019-2020 Serie A, liga më e dashur për shqiptarët ka përcaktuar datën e fillimit të kampionatit për sezonin e ardhshëm, si dhe de
Reali është i gatshëm të ofrojë lojtarin e finaleve për kampionin e botës Real Madrid është gati të ofrojë Gareth Bale te skuadra e Manchester United, duke e përfshirë sulmuesin uellsian në tran
Puthja që po bën xhiron e rrjetit, çfarë ndodhi mes dy lojtarëve të kampionatit anglez (VIDEO) Një episod i pazakontë ka ndodhur në ndeshjen e kampionatit anglez mes Burnley-Cardiff City. Në nerva e sipër gjakrat
Nuk ndalet talenti i Benfica-s pas het-trikut në Europa League shënon edhe në kampionat (VIDEO) Joao Felix ka shënuar gol në ndeshjen që Benfica po e fiton 3-1 ndaj Vitoria de Setubal. 19-vjeçari i talentuar, Joao
Teuta ka harruar të fitojë, Tirana i jep leksion në Durrës Tirana ka triumfuar në Durrës me rezultatin 1-3 ndaj Teutës, për t’u rikthyer te fitorja pas 4 javësh. 3 pikë që u japin
Dusseldorf-Bayern, kampionët kërkojnë të rimarin kreun Bayern Munich do të luajë në transfertë pas pak ndaj Fortuna Dusseldorf. Kampionët synon triumfin për të rimarë kreun
Legjenda angleze: Liverpool fiton titullin kampion Paul Ince beson se pritja 29 vjeçare për titullin e kampionit do të marr fund këtë sezon, duke cilësuar lojtarët e Klopp
Tottenham në super formë, "poker" ndaj Huddersfield (VIDEO) Tottenham fitoi 4-0 ndaj Huddersfield, falë dy golave të shpejtë nga Wanyama dhe Moura në pjesën e parë dhe dy të tjetër