999 rezultate për

kampion

Ramsey: Erdha si fëmijë llafazan po largohem si kampion Mesfushori Aaron Ramsey nuk do të luajë më asnjë ndeshje me Arsenal këtë sezon. Jo sepse ai sezonin tjetër do të transfe
Bëhet publike lista e lojtarëve të Barcelonës për ndeshjen me Liverpool (FOTO LAJM) Ernesto Valverde i ka ftuar të gjithë futbollistët kryesorë të Barcelonës për duelin gjysmëfinal me Liverpoolin në Ligën
Ajax i pari në Europë, plot 160 gola këtë sezon Ajaxi është klubi më me së shumti gola të shënuara në Evropë deri tani këtë sezon. Klubi holandez ka sulm më të mirë se
Xhaka nuk përmbahet pas humbjes së Championsit nga Arsenali Granit Xhaka e ka vajtuar paaftësinë e Arsenalit për ta shfrytëzuar mundësinë që ta zërë një vend në top katërshe, pas h
Messi vendimtar, Barcelona shpallet kampione (VIDEO) Barcelona-s i ka mjaftuar një gol kundër Levante-s për të siguruar titullin e dytë radhazi në La Liga dhe të 26-in në hi
Starova: Do më vinte keq nëse Partizani do ta humbte kampionatin nga kjo ndeshje Sikurse në pankinë, edhe në konferencën për mediat, trajneri i Laçit, Sulejman Starvoa është shfaqur shumë neutral pas b
Lautaro Martinez kërcëkon Juventus: Vitin tjetër ju "heqim kurorën" Lautaro Martinez është gati të luajë derbin e parë të Italisë si protagonist, pasi Luciano Spalletti pritet të preferojë
Zbulohet prapaskena, Ronaldo kërkon Ancelottin te Juventus Eleminimi i Juventusit nga Ajaksi, në Ligën e Kampionëve ka tërbuar të gjithë tifozët juventinë dhe më së shumti Ronaldo
Manchester City fiton derbin dhe i shkel syrin titullit kampion (VIDEO) Manchester City ka mposhtur 2-0 Manchester United në derbi duke u ngjitur në krye të renditjes së Premier League. Të
Dy kampionë bote në ring në 20 korrik, arrihet marrëveshja Boksierët Manny Pacquiao dhe Keith Thurman do të duelojnë mes tyre më 20 korrik në Las Vegas. Lajmi ende nuk është zyrta
Ajax 180 minuta larg titullit kampion në Holandë (VIDEO) Ajaxi i Amsterdamit është vetëm dy fitore larg titullit kampion në Holandë, pas fitores kundër Vitesses të martën. Aj
Ronaldo i kërkon Juventusit të transferojë këta 6 lojtarë (FOTO LAJM) Mediat italiane raportojnë se Cristiano Ronaldo dëshiron ta ketë fjalën në politikën e transferimeve të Juventusit dhe s
Interi në sulm për anësorin e Ajax-it Interi është në kërkim të një sulmuesi anësor dhe së fundi në skenë ka dalë emri i marokenit të Ajaxit, Hakim Ziyech, ka
Kampionat Botëror në dije në shkollën e mesme "Jahja Kemal" Kupa Botërore e Dijes (WSC) edhe këtë vit raundi lokal dotë zhvillohet në ShMP Jahja Kemal E themeluar në vitin 2007,
Edhe Milani futet në garë për bomberin e Evertonit Milani i është futur garës për të nëshkruar me Richarlison. Braziliani po shkëlqen këtë sezon me Everton ku në 33 ndeshj
Juventusi sakrifikon yllin brazilian për talentin e Seria A Sezoni që po mbyllet nuk ka qenë shumë i mirë për mesfushorin brazilian Douglas Costa, që nuk dha atë që pritej me bardh
Pas sigurimit të titullit, Ronaldo fillon pushimet në Kroaci (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo shijoi titullin e parë kampion me Juventusin në Serie A, këtë të shtunë, në fitoren 2-1 ndaj Fiorentin
Rrahmani: Po të ishim një kombëtare, do t'i trembnim të gjithë Dinamo e Zagrebit ka fituar edhe këtë sezon titullin kampion në Kroaci. Pjesë e gjigandëve kroat, është edhe mbrojtës
PSG zbret në fushë përballë Monaco si kampion PSG është shpallur zyrtarisht fitues i titullit kampionë të "Ligue 1". Skuadra parisiene mbyll matematikisht garën për t
Dortmund nuk heq dorë nga titulli, "poker" Freiburgut të Abrashit (VIDEO) Borusia Dortmund fitoi 4-0 në transfertë ndaj Freiburgut duke moi iu ndarë luftës Bayernit në luftën për titullin kampio