999 rezultate për

kalimtare

Mihajllo Manevski, kryeministër i qeverisë kalimtare? Pas dorëheqjes së Nikolla Gruevskit, në krye të qeverisë kalimtare mund të vijë ish ministri i drejtësisë Mihajllo Manev
I pastrehu i talentuar befason kalimtarët (VIDEO) Talenti që kishte ky i pastrehë ka bërë që shumë kalimtarë të mbesin pa fjalë kur kalonin pranë tij. I pastrehu në Flori
Polici rep performancë argëtuese për kalimtarët (VIDEO) Ky është një ofecer policie, i cili duket se ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të përshëndetur kalimtarët. Oficeri me m
RDK: Zgjedhjet "demokratike" nuk zgjidhen me qeveri kalimtare 3-mujore Rilindja Demokratike Kombëtare rithekson qëndrimin e saj për të satën herë se vendi ballafaqohet me një krizë të thellë
BDI: Mandat 3-mujor qeverisë kalimtare për zgjedhje të lira e demokratike (VIDEO) Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se 3 muaj mandat do t’i mjaftonin qeverisë kalimtare për të organizuar zgjedhj
LSDM: Një qeveri kalimtare pa Gruevskin zgjidh problemet sistematike LSDM përshëndet konkluzionet e Këshillit të ministrave të BE-së dhe shprehet se, Bashkimi Evropian porositë që prioritet
Gruevski kryeministër deri në tetor, qeveria kalimtare me dy ministra Deri në tetor qeverinë do ta udhëheqë kryeministri aktual Nikolla Gruevski, dhe në menaxhimin e ministrive dhe ministrav
Ahmeti: Ka konsensus politik përsa i përket BE-së dhe NATO-s Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, në një intervistë për Standard, apelon për hetim ndërkombëtar për ngjarjet e Kumanovës si
"Maqedonisë i duhet një ristart politik" Analisti Sefer Tahiri, në një shkrim të tijin për "Al Jazeera Balkans", me titull "Maqedonisë i nevojitet ristart politi
OJQ-të letër BE-së dhe SHBA-ve: Qeveri kalimtare Përfaqësuesit e shoqërisë civile, të cilët kanë qenë shënjestër të përgjimeve, shprehën revoltën për ndërhyrjen e pushte
4 liderët nisen drejt Brukselit, nesër takimi i rradhës Katër liderët e partive politike në Maqedoni kanë konfirmuar pjesëmarrjen në takimin e nesërm në Bruksel, në përpjekje p
Zgjedhjet parlamentare, temë e bisedimeve të Brukselit Në asnjë deklaratë të komisionerit Johannes Hahn nuk është përmendur kërkesa kryesore e liderit të LSDM-së Zoran Zaev pë
Protestë në Shkup: Nuk ka qeveri kalimtare me kriminelë (VIDEO) Lëvizja Qytetare “Unë protestoj” ka dalë sërish rrugëve tëe Shkupit, për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë aktuale dhe ri
Gomari me bark të çarë shokon kalimtarët tek Liqeni i Tiranës Ka mjaftuar vetëm pak minuta që menjëherë të vinin një bum komentesh në lidhje me hedhjen e një gomari të ngordhur në Li
Nikolla Todorov, kryeministri i qeverisë kalimtare? Ndërsa vazhdojnë bisedimet mes katër liderëve të partive kryesore, nën vëzhgimin e ndërkombëtarëve, duke se krizës polit
Shpërthim me eksploziv pranë “Vasil Shantos”, lëndohen dy kalimtarë UPDATE - Burime nga vendi i ngjarjes kanë saktësuar se shpërthimi ka ndodhur në një banesë pranë "Vasil Shantos". Dys
Masa të forta sigurie dhe rrugë të bllokuara për Vuçiç, blindohet ambasada serbe Në kuadrin e masave të ndërmarra nga uniformat blu për vizitën e kryeministrit të Serbisë, që në orët e para të ditës am
Ja çfarë tha Zoran Zaev pas takimit të 4 liderëve (VIDEO) Update - Ka përfunduar para pak minutash pjesa e parë e takimit të 4 liderëve, që po mbahet sot në Klubin e Deputetëve n
Foto nga situata në Kumanovë (FOTO LAJM) Edhe pse të shtënat janë ndalur, situata në Kumanovë është ende e tensionuar. Jozyrtarisht njoftohet për 12 policë te pl
Mbahen të fshehta bisedimet në Bruksel Ashtu siç ishin marrë vesh në takimin e parë në Bruksel, VMRO DPMNE dhe LSDM nuk japin asnjë detaj nga bisedimet. Ajo që