999 rezultate për

kabinetin

Trump nuk do “persona të varfër” në kabinetin e tij Në një eveniment të organizuar në qytetin Cedar Rapids të shtetit Lowa, presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, hodhi në dri
Shqipëria shembull për Maqedoninë, një maqedonas në kabinetin e presidentit Meta Jy garantoj se do të keni përfaqësuesin nga bashkësia etnike dhe në kabinetin tim presidencial ndërsa si shef do kujdese
Ivanov pret kabinetin e ri qeveritar me në krye Zoran Zaevin Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka pritur në rezidencën "Vila Vodno" kabinetin e ri qeveritar.
PSP: Kandidatët për ministra janë të pastër! Specialja e Maqedonisë, pas kërkesës së LSDM-së për të vërtetuar “pastërtinë” e kandidatëve për ministra, njofton se asn
LAJMI I FUNDIT/ Basha mbledh ministrat e tij në kabinetin Rama pak para votimit Kreu i demokratëve Lulzim Basha është duke takuar tani ministrat e propozuar prej tij në kabinetin Rama. Pritet që mi
Ja kur formohet qeveria e re në Maqedoni Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev mori sot mandatin për formimin e qeverisë së re nga Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov.
VMRO-ja vazhdon skenarin, nuk i jep vulën Xhaferit Talat Xhaferi i cili ndodhet në ndërtesën e Parlamentit të Maqedonisë, nuk është lejuar të hyjë në kabinetin e kryetarit
Gati skenari i përsëritjes së sulmit, VMRO pushton kabinetin e kryeparlamentarit Deputetë të VMRO-DPMNE-së po qëndrojnë para derës së zyrës së kryetarit të Kuvendit dhe nuk lënë kryetarin e porsazgjedh
Ja kush është këshilltarja shqiptare e Ivanovit (FOTO LAJM) Kreu i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i cili është në krye të detyrës prej gati 8 vitesh, herë pas here ka luajtur rol të rë
Sherr në Qeverinë serbe, rrahje në kabinetin e Ivica Daçiçit Vanja Vukiç dhe Branko Lazarevic, bashkëpunëtorë të ngushtë të Ivica Daçicit, liderit të Partisë Socialiste të Serbisë d
Çfarë po ndodh me kabinetin Trump? Njeriu më besnik i presidentit jep dorëheqjen Administrata e Presidentit Donald Trump ka përjetuar dorëheqjen e parë madhore. Ish-gjenerali Michael Flynn, Këshilltari
Çfarë po ndodh me kabinetin e Trump-it? Jep dorëheqjen këshilltari për ekonominë, ja pse Pas kryeprokurores, mesa duket do në të ndodh një tjetër largim nga administrata e presidentit Trump. Mediat e huaja ra
Fillon në SHBA procesi i konfirmimeve për kabinetin Trump Senatori i Alabamës Jeff Sessions, i emëruar si prokuror i përgjithshëm nga presidenti i zgjedhur Donald Trump, mbrojti
Trump nuk ndalet / Një tjetër "armik" i Obamës në kabinetin e tij Një tjetër "armik" i Obamës është zgjedhur nga Trump për të qenë pjesë e kabinetit të tij. Ai është prokurori i përg
Trump: Barack Obama më jep këshilla për emërimet në kabinetin qeveritar Donald Trump tha se është konsultuar me Presidentin Barack Obama për zgjedhjet e mundshme të kabinetit; dhe Presidenti,
Ky është miliarderi që do të jetë sekretari i Tregtisë në kabinetin e Trump Presidenti i zgjedhur Donald Trump pritet të emërojë investitorin miliarder Wilbur Ross si sekretar të tregtisë. 78 v
Republikanët në luftë për kabinetin, Trump: Finalistët i di vetëm unë! Duket se një luftë e ashpër po zhvillohet në kabinetin e presidentit të sapo zgjedhur të SHBA-vë, Donald Trump, edhe pse
Dasëm në kabinetin e Kryeministrisë, ja kush martohet Dhurata Shamia, drejtoresha e protokollit të Kryeministrisë martohet sonte me Tomas Frashërin, shefin dhe këshilltarin e
Britani/ Theresa May mbledh kabinetin për “Brexit” Kryeministrja britanike Theresa May ka thirrur mbledhjen e parë të kabinetit të saj qeveritar mbas periudhës së pushimev
Riformatizimi, pas zgjedhjes së Kadri Veselit Riformatizimi i Qeverisë së Kosovës, i paralajmëruar nga kryeministri Isa Mustafa, po mbahet peng nga zgjedhja e kryetar