999 rezultate për

juglindore

Paqja e qëndrueshme realizohet përmes integrimit të Evropës Juglindore Presidentja Ahtifete Jahjaga mori pjesë të enjten në konferencën e “Gërmi Hill” e cila u mbajt në Prishtinë. Në fjalën e
OSBE, seminar për modernizimin e parlamenteve të Europës Juglindore Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi të premten një seminar për modernizimin e menaxhimit të parlamenteve në Evropën
BB do të vijojë të mbështesë Kosovën Drejtoresha e Bankës Botërore për Europën Juglindore, Jane Armitage tha se Kosova ka arritur të dalë nga kriza e Eurozon
Durrës, mbahet konferenca “Zgjerimi i BE dhe sfidat transatlantike” Në qytetin e Durrësit do të mbahet sot konferenca me temë: "Roli i ardhshëm i NATO-s dhe BE-së në Europën Juglindore, (z
Rritja e pagave e pensioneve Rritja e pagës minimale nuk do të shoqërohet me rritje të përiftimeve. Filloreta Kodra, zv. Ministre e Punës sqaron se n
Dy shpërthime në Irak, regjistrohen 7 viktima Të paktën shtatë persona janë vrarë nga dy sulme me bomba, në një lagje të kryeqytetit irakian, Bagdad. Sipas autoritete
Shqipëria bllokon Samitin e Europës Juglindore Shqipëria bllokon Samitin e Procesit për Bashkëpunim në Evropën Juglindore që po vijon në Beograd të Serbisë. Fakti q
BB: Ngadalësim i rritjes ekonomike në Ballkan Gjashtë vendet e Evropës Juglindore, Shqipëria, Bosnjë Hercegovina, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia, po përballe
Ekonomia, Banka Botërore publikon raportine 6 mujorit të parë Banka Botërore pritet të prezantojë sot raportin për ecurinë ekonomike të 6 mujorit të parë. Ky raport fokusohet mbi zhv
Topi në Bosnje: Vlerëson bashkëjetesën ndëretnike dhe ndërfetare në Kosovë Presidenti Topi ka përshëndetur sot punimet e Samitit të 10-të rajonal të UNESCO-s, për Krerët e Shteteve të Evropës Jug
Berisha merr pjesë në takimin e Europës Juglindore Kryeministri Sali Berisha do të marrë pjesë në takimin e Europës Juglindore, në Budva (Mali i Zi), një takim i përvitshë
NATO dhe SHBA-të të interesuar për Evropën Juglindore Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Fatmir Besimi, i cili po lobon në SHBA dhe Evropë për anëtarësimin e Maqedonisë në NA
Forbes: Soros rrëzon qeveritë në Evropën Juglindore Në një analizë në numrin e radhës të revistës prestigjioze “Forbes” nënvizohet se miliarderi dhe themeluesi i Fondacioni
Topi: Samiti në Budva, pozitiv për rajonin Mbajtja e Samitit të Kryetarëve të Shteteve dhe Qeverive të Procesit të Bashkëpunimit të Vendeve të Evropës Juglindore (
ILDKP, takim rajonal për luftën ndaj korrupsionit Agjencitë më të rëndësishme të luftës kundër korrupsionit në Evropën Juglindore diskutojnë në Tiranë për hartimin e stra
Mblidhen në Tiranë ministrat e Mbrojtjes së Europës Juglindore Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami ka patur një sërë takimesh me homologët e tij europianë, në prag të nisjes së punimeve
Kosovaret me te lumturit ne Evropen Juglindore Në një anketë të realizuar nga Gallup World Poll, shqiptarët e Kosovës janë qytetar&e
Investimet e huaja ne Europen Juglindore, kryeson Shqiperia Shqipëria është lider në rajonin e Evropës Juglindore sa i përket investimeve të huaj
Ne Shkup, qendra me e madhe e CIA-s ne Evropen Juglindore Duke ju referuar burimeve të gazetës “Rinascita Balcanica”, mbrëmjen e së enjtes në
Kosova merr mbështetje në Samitin e Evropës Juglindore në Zagreb Nënsekretari amerikan i Shtetit, Nikolas Bërns, tha sot në Samitin të vendeve të Evropës J