999 rezultate për

juglindore

Eksperti për Evropën Juglindore: Shqiptarët duan perspektivë europiane Eksperti për Evropën Juglindore, Erhard Busek ka deklaruar se “Shqiptarët duan natyrisht të kenë një perspektivë evropia
Shqiptarët më optimist për BE-në Shqiptarët janë ndër njerëzit më optimistë në rajon në lidhje me pritjet e tyre nga procesi i integrimit evropian dhe pë
Gjiknuri: Brenda 2017-tës, Shqipëria me bursë energjie Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, mori pjesë në Konferencën Rajonale për Europën Juglindore të Rrjet
Ja anijet luftarake kineze që po blen Malajzia (FOTO LAJM) Kryeministri malajzian, Najib Razak, konfirmoi nga Pekini miratimin e blerjes historike të katër anijeve luftarake kinez
Ja anijet luftarake kineze që po blen Malajzia (FOTO LAJM) Kryeministri malajzian, Najib Razak, konfirmoi nga Pekini miratimin e blerjes historike të katër anijeve luftarake kinez
Vendoset në Maqedoni shtabi i përgjithshëm i Brigadës së Evropës Juglindore Në takimin e ministrave të mbrojtes të vendeve anëtare të Nismës për bashkëpunim në Evropën Juglindore, që u zhvillua në
Ja si do të jetë moti sot në vendin tonë Moti në vendin tonë për ditën e sotme pritet të jetë me kthjellime deri në orët e mesditës, po ashtu priten kalime vranë
Moti në Shqipëri, e enjte 22 shtator 2016 Veriu dhe Qendra, paraqiten me kthjellime dhe vranësira të lehta ndërkohë zonat malore jugore- juglindore mbeten me kthj
Pesimizëm në bizneset shqiptare dhe serbe Bizneset serbe dhe ato shqiptare janë më pesimistet sipas Barometrit Ballkanit të Biznesit 2016. Kështu deklaron plat
Tërmet në pjesën juglindore të Maqedonisë Sot në orën 12:07 është regjistruar një termet në Shkup, Shtip, Vallandovë, Manastir, Ohër dhe Krushevë. Epiqendra e
Tahiri në Sofje, takon disa ministra të vendeve Ballkanike Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ishte pjesëmarrëse në Samitin Ministror të Organizatës së Procesit të Bashkëpunimit
Çfarë do të ndodh me motin këto ditë?! Moti ishte zbutur disi, por se ka ndryshuar në mënyrë të papritur dhe koha e ftohtë është rikthyer sërish. Lidhur me
Prizreni, një ndër qytetet më të lashta të Evropës juglindore (VIDEO) Qyteti i Prizrenit, i cili gjendet në pjesën jugperëndimore të Kosovës, në bazë të të dhënave arkeologjike, është një nd
Arifi paralajmëron padi penale edhe për Hazbi Likën? E ftuar në emisionin "Në mbrëmje me Agim Poshkën" në TV 21, kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, është shprehur
UEJL, kalon me sukses afati i parë i regjistrimit Rektorati i Universitetit të Evropës Juglindore (UEJL) , në mbledhjen e fundit e ka cilësuar shumë të suksesshëm afatin
Kosova anëtare me të drejta të plota në Asamblenë Parlamentare të BEJ-së Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, nëpërmjet profilit të tij në Facebook, njofton se Kosova është bërë anëtar
Bushati-Besimi: Integrimi në BE, paqe, stabilitet dhe zhvillim për dy shtetet Zëvendëskryeministri i Maqedonisë për Çështjet Evropiane Fatmir Besimi po zhvillon një vizitë 1-ditore në Tiranë, ku do
Flamuri i Kosovës valëvitet edhe në Burma (FOTO-LAJM) Një flamur i Kosovës është vendosur në një nga plazhet e shtetit të Burmas në Azinë Juglindore. Burma që ndryshe njih
"Vlerësim i korrupsionit dhe antikorrupsionit në Evropën Juglindore" Në kuadër të Raportit rajonal për antikorrupsion mbahet sot në Shkup prezantimi për "Vlerësimi i korrupsionit dhe antiko
Maqedonia në gjendje gatishmërie për shkak të reshjeve Ditëve të ardhshme janë paralajmëruar reshje të dentura shiu në Maqedoni, ndërsa qeveria ka shtuar masat e përgatitjeve