999 rezultate për

jovic

Serbia vë në gatishmëri ushtrinë, pret trazira me Kosovën Kryetari i Këshillit të organizatave të veteranëve të Serbisë, Sasha Dujovic, ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Ser
Tensionet me Kosovën, Serbia zyrtarisht vë në gatishmëri ushtrinë Kryetari i Këshillit të organizatave të veteranëve të Serbisë, Sasha Dujovic e ka përshëndetur vendimin e Qeverisë së Se
Shqipëria miraton anëtarësimin e Malit të Zi në NATO Kuvendi ka miratuar projektligjin për protokollin e anëtarësimit të Malit të Zi në NATO. Votimi ka qenë unanim me 109 vo
Kosova "hap dyert" për kriminelët serbë Politikanë dhe ish-udhëheqës të forcave policore e ushtarake serbe që dyshohen për krime ndaj civilëve shqiptarë në vite
Drejtori i Policisë së Serbisë sot në Kosovë Drejtori i Policisë së Serbisë, Milorad Veljoviç, do të jetë pjesë e konferencës së organizuar nga ICITAP-i Amerikan në
Ja çfarë bisedoi Bushi i vjetër me presidentin e Jugosllavisë Joviç për Kosovën Një delegacion me zyrtarët më të lartë të ish-Jugosllavisë shkoi në Nju Jork, ku dhe bisedoi me ish-presidentin e SHBA-v
"Gratë me të zeza" në Serbi protestojnë kundër krimeve serbe Shoqata "Gratë në të zeza" ka kryer një tjetër protestë në Beograd në përkujtim të dhjetë vjetorit të vrasjes së dy gard
Qindra të arrestuar në Serbi gjatë një operacioni anti-drogë Qindra arrestime gjatë ditës së sotme në Serbi gjatë një operacioni anti-drogë. Operacioni i sotëm ishte më i madhi i kë
Idriz Rreci dhe grupi i tij u vra nga Jovica Utviq Pas 14 vitesh Ranko Tepavac nga Bellopoja e Istogut në një deklaratë të dhënë Policisë së UNMIK-ut dhe SHPK-së zbardh ng
Serbët e veriut, sërish në protesta Serbët e veriut kanë protestuar edhe gjatë së premtes. Përfaqësuesi i serbëve të Mitrovicës, Kërstimir Pantiç, ka shpreh
Flamurtari, Rajoviç: Dua të shënoj për Sarën e vogël Eshtë e provuar tashmë se, mbrojtësi malazez, Bllazho Rajoviç është një nga pikat më të forta në repartin e mbrojtjes së
Vujoviç: Unë jam prishtinas Zëvendësministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Nemanja Vujoviç, deklaron se ai nuk e ka mohuar shtetësinë e Ko