999 rezultate për

jovanovski

Vazhdon gjyqi për Boki 13 dhe Remenksin, sot seanca e radhës Ditën e sotme në Gjykatën Penale në Shkup duhet të mbahet procesi gjyqësor për lëndën që ka të bëjë me Organizatën joqev
Boki 13 sërish në bankën e të akuzuarve Bojan Jovanovski dhe deputetja Frosina Remenski sot do të ulen në bankën e të akuzuarve, sepse në Gjykatën Penale do të
"Boki 13" me vetë-kërkesë do të dëshmoj para Ruskoskës Bojan Jovanovski (Boki 13) me kërkesë të tij sot do të dëshmoj para Prokurorisë Publike. Sipas informative të Alsat, ai
Vazhdon gjykimi, Todoroviqi do të dëshmojë për rastin "Reket" Në Gjykatën penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për rastin “Reket”. Seanca e djeshme është anuluar për sot për shkak të
Boki 13 i ka përdorur paratë e zhvatura Ka përfunduar procedura për regjistrimin e mjeteve të konfiskuara nga i dyshuari Bojan Jovanovski- Boki 13 në rastin “Zh
Gruevski planifikon rikthimin në pushtet, ky shtet i BE-së e mbështet Në emisionin e djeshëm “Uredniçki brifing” gazetari i portalit NovaTV, Borjan Jovanovski, ka folur rreth gjendjes mediat
Prokurori kërkon arrest shtëpiak në vend të paraburgimit për aktorin Vllado Jovanovski Prokurori i Prokurorisë së Lartë Publike, Jovan Cvetanovski deri te Këshilli i cili në Gjykatën e Apelit në Shkup sot e
Aktori Jovanovski bënte thirrte për luftë, mohon se ka shkaktuar dhunë në Kuvend Aktori Vllado Jovanovski, me anë të një postimi në Facebook, i ka mohuar akuzat se ka shkaktuar dhunë në Kuvendin e Maqe
VMRO-ja i bën thirrje LSDM-së të heqë dorë nga Deklarata e Tiranës Kërste Jovanovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së, me anë të një deklarate për shtyp, i kanë bërë thirrje Lidhjes Social-demo
VMRO-DPMNE-ja kërkon dorëheqjen e Zoran Zaevit Kërsto Jovanovski nga VMRO-DPMNE-ja ka kërkuar dorëheqjen Zoran Zaevit. "Kaluan saktë 38 ditë, ndërsa Zoran Zaev nuk
“De Fakto Maqedonia nuk ka rekomandim për anëtarësim” Legjislacioni i Maqedonisë është i harmonizuar me të drejtën e Bashkimi Evropian, por ajo që mungon është zbatimi i saj,
Kërcënohet gazetari anti-Gruevski, ja çfarë i dërgojnë në shtëpi (FOTO) Ngjarje makabre është shënuar sonte para shtëpisë së familjes së gazetarit maqedonas Borjan Jovanovski. Në shtëpinë e ti
Shkëndija rikthehet tek fitorja Pas dy humbjeve ndaj Vardarit të Shkupit në kampionat dhe Kupë, Shkëndija e Tetovës rikthehet te fitorja. Kuqezinjtë arr
Zoran Zaev, lideri i ri i LSDM-së Kryetar i Komunës së Strumicës, Zoran Zaev është lideri i ri i LSDM-së. Zaev është bërë lideri i ri i saj, pasi delegatë
Dështon bashkimi i kandidaturave Nuk kanë rënë dakord mes tyre tre kandidatët të cilët garojnë për kryetar të LSDM-së, se kush prej tyre do të vazhdojë g
Bashkë kundër Naumov Kandidati për kryetar të LSDM-së, Kire Naumov ka përballë vetes tre kandidatë, të cilët janë bashkuar për ta mundur atë.
Jovanovski: Gruevski po tallet me të ardhmen e vendit LSDM-ja për herë të parë që nga 24 dhjetori, u ka kërkuar qytetarëve të bojkotojnë zgjedhjet e ardhshme lokale, për t’i
Inatet e Gruevskit rrezikojnë prespektivën europiane "Nëse deri më 24 mars Nikolla Gruevski nuk pranon propozimin për marrëveshje politike me opozitën, atëherë Maqedonia do
LSDM: Ekonomia e vendit në alarm Dje, guvernatori i Bankës Popullore të Maqedonisë paralajmëroi masë të re, të cilën siç e quajti jokonvencionale, e cila
LSDM: Recesioni po rrezikon Maqedoninë Kryeministri Nikolla Gruevski po shmanget të tregojë se ç’ndodhi me ekonominë e vendit nga zgjedhjet e kaluara e këndej,