999 rezultate për

jeshile

Marrëveshja, dritë jeshile për njohjen e Kosovës Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë, sigurisht që pritet të sjellë benefite. Njëri nga to mund të jetë njohja
Hapet drita jeshile për linjën e interkonjeksionit me Kosovën Ambasadorja gjermane Karola Myler Holtkemper është shprehur sot se shumë shpejt do të gjendet një zgjidhje për linjën e
Qeveria hap dritën jeshile për vendkalimin Bellanoc -Stançiç Gjatë seancës së fundit qeveria i dha dritën jeshile nënshkrimit të marrëveshjes për hapjen e vendkalimit kufitar Bellan
Greqia jep "dritën jeshile" për Maqedoninë A do t’i thotë Greqia "po" datës për negociata aderuese për Maqedoninë? Nga Athina mbërrijnë zëra optimistë se shteti he
Messi, doktorët japin "dritën jeshile" Pas frikës së madhe që kaploi Barcelonën pas dëmtimit të Lionel Messit në Champions League përballë Benfikës, në shtëpin
Miratimi i tre ligjeve, drita jeshile për statusin Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Edmond Panariti u takua të hënën në Bruksel me drejtorin e Zgjerimit në KE, Stefano Sann
Venger hap dritën jeshile për shkëmbimin Bendtner-Mexes Trajneri i Arsenal ka dhënë dritën e kuqe për shkëmbimin Bendtner-Mexes me skuadrën e Milanit. Skuadra kuq e zi ka nevoj
Më në fund hoqi bojën jeshile nga lëkura Braziliani që ishte lyer me bojën jeshile, e që thuhej se do i ngelte për gjithë jetë, më në fund ia ka dalë dhe tani e
Sallata jeshile, multifunksionale Sallata e jeshile, e cila rritet si perime gjethore, është një nga bimët më shumë delikate e sallatave në këtë botë. Kon
Hidhen poshtë projektligjet e RDK Kuvendi i Maqedonisë ka hedhur poshtë dy propozimet-ligjet e Rilindjes Demokratike Kombëtare gjatë seancës së hënë. Dep
Abramoviç i jep "dritën jeshile" kalimit të Drogba te Milan Siç është folur edhe ditët e fundit, Milani po kërkon një sulmues për të mos ndjerë mungesën e gjatë të Antonio Kasanos.
FMN hap dritën jeshile për Greqinë arrëveshja e arritur natën e kaluar hap rrugën edhe për dhënien e 8 miliardë eurove të këstit të gjashtë të ndihmës për
Thjerrëzat dhe fasulet reduktojnë rrezikun nga kanceri i zorrëve Fasulet dhe thjerrëzat, orizi, perimet jeshile dhe frutat e thata mund të reduktojnë rrezikun e kancerit të zorrëve.
Vlerat e perimeve me gjethe jeshile Perimet me gjethe jeshile janë të shëndetshme dhe të njohura për zvogëlimin e rrezikut nga sëmundjet e zemrës dhe kancer
Vlerat e sallatës jeshile Sallata jeshile është një artikull i shëndetshëm dhe me çmim të volitshëm i cili nuk duhet të mungojë në tryezat tona. A
Bagadad, sulmet me bomba vrasin 3 persona Dy makina-bomba kanë shpërthyer afër Zonës jeshile në Bagdad, ku janë vrarë tre vetë dhe janë plagosur më se 10 të tjerë
Thaçi pret dritën jeshile të Brukselit Hashim Thaçi edhe zyrtarisht ka kërkuar nisjen e hetimeve rreth akuzave të Dick Martyt. Në një letër dërguar Sekretarit
Dritë jeshile për qytetarët e Shqipërisë Parlamenti Europian miraton me shumicë votash rezolutën e paraqitur nga europarlamentarja Tanja Fajon për liberalizimin
Sallatë jeshile Sallata e larë pritet 10-15 minuta para ngrënies, sepse në rast të kundërt ajo vyshket dhe humbet pamjen e saj të freskë
Sejdiu u hap driten jeshile bisedimeve Kosove-Serbi Presidentin i Kosovës në një deklaratë dhënë gazetës gjermane “TagesspiegelR