999 rezultate për

jeshile

Ja çfarë shkakton patatja jeshile Patatja e gjëlbërt është një produkt që është shumë e rrezikshme për shëndetin. Ajo e merr ngjyrën nga klorofili, dhe ek
Studim/ Ja si ndikojnë perimet jeshile në organizmin tonë Sipas një studimi të realizuar nga shkencëtarët amerikan është zbuluar se perimet jeshile kanë një rol të rëndësishëm në
Mustafa ndez “dritën jeshile” për veteranët e UÇK-së Kryeministri i Republikës Isa Mustafa, pritet që në ditët në vijim të zhvillojë një takim me disa veteranë të Ushtrisë Ç
Studim/ Domatja jeshile e duhura për muskuj të fortë Domatet jeshile kanë si përmbajtje të tyre tomatidina, një substancë që jo vetëm nxit rritjen e muskujve dhe forcës, për
Efektet e shëndetshme të fasules së kuqe Fasulet e kuqe janë me përmbajtje të lartë fibrash, ato ndihmojnë në uljen e kolesterolit të keq dhe luftimin e sëmundje
Efektet e shëndetshme të bishtajës Bishtajat jeshile janë të pasura me karbohidrate, proteina, fibra dietike dhe mikronutriente, veçanërisht folate, mangan
Alves drejt rinovimit, gati kontrata 2-vjeçare Sipas asaj që shkruan katalanasja "Sport", Barcelona është gati ti ofrojë një rinovim kontrate 2-vjeçare mbrojtësit braz
Kombinimet e duhura të jeshiles (FOTO LAJM) Jeshilja është një ngjyrë e cila i shkon më përshtat stinës që sapo ka trokitur. Wshtë një ngjyrë e lehtë për tu kombinu
Efektet e shëndetshme të lakrës jeshile Lakra jeshile është një ushqim që më parë nuk shquhej për vlera të shumta shëndëtsore, por pas studimeve të shumta të kr
Efektet e shëndetshme të sallatës jeshile Zarzavatet janë dhe produktet ushqimore më të shëndetshme për organizmin tonë. Salla e bërë prej tyre ka një efekt të sh
Kombinimet ideale të ngjyrës jeshile (FOTO LAJM) Ngjyra jeshile është një dekori që i mungon ambjenteve të shtëpisë suaj. Shumë janë të apasionuar pas kësaj ngjyre, por
Ushqimet që na mbajnë larg stresit Jeta është shumë e lodhshme, punë, familja shkolla, shoqëria e mjedisi që na rrethon shpesh na bën të jemi të ndjeshëm d
Qeveria i hap dritën jeshile ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë Qeveria ka marrë vendimin për shpronësimin e pronarëve që preken nga ndërtimi i xhamisë së Namazgjasë në Tiranë, duke i
Juve, sot debutimi me uniformën jeshile (FOTO LAJM) Gjithçka është gati, madje edhe uniformat e reja. Juventus është mysafir sot në mbrëmje në "Vicente Calderon" ku përball
Mos neglizhoni perimet e bardha, të rëndësishme sa ato jeshilet Shpesh ne nuk i japim rëndësinë e duhur perimeve të bardha, duke i krahasuar me ato jeshile, ndonëse vlerat ushqyese jan
PD: Rama i lidhur me krimin Partia Demokratike akuzoi sërish sot kryeministrin Edi Rama për inkriminim të administratës, zyrave të shtetit e parlame
Miksim vajrash për mbrojtje ndaj diellit Tashmë që jemi në sezonin veror, shumë prej nesh nuk tregon kujdes maksimal për mbrojtjen e lëkurës. Më pas ndodh që të
Allegri në ditën e parë të stërvitjes me Juventusin (FOTO-LAJM) Seanca e parë e trajnimit për trajnerin e ri të Juventusit Massimiliano Allegri. Fllimisht Allegri i ka mbledhur ekipin
Rozana Radi nuk dorëzohet për linjat trupore, vesh sërish atletet jeshile (FOTO LAJM) Pas Soni Malaj, Bleona Qeretit, tashmë vjen edhe Rozana Radi që ushtrohet intesivisht për të mbajtur linjat në formë. Du
Rast i rrallë, këlyshët lindin me lëkurë jeshile (FOTO LAJM) Një qen ka lindur dy këlyshë me ngjyrë jeshile, duke shtangur të gjithë njerëzit. Tashmë duket se kjo histori nuk do të