999 rezultate për

jeshile

Noizy e ka bërë “100 Kile” për Rihannën (FOTO LAJM) Kënga më e re e Noizyt “100 Kile” ka arritur shifrën e 2.089.000 klikime në Youtube. “E bardhë a jeshile” është fr
Inter i jep dritën jeshile Perisiçit Inter nuk ka ndwrmen tw tregohet mw kokw fortw. Sipas The Sun, ziklatrit nuk dwshirojn wta mbajnw me zor kroatin pasi mu
Sanchesit i jepet drita jeshile për tu larguar Arsenali i jep dritën jeshile Alexi Sanches për tu transferuar ku të dojë. Sipas BBC Sport kilian do të lejohet të la
Në Angli janë bindur: Juve hap "dritën jeshile" për largimin e Alex Sandros Alex Sandros sipas të gjitha gjasave do të jetë një lojtar i Chelsea-t në sezonin e ardhshëm duke lënë kështu Juventusin
Si të eliminoni variçet brenda dy javësh me domate jeshile Venat varikoze ose variçet janë dilatacione (zgjerime) të venave të këmbës. Çdo venë mund të bëhet varikoze, por, ato që
Ministrat e BDI-së, të gatshëm për dorëheqje nëse Ahmeti jep “dritën jeshile” “Nëse një vendim i tillë do të sillet nga kryetari Ahmeti nga kryesia dhe nga të gjitha organet e BDI-së, sigurisht se d
Blen sallatë jeshile, por tmerrohet nga ajo çka gjen: Po helmohemi me dashje...(FOTO LAJM) Në këtë periudhë sallata jeshile është një nga perimet që konsumohet më së tepërmi, kjo pasi vlerat ushqyese janë të lar
STUDIMI/ Drita jeshile lehtëson dhimbjen e kokës Ngjyra jeshile ka kohë që cilësohet si ngjyra e natyrës dhe e zilisë , edhe pse kohët e fundit është lidhur me paratë dh
Gruevski në gatishmëri, ja edhe fotoja e parë e paramilitarëve Mediat maqedonase kanë raportuar se sonte pritet që BDI dhe LSDM të mbledhin parlamentin me iniciativën e tyre sot dhe t
"Puçi" Ahmeti-Zaev, Gruevski bën gati paramilitaret për lufte?! (FOTO LAJM) Funksionarë të lartë të VMRO-DPME-së raportohet t’i kenë dhënë dritën jeshile njësiteve speciale “Tigrat” dhe “Ujqërit”
Doni gjumë të qetë? Konsumoni bishtat e sallatës jeshile Ndërsa e prisni pjesën e bardhë tek sallata jeshile ju vëreni një lëng të çduitshëm si qumësht që rrjedh nga pjesa ku e
Ndizet drita jeshile për Aldo Bare, shfuqizohet dënimi me burg Teksa mendohej se Aldo Bare e kishte mbyllur hesapin me drejtësinë shqiptare, Gjykata Kushtetuese i ndez dritën jeshile,
Ligji për gjuhën shqipe merr dritën jeshile nga kryesia e BDI-së Ligji i cili rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe në Maqedoni, të mërkurën ka marrë dritën jeshile nga anëtarët
Parlamenti gjerman i jep dritën jeshile legalizimit të kanabisit për qëllime mjekësore Parmalmenti gjerman ka votuar sot në mënyrë unanime pro legalizimit të marijuanës për qëllime mjekësore. “Kjo është n
Kurdët i afrohen burgut më famëkeq të ISIS-it, dritë “jeshile” për pengjet Forcat kurdo-arabe, të mbështetura nga SHBA-ja, sot po korrin një fitore pasi janë vënë në ndjekje të ISIS dhe poarrijnë
Konsumoni hudhra sepse era e keqe nuk është më një problem, ja zgjidhja Shkencëtarët nga Universiteti Shtetëror i Ohajos thonë se kanë për erën e padurueshme të hudhrës e ka një zgjidhje dhe a
Të mirat shëndetësore që sjell sallata jeshile Sallata jeshile promovon funksionimin e trurit. Sipas Organic Facts, sallata jeshile mbron qelizat nervore ose neuronet.
Ja si të ushqeheni sipas moshës Ella Allred, dietologe e SuperfoodUK.com ka treguar se çfarë duhet të konsumojmë, për tu siguruar se po ushqehemi drejtë
Konsumoni një mollë jeshile në ditë, për një jetë të shëndetshme Një mollë në ditë mban larg doktorin por një mollë jeshile në ditë ju bën të mos keni kurrë nevojën e një doktori. Kë
Britania jep "dritën jeshile" për një central të ri bërthamor Qeveria britanike ka rënë dakord lidhur me ndërtimin e centralit bërthamor, Hinkley Point C. Mediet ndërkombëtare sh