999 rezultate për

jesh

Rastet e shtuara ndjeshëm, si paraqitet situata tek Infektivi Teksa vendi ynë po përballet me shifra në rritje të shifrave me koronavirus, spitali Infektiv po përballet me urgjenca n
Rritet ndjeshëm numri i të vdekurve nga COVID-19 në SHBA Numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 239.873, prej të cilëve 1.196 kanë humbur j
Martesa e çuditshme 12-ditore bëri bujë, Pamela Anderson: Sikur s'ka ndodhur kurrë (FOTO LAJM) Në një intervistë për New York Times, Pamela Anderson foli për martesën me Jon Peter në Malibu dhe theksoi se “beson end
Foto historike që ju bëjnë të zhyteni në botën e "djeshme" (FOTO LAJM) Prindërit dhe gjyshërit kanë kaluar shumë momente të paharruara në të kaluarën. Në këtë artikull, ju mund të shihni d
Duhet ta bëjmë të gjithë, ky veprim i thjeshtë mund të shpëtojë mijëra jetë nga Covid-19 Për shumë njerëz, mbajtja e maskave është bërë pjesë e jetës së përditshme gjatë pandemisë COVID-19, ndërsa qeveritë vij
Holanda bllokon Shqipërinë për negociatatat, Maqedonia merr "dritën jeshile" Qeveria e Holandës ka zyrtarizuar vendimin e saj kundër thirrjes së tryezës së parë ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Ba
Gjeni përgjigjen e saktë, nuk është aq e thjeshtë sa duket A mund ta zgjidhni? Në pamje të parë ky ushtrim matematike duket i thjeshtë, por në rrjete sociale ka përhapur shumë deb
E martuar prej 26-vitesh me Barack Obama-n, Michelle tregon sekretin Përveç gjithë titujve të tjerë që zotëron, Michelle Obama shndërrohet në nënën e të gjithëve kur vjen puna tek këshilla
Rreziku që na kanoset të gjithëve: Truri-kokoshkë! Truri-kokoshkë është një term tejet i diskutuar kohëve të fundit. Duke qenë se njerëzit e kanë të pamundur të jetojnë pa
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarve, si paraqitet situata në Bosnje, Kroaci dhe Serbi Në Bosnje dhe Hercegovinë, janë raportuar 1,586 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri, ndërsa 36 persona
Të gjitha cilësitë shëndetësore dhe vlerat dietike të kungullit të vjeshtës Ashtu si të gjithë të perimet me ngjyrë të verdhë dhe portokalli, kungulli është i pasur në vitaminë A. Është veçanërish
Aksesorët që nuk do t'i ndani nga flokët këtë vjeshtë (FOTO LAJM) Përveç kuletës, telefonit dhe maskës, një tjetër element thelbësor që s'duhet të mungojë në çantën tuaj janë aksesorët e
"COVID-19 është gënjeshtër", njerëzit të gatshëm për të besuar teoritë konspirative Pretendimet se pandemia është një gënjeshtër apo se është nisur qëllimisht, po mbledhin miliona mbështetës në të gjithë
Çfarë sëmundjesh paralajmëron djersitja e tepërt Djersitja dhe të mirat e saj Djersitja është një mënyrë e eleminimit të lëngjeve të tepërta nga organizmi dhe
"Nuk do jesh kurrë lider", Perez përplaset me yllin e ekipit Presidenti Florentino Perez ka qenë shumë i zhgënjyer me skuadrën e tij pas humbjes me Shakhtar Donetskun. Ai zbriti
Si hyri në Twitter-in e Trump informaticieni holandez Një password i lehtë për të hyrë në llogarinë e Twitterit të njeriut më të fuqishëm të botës, atë të presidentit të SHB
Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Do të digjesh në tiganin e shqiptarëve "Në këtë pikë i dashur ne socialistët dhe ju demokratët kemi të njëjtin hall me këta të tiganit. Këtu na bashkon halli.
Mendoni se Covid-19 është një gënjeshtër? Këtu keni arsyet që e hedhin poshtë Më siguri dhe ju keni dëgjuar shumë biseda si këto më poshtë: "Virusi është thjesht një mjet politik dhe do të zhduke
"Gënjeshtër e madhe", komentuesit vënë në dyshim infektimin e Alketa Vejsiut Dy ditë më parë, moderatorja Alketa Vejsiu rrëfeu në llogarinë e saj në Instagram se e kishte kaluar Covidin dhe fatmirë
Erdhi vjeshta, këto veshje duhen me patjetër në dollapin tuaj Xhinset “mom” Fjala është për ato xhinset e rehatshme që mund t’i veshësh kudo. Ngjyra apo modeli nuk është kriter, e