999 rezultate për

jesh

Pesë leksionet, të cilat shumica e njerëzve i mësojnë shumë vonë në jetë 1. Perceptimi është realitet Është e vërtetë. Mënyra se si e interpretoni dhe e kuptoni botën, ndikon direkt m
Stresi mund të mbahet nën kontroll me një dietë të thjeshtë ushqimore! Stresi ditor mund të ndikojë keq në shëndetin tuaj, si në planin afatshkurtër ashtu edhe në atë afatgjatë. Por stresi ës
Bayerni u ndal në barazim, Flick i kënaqur me ekipin Arminia Bielefeld vuri jo pak në vështirësi Bayernin e Mynihut mbrëmjen e djeshme në "Allianz Arena", teksa kaloi edhe n
Gjeni përgjigjen e saktë, nuk është aq e thjeshtë sa duket A mund ta zgjidhni? Në pamje të parë ky ushtrim matematike duket i thjeshtë, por në rrjete sociale ka përhapur shumë deb
Gjendet rruga e mesme, Suning arrin marrëvjeshje për shitjen e Interit Ka zhvillime të reja për sa i përket aksioneve të Interit. Tashmë dihen problemet financiare që po has Suning Group dhe
Bien ndjeshëm temperaturat, si ndryshon sot moti Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë Siberiane që kanë depërtuar drejtë Rajonit të Ballkanit do të diktojnë dhe në ve
Djali i ri në Për’puthen: Më thanë hajde se do të gjesh nuse dhe erdha! (VIDEO) Juljan Lala është hyrja më e re në Për’puthen që nxiti menjëherë debate në studio pasi tha se jeton në shpellë dhe udhët
Bien ndjeshëm vdekjet, bilancet e fundit me Covid-19 në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në gjithë vendin janë regjistruar gjithsejtë 416 raste të reja t
OBSH i jep "dritën jeshile" vaksinës AstraZeneca Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH ) i ka thënë "po" vaksinës AstraZeneca, që të aplikohet tek qytetarët mbi moshë
Reshje dhe ulje e ndjeshme temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell me reshje në të
Reali bën detyrën, i afrohet ndjeshëm Atl Madrid (VIDEO) Real Madridi ka fituar me rezultatin 2-0 ndeshjen ndaj Getafes. Madrilenët shijuan golin e parë me Karim Benzema në
Punëtor i thjesht por jetonte si sheik, shqiptari kapet me kokainë e dhjetëra mijëra euro Pasi e ndoqën atë, me dyshimin se kishte rol në disa shitje të drogës që ndodhën ditët e fundit në Como dhe përreth, kar
Këto janë 3 shenjat më gënjeshtare të horoskopit Pavarësisht nëse gënjejmë për të shmangur ndonjë debat apo për t’u dukur më të zgjuar, gënjeshtra mbetet gënjeshtër. Meg
6 shenjat e horoskopit që gënjejnë në mënyrë të shkëlqyer Të gjithëve na ka ndodhur që të themi ndonjë gënjeshtër të vogël. Gënjeshtra thuhet për mirë, për të shmangur probleme,
Greqia shumë pranë mbylljes, forcohen ndjeshëm masat Qeveria greke po ndërmerr masa shtesë për të mbajtur nën kontroll pandeminë pasi rritja e numrit të rasteve ka shqetësua
"Do të jesh e imja me zor", zbulohen mesazhet e përndjekësit që tmerruan Luanën (FOTO LAJM) “Kam frikë si për veten, ashtu edhe për familjarët e mi”, do të deklaronte në polici, më datë një të këtij muaji, modera
Shifra alarmante! Rriten ndjeshëm rastet e reja dhe viktimat nga COVID-19 COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 4270 testime, 676 të shëruar, 1089 raste të reja dhe 15 humbje jete në 24 orët e fund
"Bisha ime, për ty janë thënë shumë gënjeshtra", mamaja motivon Strakoshën (FOTO LAJM) Thomas Strakosha në këtë sezon e ka pasur shumë të vështirë të gjejë vazhdimësinë dhe është goditur rëndë nga infektimi,
5 mënyra të thjeshta si ta ruani bukën për një kohë të gjatë Buka është e përditshme në tryezat tona, prandaj nëse ju nevojiten disa këshilla sesi ta ruani atë më gjatë, jeni në art
Alimehmeti: Shifrat e larta të pritshme, efekti i vaksinës dallohet pas vjeshtës Epidemiologu, Ilir Alimehmeti, ka deklaruar se rritja e numrit të rasteve të reja me koronavirus në vendin tonë ishte e