999 rezultate për

jashtem

Ballkani Perëndimor vazhdon të jetë prioritet i angazhimit amerikan Ministrat e Jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor thanë se përmirësimi i marrëdhënieve me Evropën dhe Shtetet e Bas
Pacolli dhe Dacic flasin për kompanitë ajërore Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, gjatë debatit në Këshillin Atlantik është ankuar dhe ka sulmuar kompaninë ame
“Me këngë dhe valle”, deputeti i PD-së reagon për takimin Bushati-Kotzias Takimi 2-ditor mes Ministrave të Jashtëm grek dhe atij shqiptar ka sjellë reagimin e deputetit të PD-së, Tritan Shehu i
Rritet borxhi i jashtëm i Kosovës Banka Qendrore e Kosovës në raportin e raportin për tre mujorin e dytë të këtij viti, ka vlerësuar se shpenzimet, pothua
Pacolli: Kosova, model i suksesit për ndërtimin e paqes Kosova, me përvojën e saj në ndërtimin e paqes, bashkë-jetesën në mes komuniteteve dhe tolerancën ndër-fetare mund të sh
EKSKLUZIVE/ Surinami tërhoqi njohjen e Kosovës falë Rusisë? Nga Ervin Shkulaku Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq gjatë konferencës urgjente ka folur për vendimin e
Abazi: Një komision i pavarur dhe ekspertë të jashtëm ta hetojnë SHIK-un Analisti dhe njohësi i zhvillimeve politike, Haki Abazi, në një prononcim për Bota sot, ka folur lidhur me mundësinë e k
Gjithçka që duhet të dini për vizitën e Pacollit në Maqedoni Zëvendës-Kryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, e filloi vizitën
I plas "bomba" në shtëpi, por Rama gjen armiq të jashtëm Kryeministri Edi Rama nuk ka vonuar të hedhë akuza ndaj ccdokujt që ka shprehur një fijë shqetësimi ndaj situatës alarme
Pacolli i kundërpërgjigjet Dacicit me librin e Ivo Andriqit Gjatë sesionit plenar të ministerialit të Grupit të Vishegradit, ku morën pjesë shefat e diplomacisë së Hungarisë, Polon
Pacolli tregon arsyet pse duhen liberalizuar vizat për Kosovën “Ne duam menjëherë liberalizimin e vizave, sepse ne nuk duam që të rinjtë tanë, që njerëzit e biznesit, të ndihen të izo
Ministri i jashtëm i Luksemburgut për vizitë në Maqedoni Ministri i Punëve të Jashtme i Luksemburgut, Zhan Aselborn, sot do të qëndrojë për vizitë pune në Republikën e Maqedonis
Greqia kushtëzon integrimin e Shqipërisë me pronat e minoritetit Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias paraditen e kësaj të enjteje për televizionin publik grek u shpreh se është gabua
Vuçiq tallet: Pacolli po bën hop, hop Pacolli Deklaratës së ministrit të jashtëm, Behgjet Pacolli se Kosova i ka votat për anëtarësimin në UNESCO, i është përgjigjur
Ministri i jashtëm turk do të vizitojë Kosovën Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, njëherësh shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, është takuar me ministri
Rama sot ka mysafirë nga Kosova Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, sot do të qëndrojë për vizi
Bushati ironizon Bashën: Aman lëre shiritin e magnetofonit Shkrirja e Ministrisë së Integrimit ka sjellë debate të ashpra në politikën shqiptare pas prezantimit të qeverisë së re.
Haradinaj thotë se Demarkacioni është gabim por ja çfarë ka thënë Thaçi kur e nënshkroi Një ditë pas konstituimit të Kuvendit të Kosovës kandidati për kryeministër i koalicionit fitues PAN u shpreh se demarka
S'ka më bashkëpunëtorë të jashtëm në UP Rreth dy muaj pasi Senati i Universitetit të Prishtinës e ka nxjerrë rregulloren e procedurave vlerësuese për angazhimin
Zvicra kërkon ministër të jashtëm, ja paga marramendëse 445 mijë e 163 franga. Ose gati gjysmë milioni franga. Ose 389 mijë euro. Kaq është rroga vjetore e ministrit të Jashtëm