999 rezultate për

jashtem

BE presion Kosovës, presim lajme të mira për demarkacionin Komisioneri për Punët e Brendshme i BE-së, Dimitris Avramopoulos, pret ministrin e jashtëm Pacolli në një takim në Bruks
Emri, Shkupi dhe Athina nuk japin detaje për propozimet Përveç faktit se ekzistojnë dallime mes draftit të palës maqedonase dhe të asaj greke, as Shkupi e as Athina zyrtare nuk
Lidhja jashtëmartesore i mori jetën babait të tre fëmijëve në Dibër Janë zbardhur detaje nga vrasja në Dibër ku shtetasi Elsi Kosiqi u vra në oborrin e shtëpisë në orët e vona të së hënës.
Kotzias kërcënohet me vdekje për shkak të Maqedonisë Një fishek i futur brenda një zarfi është dërguar në adresë të ministrit të jashtëm grek Nikos Kotzias, bëri të ditur të
Ministrat e Jashtëm të Ballkanit në Sarajevë: Koha për të mos humbur shansin historik Sarajevë - Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBER), Goran Svilanoviç, merr pjesë sot në Sar
Helmimi i spiunit rus, Britania fajëson Putin “Presidenti rus Vladimir Putin me shumë mundësi fshihet pas helmimit të ish spiunit rus dhe vajzës së tij”-shprehet Bor
Sllovenia jep lajmin e keq, nuk ndërhyjmë në shtetet e BE-së që nuk e njohin Kosovën Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec tha se Sllovenia është e interesuar të investojë në Kosovë. Por kur u pyet spec
Ministri i Jashtëm sllovak: S’ka BE për Serbinë pa marrëveshje me Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane, Ivan Korcok, ka thënë se për Serbinë nuk ka BE pa i plotësuar dy k
Vrau e dogji burrin e vjehrrën, zbulohet lidhja jashtëmartesore e nuses vrasëse Pas zbardhjes së krimit makabër në Vlorë, ku nusja vrau dhe më pas dogji burrin dhe vjehrrën e saj, një tjetër detaj i r
Greqia autorizon nisjen e fazës finale të negociatave me Shqipërinë Burime diplomatike pranë Ministrisë së Jashtme greke kanë konfirmuar se kryeministri grek, Aleksis Tsipras ka autorizuar
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë sot vjen në Kosovë Ministri Federal për Punë të Jashtme i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, sot e nesër do të qëndrojë në Kosovë, bën të ditur Am
Dimitrov dhe Kocijas takohen sonte në Vjenë Ministri i Jashtëm i Maqedonisë Nikolla Dimitrov dhe ai i Greqisë Nikos Kocias takohen sonte në Vjenë, kurse gjatë ditës
Bisedimet për çështjen e emrit, intensifikohen javën që vjen Ministri i Punëve të Jashtëm Nikolla Dimitrov dhe homologu i tij grek Nikos Kotzias, do të bisedojnë për të gjitha çësht
Schulz refuzon postin e ministrit të Jashtëm Lideri në ikje i Partisë Socialdemokrate (SPD), Martin Schulz deklaroi sot se ka vendosur të mos e pranojë detyrën e min
Durmishi reagon për herë të parë pas daljes në publik të lidhjes jashtëmartesore Ish-drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Prishtinës, Hysen Durmishi ka folur për Express për aferën e dashurisë për t
Vjen kërcënimi për Ramën: Po shite detin, do të vritesh! Ish-deputeti i PS, Koço Kokëdhima ka bërë një paralajmërim të fortë për kryeministrin Rama duke thënë se nëse shet detin
Forumi në Davos, ministri humbet ndjenjat live (VIDEO) Ministri i Jashtëm i Spanjës Alfonso Dastis ka humbur ndjenjat gjatë një debati në forumin ekonomik në Davos të Zvicrës,
Kotzias: Protestat në Selanik nuk do të ndikojnë në negociata Protestat për çështjen e emrit të Maqedonisë që u zhvillua të dielën, në Selanik nuk do të ndikojnë në negociatat me Maq
Dacic: Ende nuk e dimë nëse duhet të njohim Kosovën Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, ka deklaruar se viti 2018 nuk do të jetë vit vendimtar në të cilin do të zgji
Yee i vë kusht Serbisë: Jo në dy karrige, o me ne o me Rusinë Një deklaratë e zëvendësit të ndihmës-sekretarit amerikan të shtetit, Bryan Hoyt Yee, se Serbia nuk mund të ulet njëkohë