999 rezultate për

jashtem

Ministri i Jashtëm çek thotë se Çekia ka përfituar nga takimet me Skripalin Ministri i Jashtëm i Çekisë, Martin Stropnicky thotë se beson që shërbimi i inteligjencës së vendit të tij kanë përfitua
Merkel: Largimi i SHBA nga marrëveshja me Iranin prish rregullin botëror Kancelarja gjermane, Angela Merkel shprehet se vendimi i Shteteve të Bashkuara për t’u larguar nga marrëveshja bërthamor
Shaqiri këshillon Zaevin nga shtëpia 23 persona që e këshillojnë kryeministrin Zoran Zaev çdo ditë shkojnë në punë dhe kanë zyrat e veta, ndërsa 33 këshillta
Pacolli merr pjesë në një konferencë islamike, përpiqet ta anëtarësojë Kosovën si vëzhguese Ka nisur punimet në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, Konferenca e 45-të e ministrave të jashtëm të vendeve të Organizat
Zbardhet axhenda misterioze e Pacollit në Azi Ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka filluar një tur diplomatik në Azi, me qëllim të bind më shumë vende që
Hapet gara, "gjyqtarët" që do të pastrojnë policinë Formularët e plotësuar nga të gjithë punonjësit e Policisë së Shtetit në kuadër të procesit të vettingut, do të dorëzohe
Ministri i Jashtëm i Luksemburgut i kënaqur me punën e Maqedonisë Nga maji shumë gjëra pozitive do të ndodhin në Maqedoni, kështu ka vlerësuar ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane
Kërkohet raportim gjashtëmujor i Qeverisë për plotësimin e rekomandimeve Pas përfundimit të debatit të sotëm në seancën e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës, ku u debatua për Raportin e Pro
Takim i ri në mes Dimitrovit dhe Kociasit Ndërmjetësuesi i OKB-s për çështjen e emrit, Metju Nimic, do i ftojë në një takim të ri shefin e diplomacis greke, Nikos
Ministri i Jashtëm francez zbulon se kush e shpëtoi Gjuriçin në Prishtinë Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka thënë se Franca ka bërë ndërhyrje të menjëhershme për incidentin e 26
Kocias mbërrin në Ohër Ministri i Jashtëm grek Nikos Kodzias mbërriti sot pasdite me një aeroplan qeveritar në aeroportin e Ohrit . Ministri i
Deklarata bombë: Rusia po tenton ndarjen e Kosovës Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka komentuar sot deklaratat e ministrit te Jashtëm serb, Ivica Dacic, i cil
Ministri i Jashtëm i Greqisë vjen në Kosovë Të enjten me 12 prill në Ohër do të mbahet takimi i radhës i shefave të diplomacisë maqedonase dhe greke, Nikolla Dimitr
Ministri i Jashtëm serb nuk pret rezultate nga dialogu me Kosovën Ivica Daçiç po shprehet pesimit për rezultatet e dialogut Kosovë-Serbi. Ai po prentendon se Serbia nuk ka agjenda të
Zaev thërret takim me liderët Takim i ri i liderëve është thirrur për sot me iniciativë të kryeministrit Zoran Zaev për të biseduar për zhvillimet dhe
Takimi i Vjenës, Aleanca që Gorna Makedonija të përkthehet në shqip Tre ditë përpara takimit të Vjenës që do zhvillohet midis ministrave të Jashtëm të Maqedonisë dhe Greqisë, Partia Aleanc
Ministri i Jashtëm: Do t'i arrestojmë ministrat serbë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se nëse përfaqësuesit serb, Stefanoviq dhe Gju
Borxhi i jashtëm e qeverisë shtohet me 128 mln euro më 2017 Borxhi i jashtëm bruto i vendit shënoi rritje të mëtejshme në vitin 2017 duke kapur vlerën e 7.9 miliardë eurove me shte
Ministri i jashtëm grek sot në Shkup, finalja për emrin Shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias sot duhet të aterojë në aeroportin ndërkombëtar në Shkup në vizitën e parë në ven
Si u zbulua lidhja jashtëmartesore e biznesmenit dibran që u ekzekutua për vdekje Vazhdojnë hetimet në lidhje me vrasjen e Elsi Kosiqit në Maqellarë të Dibrës. Babai i tre fëmijëve u vra në mesnatë