999 rezultate për

jashtem

Turqia: Sulmi ndaj Idlibit do të ishte katastrofë për Sirinë Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, tha se një sulm i mundshëm në Idlib të Sirisë do të ishte katastrofal pë
Janeva: Kemi hetim edhe ndaj gjykatësve, ja kur publikohet raporti Prokurorja speciale Katica Janeva, në ngjarjen e publikimit të raportit të OSBE-së për Prokurorinë Speciale Publike, njo
Qeveria shqiptare e gatshme të ndihmojë emigrantët, pranohen 20 Italia paralajmëroi ditën e sotme se do t'i ndërpriste fondet për Bashkimin Evropian, nëse shtetet e tjera nuk i marrin
Dedaj bëhet Ambasador i Kosovës Një ankesë e deputetëve të Grupit 6+ ka detyruar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, të distancohet nga deklarata
Ndërron jetë ish-ministri shqiptar tre ditë para ditëlindjes U nda sot nga jeta në moshën 70 vjeçare ish- ministri i Mbrojtjes, Luan Hajdaraga. Ai vuante nga sëmundja e ishemisë,
Gënjeshtër, Demaj nuk punon në ministri si drejtor për Vatikanin që nuk e njeh Kosovën Një “Drejtor i Departamentit për bashkëpunim me Vatikanin” që u emërua të enjten në Prishtinë, nuk ka detyrë zyrtare nga
Ish-ministri i jashtëm serb akuzon Vuçiçin për Kosovën Lideri i Partisë Popullore në Serbi, Vuk Jeremiq, tha se zgjidhja për Kosovën duhet të kërkohet vetëm në përputhje me Ku
Haradinaj takon Dimitrov, nuk flitet për tensionet e fundit Ndërsa marrëdhëniet e Kosovës me Maqedoninë janë tensionuar pas vendimit të qeverisë kosovarë për të mbrojtur produktet
KESH shënon shifra rekord për gjashtëmujorin e parë Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka publikuar treguesit ekonomiko-financiarë dhe operacional të 6-mujorit të parë
Jep dorëheqjen edhe Sekretari i Jashtëm i Britanisë Boris Johnson, Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, ka dhënë dorëheqjen nga detyra e tij. Dorëheqja e tij vjen në n
Serbia nuk do "lojtarë" të tjerë në bisedimet me Kosovën Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se ka pasur kërkesa krejtësisht të paarsyeshme që tani në dialogun mes Be
Daçiçi po sillet çuditshëm, nuk e thotë emrin e shtetin që ka tërhequr njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç kishte paralajmëruar se sot do ta bënte publik emrin edhe të një shteti, që do
Rrezikohet stabiliteti i Maqedonisë nëse nuk hapen negociatat Ministrat e Jashtëm të Unionit në takimin e Këshillit për Punë të Përgjithshme në Luksemburg përpiqen të arrijnë konsens
Kotzias i del në krah Ramës: Jemi me ju dhe pa Gjermaninë e Francën Ministri i jashtëm i Greqisë Nikos Kotzias ka deklaruar se vendi i tij do të mbështesë Shqipërinë në përpjekjet e saj pë
Një vit nga anulimi i testimit ekstern, çfarë thonë nga ministria? Një vit pas tërheqjes së testimit ekstern nga shkollat fillore dhe të mesme, i cili atë kohë u cilësua si i dështuar dhe
Arrihet marrëveshja, ky është emri i ri i Maqedonisë “Republika e Maqedonisë Veriore” është një nga propozimet e fundit për emrin në kuadër tëmarrëveshjes së arritur nga tak
Pacolli, i shpartalluar si ministër i jashtëm Serbia po pretendon se tri shtete, duke përfshirë së fundmi edhe Ganën, e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.
Qindra mijëra euro në vit për këshilltarët e Zaevit “Unë nuk i ndaj qytetarët e Maqedonisë, absolutisht besoj se secili mund të jetë i angazhuar. Të jenë bashkëpunues, diku
Ish ministri jashtëm grek Pangallos në #Përballë: shumë simpati për Shqipërinë dhe shqiptarët Nëse lexon apo dëgjon që ka njerëz në administratën publike që paguhen pa shkuar në punë, që shkojnë formalisht në punë
Maqedonia ndryshon emrin, si do të quhet tani Pas takimit të liderëve sot në klubin e deputetëve, kryeministri Zoran Zaev i shoqëruar nga kreu i BDI-së Ali Ahmeti, zv