999 rezultate për

jashtem

Asnjë minutë ministër i Jashtëm, Rama i delegon detyrën Gent Cakajt Edi Rama e ka çuar deri në fund "fiksimin" e tij për të emëruar në detyrën e ministrit të Jashtëm, Gent Cakajn. Për t
Rama betohet në Presidencë si Ministër i Jashtëm Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë pasdite në ambientet e zyrës së kreut të shtetit Ilr Meta, për tu betuar si kryedip
Rama zgjidhet zyrtarisht Ministër i Jashtëm Edi Rama që nga dita e sotme është zyrtarisht përvecse Kryeministër i Shqipërisë, edhe Ministër për Evropën dhe Punët
Deutsche Welle vë në pikëpyetje Ramën për marrëveshjen Kosovë-Serbi? Presidenti Meta dekretoi të premten (18.01.2019) kryeministrin, Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm. Dekretimi vje
“E premtja e zezë”, Berisha reagon pas dekretimit të Ramës Në një reagim në Facebook, Berisha shkruan se kjo është e premtja e zezë në historinë e shtetit shqiptar për shkak se ra
Deutche Welle i bën "jehonë" ngërçit të diplomacisë në Shqipëri Kriza institucionale Kryeministri-Presidencë e ka ҫuar në ngërҫ diplomacinë e Tiranës në aktivitete jashtë v
A do ta dekretojë Ramën Ministër të Jashtëm? Përgjigjet Meta Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka qenë sonte i ftuar në Opinion ku ka komentuar për herë të parë propozimin e kryemi
Berisha citon Kushtetutën: Rama nuk mund të jetë ministër! Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se sipas Kushtetutës Rama nuk mund të jetë ministër. Sipas ij asnjë ligj nuk p
I fundit Enver Hoxha, rastet kur kryeministri ishte edhe ministër i Jashtëm (FOTO LAJM) Kryeministri, Edi Rama pas diosa tentativash për të vendosur si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakajn, mori ven
"Rama sherr me Bushatin! Shqipëria me dy ministra të jashtëm" “Ai, pasi dështoi ta detyrojë Ditziun ti paraqes dorëheqjen, sipas diplomatit dixhital kaloi në ekstrem duke i bllokuar
E konfirmuar! Rama vetemërohet Ministër i Jashtëm: Me Metën shihemi në gjyq Edi Rama ka reaguar menjëherë pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, ku shprehet se ai do të jetë de jure në
Rama propozoi veten për Ministër të Jashtëm, por këtë këshillë ia dha Meta Kryeministri Edi Rama pritet që të dërgojë në Presidencë emrin e tij, si propozim për ministër të Jashtëm. Kjo ndodhi
Rama emëron veten ministër të Jashtëm Rama ka vendosur që ta zgjidhë ngërcin me Metën në një mënyrë që nuk pritej aspak. Në mbledhja e Kryesisë së PS-së që
PRAPASKENAT/ Cakaj i dorëzoi dorëheqjen por çfarë bëri Rama Ministri i Jashtëm në tentativë Genti Cakaj mbetet i padekretuar nga Presidenti Meta dhe tashmë që ka kaluar edhe 7-ditë
Ish-ministri i Jashtëm: Cakaj është thjesht një maskë Deputeti dhe ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Kastriot Islami i ftuar në emisionin “Kjo Javë” ka folur për emrin e
Rama për Cakajn: Meta vazhdoi me avazin e vjetër Kryeministri Edi Rama ka folur edhe njëherë për faktin se Presidenti i vendit Ilir Meta refuzoi të dekretojë ministrin e
Meta shpjegon pse nuk e dekretoi shkarkimin e Bushatit Presidenti Ilir Meta sqaroi mbrënë në emisionin “A Shoë” të gazetarit Adi Krasta arsyen pse nuk e firmosi menjëherë prop
Këshilltari i Bushatit: I vetmi ministër i Jashtëm që uli Shqipërinë të barabartë me grekët (VIDEO) Pas shkarkimit si ministër i Jashtëm i Shqipërisë për Ditmir Bushatin kanë ardhur shumë reagime si negative ashtu edhe p
Gazetari i njohur del kundër ministrit të ri të Jashtëm: Është vënë aty pa asnjë meritë Ministrat e rinj të emëruar nga kryeministri Edi Rama disa ditë më parë, janë përfolur në opinionin publik si njerëz të
Njihni ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, më i çuditshmi në botë (VIDEO) Kryeminsitri, Rama ditën e sotme ka shkakrkuar 7 ndër ministrat e tij si dhe ka paralajmëruar dy të tjerë duke u lënë af