999 rezultate për

jashtem

Pse duhet të flini në ambient të jashtëm Të gjithë ne na kujtohet koha kur kemi qenë të vogël dhe e kemi urryer gjumin, ndërsa në ditët e sotme ne nuk mund të ng
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për
Komisioni Evropian i refuzoi kërkesën, reagon ministri i Jashtëm i Holandës Pasi komisioni Europian refuzoi kërkesën e Holandës për rikthimin e regjimit të vizave për qytetarët shqiptarë, ka reagu
Ministri i Jashtëm i Holandës: Shqipiëria nuk ka plotësuar asnjë kusht për të hyrë në Europë Holanda ka dhënë sot një vendim të fortë për Jo për hapjen e negociatave me Shqipërinë duke arguamentuar se vendi ynë nu
Vasili sulmon zyrën e BE në Tiranë: Kanë fshehur kushtet për negociatat Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka kundërshtuar reagimin e zyrës së BE në Tiranë duke e quajtur atë larg realitetit
Gjermanët e CDU/CSU: Shqipëria nuk ka plotësuar kushtet Një ditë pas rekomandimit pozitiv për hapjen e negociatave, Zëvendëskryetari i grupit parlamentar CDU/CSU thotë se Shqip
Rreziku nga përdorimi i kufjeve Kufjet janë një nga objektet që kohët e fundit janë bërë të pandashme për secilin nga ne. Pavarësisht funksionalitetit d
Cakaj përplaset me Façiçin në Varshavë: Për shkakun tënd kam 28 vite emigrant Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj dhe homologu i tij serb Ivica Daçiç janë përplasur në Ministerialin e Varsha
Një ekselent është thjesht një student: Diplomatët reagojnë ndaj Cakajt Ppër Këshillin e Ambasadorëve, një student ekselent është thjesht një student dhe ai nuk ka përvojën e duhur në diplomac
Nga vajza e Zhejit te vëllai i Çanit dhe djali i Zogajt. Familjarët e vip-ave që u shkarkuan nga Cakaj Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka marrë vendimin për të bërë disa ndryshime në sektorin që mbulon. Fillimisht
Borxhi i Kosovës është 1 miliard e 93 milionë euro Kosova për çdo vit ka rritur borxhin e brendshëm dhe të jashtëm. Drejtori i Thesarit, Ahmet Ismaili, tha se borxhi pu
Raportuesi për Shqipërinë në Bundestag: Qeveria do mbajë përgjegjësi Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Ko
A bëri gabim Rudina Hajdari? Flet ish-Ministri i Jashtëm Vajza e Azem Hajdarit vendosi që ndryshe nga kolegët e saj të mos e djegë mandatin e deputetes. Ky veprim u konisderu
Kur Kinkel e quante Millosheviçin "përgjegjës kryesor të tragjedisë në Kosovë" Liberali Klaus Kinkel, një figurë mjaft e vlerësuar në Gjermani, ishte ministri i Jashtëm gjerman, i cili kontribuoi mja
Ndërron jetë politikani i njohur i Gjermanisë Shuhet në moshën 82 vjeçare ish-ministri i Jashtëm gjerman, liberali Klaus Kinkel. Kreu i partisë liberale, FDP, Christi
Komisioni i Jashtëm voton unanimisht pro anëtarësimit të Maqedonisë në NATO Pas votës unanime ditën e djeshme nga Komisioni i Ligjeve për votimin e protokollit të anëtarësimit të Maqedonisë së Ver
Kush janë personat që do të kryejnë Vettingun në Polici Ministria e Brendshme ka bërë të ditur të gjithë emrat që janë përzgjedhur në radhët e kandidatëve pwr komision të jasht
Pse Kosova ka dy ministra të Jashtëm? Daçiç thumbon Cakajn, por ky e bën të pendohet Gent Cakaj ka pasur dje takimin e parë si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Ai mori pjesë në Samitin e Ministrave të Jash
Ish-ministri i Jashtëm serb: Thaçi dhe Vuçiç po punojnë për ndarjen e Kosovës Ish-Ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiq, zbulon se miqtë e ngushtë të Edi Ramës, Toni Bler dhe Aleks Soros, i biri i Xh
Ish-ministri i Jashtëm për Cakajn: Tregoi që është i paaftë Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj e ka konsiferuar Gent Cakajn si të paaftë për të mbajtur detyrën e Ministrit të J