999 rezultate për

jashtem

Frikë për valë të dytë? Ministri i Jashtëm tregon pse u la Shqipëria jashtë kufijve të BE Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg, shprehet se lënia e Shqipërisë jashtë kufijve të Bashkimit Europ
Nuk është faji i vapës, ja përse keni vazhdimisht skuqje dhe kruajtje të gjoksit Jo të gjitha shenjat apo ndryshimet në strukturën e gjirit, paralajmërojnë një problem serioz. Shpesh abuzohet me të ash
E teproi? Flaka Krelani vjen super joshëse në daljen e fundit (FOTO LAJM) Flaka Krelani përsëri ka postuar një fotosesion të ri me veshje provokative. Me fustanin e hapur ka treguar asetet e
BE nuk hap kufijt! Zbulohet data kur mund të udhëtojnë shqiptarët lirisht në zonën Shengen Qytetarët shqiptarë dhe të vendeve të tjera të Ballkanit Perëndimor do ta kenë të pamundur të udhëtojnë drejt zonës Shen
Franca dhe Gjermania kërkuan fillimin e dialogut me Serbinë, reagon këshilltari i Thaçit Vetëm pak ditë më parë, dy ministrat e jashtëm të Francës dhe Gjermanisë deklaruar se kërkonin fillimin e dialogut Kosov
Shqiptarët e mbetur jashtë kufijve, ish-ministri i Jashtëm: Të mundësohet kthimi! Ish-ministri i Jashtëm, socialisti Ditmir Bushati, ka një mesazh për të gjithë ata shqiptarë që kanë mbetur jashtë kuf
Glauk Konjufca do të bëhet ministër i Jashtëm Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka konfirmuar edhe zyrtarisht se Glauk Konjufca do të jetë ministër
I vunë tritolin lokalit në Durrës, shoqërohen në polici disa të dyshuar Një shpërthim me lëndë plasëse eksploziv ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Durrës në lokalin e shtasit me inicialet M.S.
Sherr me Ramën? Gent Cakaj drejt shkarkimit Asgjë nuk shkon mirë mes kryeministrit dhe atij që ai vetë ka vendosur ti lërë postin e shefit të diplomacisë në detyrë.
Ministri i Jashtëm i Italisë vjen nesër në Shqipëri Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio, do të kryejë nesër një vizitë në
Ministri i Jashtëm i Maqedonisë kërkon që Shkupi dhe Tirana të vlerësohen veç e veç nga BE-ja Ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov ka nënvizuar sot se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të vlerësohen ndaras në p
Mediat kosovare, Albin Kurti i beson Ministrinë e Jashtme Ditmir Bushatit Përveç publicistit Veton Surroi, për ministër të Jashtëm të Kosovës të një qeverie të mundshme LDK-Vetëvendosje po përme
Zëvendësministri i Jashtëm i Ganës konfirmon tërheqjen e njohjes së Kosovës Zëvendësministri i Jashtëm i Ganës, Charles Owiredu ka konfirmuar se kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës.Agjen
Ish-ministrat e jashtëm letër BE: Gabim strategjik mospranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut Gabim strategjik e kanë cilwsuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedon
Ministri i Jashtëm holandez zbut tonet me Shqipërinë: Ka bërë hapa seriozë Ministri i Jashtëm i Hollandës, Stef Blok mirëpriti hapat pozitivë që ka bërë Shqiëpëria në forcimin e sundimit të ligji
Rama braktis sërish Alvinin, nuk shkon në interpelancë Është zhvilluar sot në Kuvend interpelanca e kërkuar nga deputetët e opozitës së re, për çështjen e Alvinit që mbahet në
Negociatat: Franca kundër, dështon takimi i ambasadorëve të BE-së Takimi i ambasadorëve të përhershëm të BE-së nuk ka prodhuar një rezultat konkret në lidhje me hapjen e negociatave të a
Nesër mblidhen ministrat e Jashtëm të BE-së, temë kryesore Shqipëria Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës, teksa nesër do të mbl
Doli hapur kundër! Çfarë ka deklaruar Albin Kurti për ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Fitorja e Albin Kurtit dhe zgjedhjet e parakohshme në Kosovë kanë qenë në qendër të vëmendjes mediatike ditën e sotme.
Kishte lidhje jashtëmartesore me një modele nga Prishtina, Nora Istrefi padit Robert Berishën Nora dorëzon kërkesën për divorc dhe ngreh padi për Robertin. Nora ka dorëzuar një padi në gjykatë për Robertin, duke