999 rezultate për

jasharit

Aktakuzë për terrorizëm ndaj Murat Jasharit dhe Sadri Ramabajës Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i P
Lladrovci i thotë "katundar" Bekim Jasharit dhe Lushtakut Deputetja Blerta Deliu ka publikuar sot disa fotografi në të cilat është bashkë me deputeten nga radhët e PDK-së, Ganime
Ky është urimi i Bekim Jasharit për festën e pavarësisë Kryetari i Pavarur i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e 10 Vjetorit
Shikoni në çfarë gjendje skandaloze është busti i Adem Jasharit Ditëve të fundit janë shprehur shqetësimet e mëdha lidhur me gjendjen e Kompleksit Memorial në Prekaz. Madje, është o
Akuzat e Jasharit ndaj Lushtakut: Gjatë luftës iku në Gjermani, m’i la vetë babën dhe xhaxhain Kryetari i Komunës së Skënderajt Bekim Jashari ka shpërthyer sot në akuza ndaj ish –kryetarit të kësaj komune Sami Lusht
Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë me makinë në rrugën e ndaluar të Prishtinës Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufizuar dhe qytetarët janë detyruar që të gjejnë rrugë alternati
Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë në rrugën e ndaluar për vetura në Prishtinë Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufiziuar dhe qytetarët janë detyruar që të gjejnë rrugë alternat
Murat Jashari del nga qelia e paraburgimit Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar paraburgimin Murat Jasharit, ndërsa këtë paraburgim Jashari do ta kryejë n
Djali i Hamëz Jasharit zgjidhet kryesues i Bordit të AZHRV Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ai i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bek
Lushtaku emërohet nënkryetar i Skenderajt Ish kryetari, Sami Lushtaku i cili qeverisi për tri mandate Skenderajin, të hënën dorëzoi zyrtarisht postin e tij, Bekim
Sot është edhe ditëlindja e Adem Jasharit Komandanti legjendar Adem Jashari sot po të ishte gjallë do t’i mbushte 62 vjet. Ai ka lindur më 28 nëntor të vitit 1
Lipjani bëhet me shtatore të Adem Jasharit Shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari do të përurohet sot në Lipjan. Me këtë rast do të përurohet edhe Shesh
Letra e fundit e Adem Jasharit Dëshmia historike e një letre, dërguar nga Drenica.Në arkivin e Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe të UÇK-së ruhen mjaft
Pas fitores këto janë fjalët e Bekim Jasharit Komuna e Skënderajt e cila ndër vite u udhëhoq nga Partia Demokratiket e Kosovës, saktësisht Sami Lushtaku në zgjedhjet
Ahmeti me mesazh të veçantë për fitoren e nipit të Adem Jasharit Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti e ka uruar kandidatin e pavarur të Skenderajit, Bekim Jasharin për fitoren që ka arritur në
Ky është fjalimi i parë i Bekim Jasharit pas fitores Kandidati i pavarur për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, i cili i ka fituar në zgjedhjet e sotme, në mesazhin e fit
Bashkëshortja e Ukë Rugovës: PDK vepron me logjikë Nusja e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Blerta ka komentuar kandidaturën e Bekim Jasharit për kryetar të Skenderajt.
Kjo është pasuria e Bekim Jasharit Djali i heroit, Hamëz Jashari, Bekimi ka vendosur të hyjë në politikë duke synuar të parin e Komunës së Skënderajt. K
“Kandidimi i Bekim Jasharit në Skenderaj, nokaut i madh për PDK-në” Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës, Milaim Zeka ka thënë se kandidimi i Bekim Jasharit për kryetar të Sk
Lushtaku flet për kandidaturën e Bekim Jasharit për kryetar të Skenderajt Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Nuredin Lushtaku, ka thënë se e mirëpret