999 rezultate për

jasharit

Kamishi tregon nëse do të braktisë PDK-në për partinë e Bekim Jasharit Ditëve të fundit u raportua në media se kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari është duke menduar të themeloj një parti të
Kjo ishte letra e fundit e Adem Jasharit Në arkivin e Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe të UÇK-së ruhen mjaft dëshmi që kanë lidhje me figura të jashtëzakonshme
Plas dhuna në kuvendin e Skënderajt, rojet e Bekim Jasharit zihen me Vetëvendosjen Në Kuvendin Komunal të Skenderajt sot ka ndodhur një përleshje fizike. Mësohet se janë përfshirë rreth 30 persona, mes t
Ali Ahmeti nderon Komandant Kumanovën Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti organizon akademi përkujtimore kushtuar 20 vjetorit të rënies së
Bekim Jashari: Adem Jashari nuk quhej Adem Debati rreth datëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari, ka vazhduar edhe sot. Fillimisht ky debat u nxit pas
Nipi i Adem Jasharit ofendon rëndë Nexhmedin Spahiun Nipi i Adem Jasahrit, Bekimi, që merret edhe me politikë, e ka fyer Nexhmedin Spahiun, i cili nisi një debat për ditëlin
Serbët çudin mjaft me datëlindjen e Adem Jasharit Në librin amzë të ish-Jugosllavisë bëhet e ditur data e lindjes së komandantit Adem Jashari. Aty figuron se Adem Jas
Geci shpërthen kundër Demaliajt: Nuk jam komandant brigade fallco por ushtar i Jasharit Pasi u përmend emri i tij se ishte komandant i brigadës “Hasan Prishtina”, Gani Geci ka reaguar ashpër ndaj këtyre dekla
Dy dëshmitarë zbardhin misterin e takimit të Adem Jasharit me Rugovën (FOTO LAJM) Ish mjeku i UÇK-së, Liri Loshi, përmes një postimi në facebook, ka paraqitur rrëfimet e dy njerëzve, Skender Zogaj dhe M
Del studimi, kush i pengonte veprimet e Jasharit dhe Pajazitit Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë, Gazmend Islami thotë se asnjëherë deri më tani nuk kemi pas një studim t
A duhet t'i ndryshohet emri sheshit "Adem Jashari" në Prishtinë? Pas tri vjetësh qëndrimi në sirtarët e Komunës së Prishtinës, të martën, ka nisur jetësimi i projektit për revitalizimin
Edhe një aktor përfshihet në debatin për rolin e Jasharit në film Aktori i njohur kosovar Ilir Tafa, i cili njihet për role të shumta, sidomos në shumë projekte filmike dhe teatrale në B
Urimi prekës i Bekim Jasharit për 8 Marsin Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, me rastin e 8 Marsit, ka uruar të gjitha gratë, me rastin e kësaj dite.
Thaçi duhet të japë llogari për vrasjen e Adem Jasharit Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, i cili ishte edhe ushtarë i UÇK-së thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duhe
Debati me aktorin serb për rolin e Jasharit, kush ka të drejtë? 20 vjet pas rënies së Adem Jasharit, ende nuk është përgatitur një film për komandantin legjendar. Megjithatë, skenar
Gazetari rrëfen fjalët e Adem Jasharit që sot duhet të jenë mësim për shqiptarët Pas sulmit të dytë ndaj Jasharëve më 22 janar të vitit 1997, ish-korrespodenti i gazetës “Koha Ditore”, Adem Meta, kujto
Rrëqethëse, momenti kur u dha lajmi për vdekjen e Adem Jasharit (VIDEO) Lajmi për vrasjen e komandantit legjendar, Adem Jashari, ishte raportuar në pothuajse në të gjitha mediat botërore. Ky
Shoku i shkollës i Adem Jasharit: Ja kur komandanti foli për herë të parë për UÇK-në I rritur në familje me traditë patriotike, Adem Jashari nuk kishte si të jetë ndryshe veq se një patriot i madh. Dhe
Fisi fillon të filozofojë, tregon arsyet pse një serb duhet të luajë rolin e Adem Jasharit Përderisa pati shumë reagime negative prej kur aktori serb u tha se do të duhej ta luante rolin e heroit Adem Jashari,
Kush është aktori serb që po kërkon rolin e Adem Jasharit? Mbrëmë në Kosovë është bërë temë aktori serb që kërkoi rolin e Adem Jasharit. Në një film që po bëhet për komandantin l