999 rezultate për

jashari

Ministri i Arsimit me vendim të ri për ditën e hënë Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim që të hënën ( 5 mars 2018), në të
Aktakuzë për terrorizëm ndaj Murat Jasharit dhe Sadri Ramabajës Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i P
Probleme për Bekim Jasharin, i bllokohet puna në Kuvend nga PDK Vetëm një mbledhje e Kuvendit të Skenderajt është mbajtur pas mbledhjes konstituive, në të cilën janë zgjedhur anëtarët
Aeroporti Adem Jashari i rikthehet normalitetit, Haradinaj vjen sonte në Prishtinë Janë rikthyer fluturimet dhe aterrimet në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, pas disa anulimeve të fl
Ramushi, Shpendi, Lladrovci dhe Jashari shkojnë në "odën" e Rita Orës (FOTO LAJM) Kryeministri Ramush Haradinaj, po qëndron në Londër, ku ka marrë pjesë në një samit ekonomik. Në Londër, janë edhe mi
Bekim Jashari fiton betejën me familjen e Lushtakëve Kryetari i komunës së Skenderajit, Bekim Jashari e ka fituar ‘betejën’ kundër Kompanisë së vëllait të Sami Lushtaku.Komp
Ndahen 6 milionë euro për kompleksin ''Adem Jashari'' Pas alarmit të ngritur në opinionin publik se Kulla e Jasharëve në Prekaz rrezikon të shembet, Qeveria e Kosovës ka marr
Lladrovci i thotë "katundar" Bekim Jasharit dhe Lushtakut Deputetja Blerta Deliu ka publikuar sot disa fotografi në të cilat është bashkë me deputeten nga radhët e PDK-së, Ganime
Ky është urimi i Bekim Jasharit për festën e pavarësisë Kryetari i Pavarur i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës me rastin e 10 Vjetorit
Xhavit Jashari fajëson këta komandantë për veteranët e rrejshëm rokuroria e Shtetit në gusht të viti të kaluar u kishte kërkuar organizatave të dala nga lufta e UÇK-së listat e veteran
Jashari u jep shpresë veteranëve të luftës Kryetari i Shoqatës së Familjarëve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari, është shprehur i zhgënjyer me tërheqjen e liderëve sht
Shikoni në çfarë gjendje skandaloze është busti i Adem Jasharit Ditëve të fundit janë shprehur shqetësimet e mëdha lidhur me gjendjen e Kompleksit Memorial në Prekaz. Madje, është o
Dorëzohet në Qeveri peticioni për shpëtimin e Kompleksit të familjes Jashari Analisti Jusuf Thaçi, që kishte nisur një peticion online, përmes të cilit kërkonte veprime urgjente nga Qeveria për shp
Asambleistët që Bekim Jashari po i akuzon për bllokadë Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari, ka akuzuar asambleistët e partive politike se po e bllokojnë punën e Kuvendit Kom
Lladrovci ka një porosi për Bekim Jasharin dhe Sami Lushtakun Dy kryetarët e Drenicës, Bekim Jashari i Skenderajt dhe Ramiz Lladrovci i Drenasit, kanë një bashkëpunim të mirë në punë
Akuzat e Jasharit ndaj Lushtakut: Gjatë luftës iku në Gjermani, m’i la vetë babën dhe xhaxhain Kryetari i Komunës së Skënderajt Bekim Jashari ka shpërthyer sot në akuza ndaj ish –kryetarit të kësaj komune Sami Lusht
Bekim Jashari shpërthen në akuza kundër ish-qeverisjes së Sami Lushtakut Kryetari i komunës së Skenderajit, Bekim Jashari ka mbajtur konferencë për media lidhur me dështimin e seancës së planif
Bekim Jashari priti në zyrë Zoran Rakiç Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur në takim këshilltarin e Ministrisë së Administrimit të Pushtet
Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë me makinë në rrugën e ndaluar të Prishtinës Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufizuar dhe qytetarët janë detyruar që të gjejnë rrugë alternati
Djali i Rifat Jasharit tenton të hyjë në rrugën e ndaluar për vetura në Prishtinë Sot në Prishtinë shumë rrugë kanë qenë me qarkullim të kufiziuar dhe qytetarët janë detyruar që të gjejnë rrugë alternat