999 rezultate për

jashari

Zbardhet ekspertiza, mësoni si vdiqën dy policët Dy policët Armend Trena dhe Malësor Dashi sipas raportit të ekspertizës së komunikacionit janë vetë aksidentuar. Lajm
Ç'po ndodh me organizatën " Syri i Popullit' Gjykata Themelore në Prishtinë, e ka konfirmuar aktakuzën ndaj të akuzuarve në rastin e njohur si “Syri i Popullit”.
Kaqusha flet për kryetarin e PSD-së Partia Socialdemorkate sot mban Kuvendin e saj zgjedhor. Ish-kryetarja e PSD-së, Kaqusha Jashari, ka thënë për KTV-në se
Gjetja e trupave në Lepenc, flet kryeprokurori: Shkak ka qenë aksidenti rrugor Kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari ka konfirmuar edhe njëherë se trupi i pajetë i gjetur në lumin Lepenc, është i
Jashari: Nuk kemi asgjë në lidhje me sinjalet e telefonave të dy policëve Kryeprokurori Ferizaj, Shukri Jashari ka folur për KALLXO në lidhje me raportimin e mediave për sinjalet e telefonave të
Këta janë emrat e të akuzuarve për shitje të statusit të veteranit dhe seks me pagesë Sigurohet aktakuza e ngritur të mërkurën nga një prokuror i EULEX-it për vepra të ndryshme penale, përfshirë mashtrimin
Ende asgjë konkrete për Kompleksin Adem Jashari Qeveria ka shtyrë për javën tjetër, shqyrtimin e propozimit për t’i proceduar Kuvendit të Kosovës mendimin lidhur me pro
SBASHK-u e gatshme ta anulojë grevën, pret vendimin e nesërm të qeverisë Nesër në mbledhjen e qeverisë pritet të shqyrtohet Projektligji për mësimdhënësit e viteve të 90-ta. Projektligj i cili
Jashari dhe Lladrovci vizitojnë sëbashku Gllogjanin Me rastin e shënimit të 20 vjetorit të “Epopesë së Dukagjinit”, kryetar i Skënderajt, Bekim Jashari dhe kryetari i Drena
A duhet t'i ndryshohet emri sheshit "Adem Jashari" në Prishtinë? Pas tri vjetësh qëndrimi në sirtarët e Komunës së Prishtinës, të martën, ka nisur jetësimi i projektit për revitalizimin
400 mijë euro në bankë, prokuroria i bllokon llogarinë biznesmenit shqiptar Një biznesmeni i është bllokuar llogaria bankare nga Prokuroria në Tetovë. Prokuroria ka bllokuar llogarinë bankare t
Nga Gjermania dërgon 400 mijë euro në Shqipëri, por e pëson Prokuroria ka bllokuar llogarinë bankare të një shqiptari nga Tetova, e cila ishte hapur në një bankë të nivelit të dytë
Edhe një aktor përfshihet në debatin për rolin e Jasharit në film Aktori i njohur kosovar Ilir Tafa, i cili njihet për role të shumta, sidomos në shumë projekte filmike dhe teatrale në B
Urimi prekës i Bekim Jasharit për 8 Marsin Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, me rastin e 8 Marsit, ka uruar të gjitha gratë, me rastin e kësaj dite.
Reagon Serbedzija: Gënjeshtër e regjizorit shqiptar, Adem Jashari është kriminel Aktori Rade Serbedezija ka reaguar pas deklaratave të regjisorit Luan Kryeziu, i cili ka thënë se është duke punuar në n
Koha kur Rifat Jashari ishte aktivist i Degës së LDK-së Nuk e ka mohuar asnjëherë. Bile e ka përmendur me krenari se ka qenë pjesë e lëvizjes së aktivistëve të LDK-së në Gjerm
Prekaz, në 18:00 ndizen Flakadanët e Lirisë Për të nderuar të rënët e familjes Jashari, sot në Prekaz do të ndizen Flakadanët e Lirisë. Në këtë ngjarje po marrin
Sonte Skenderaj do të pushtohet nga zjarret Sot në Komunën e Skenderajt do të mbahet manifestimi “Nata e Zjarreve”, ku fillimisht në kompleksin memorial “Adem Jasha
Thaçi duhet të japë llogari për vrasjen e Adem Jasharit Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, i cili ishte edhe ushtarë i UÇK-së thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duhe
Kur Presidenti Bill Klinton dënoi ashpër vrasjen e familjes Jashari (VIDEO) Ish – presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, kishte dënuar fuqishëm sulmin serb të vitit 1998-të