E FUNDIT/ Shënohet viktima e 13-të, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend
999 rezultate për

jashari

Bekim Jashari nga protesta ka një mesazh për Vuçiçin I pari i komunës së Skenderajit, Bekim Jashari së bashku me shumë qytetarë të kësaj anë po kundërshton vizitën e preside
KFOR, Bekim Jashari dhe Lushtaku në protestën kundër Vuçiçit (VIDEO) Tek protestuesit që kanë bllokuar segmentin rrugor Tërnavc-Klinë e Epërme, për të mos lejuar shkuarjen e Vuçiçit në Banj
Reagon edhe Jashari ndaj veteranëve mashtrues, tregon fillimin e luftës në Prekaz Prokurori i ri që do të merret me rastin e Veteranëve, tashmë ka javë që është caktuar pas dorëheqjes së prokurorit Elez
Ali Ahmeti nderon Komandant Kumanovën Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti organizon akademi përkujtimore kushtuar 20 vjetorit të rënies së
Bekim Jashari: Adem Jashari nuk quhej Adem Debati rreth datëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari, ka vazhduar edhe sot. Fillimisht ky debat u nxit pas
Nipi i Adem Jasharit ofendon rëndë Nexhmedin Spahiun Nipi i Adem Jasahrit, Bekimi, që merret edhe me politikë, e ka fyer Nexhmedin Spahiun, i cili nisi një debat për ditëlin
Serbët çudin mjaft me datëlindjen e Adem Jasharit Në librin amzë të ish-Jugosllavisë bëhet e ditur data e lindjes së komandantit Adem Jashari. Aty figuron se Adem Jas
Geci shpërthen kundër Demaliajt: Nuk jam komandant brigade fallco por ushtar i Jasharit Pasi u përmend emri i tij se ishte komandant i brigadës “Hasan Prishtina”, Gani Geci ka reaguar ashpër ndaj këtyre dekla
Bekim Jashari pret në zyrë një ministre të PDK-së Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim kryetarin e komunës së Skenderajt, Bekim Jasharin, me të
Rifat Jashari përfiton makinë, shofer dhe 1 mijë euro në muaj Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e 7 gushtit të këtij viti, miratoi propozim-vendimin përmes të cilit Rifat
Bekim Jashari turpin të mos e drejtojë nga Shpend Ahmeti por diku tjetër Koment nga Ervin Shkulaku Kryetari i Pavarur i Skënderajt, Bekim Jashari nuk u përmbajt në një postim të një a
Sheshi Adem Jashari merr një pamje mbreslënëse (VIDEO) Më në fund sheshi Adem Jashari në Prishtinë ka marrë pamjen që e meriton. Kryetari i PSD-së Shpend Ahmeti ka publikua
Nesër përurohet sheshi Adem Jashari në Prishtinë Sheshi “Adem Jashari” në Prishtinë do të përurohet nesër (e enjte) në orën 19:00. Kështu është bërë e ditur në një ko
Thaçi frikësohet nga Bekim Jashari, dy drenicakë i shkojnë në zyrë Koment nga Ervin Shkulaku Nuk kaloi as një ditë nga propozimi i rëndësishëm i deputetit të PDK-së, Bekim Haxhi
PDK i jep një goditje Hashim Thaçit, kërkon ta heqë qafë nga politika? Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka propozuar kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari, që t’i prijë delegacionit të Kosovë
Dy dëshmitarë zbardhin misterin e takimit të Adem Jasharit me Rugovën (FOTO LAJM) Ish mjeku i UÇK-së, Liri Loshi, përmes një postimi në facebook, ka paraqitur rrëfimet e dy njerëzve, Skender Zogaj dhe M
Jashari: Sami Lushtaku është dyfytyrësh Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka akuzuar paraardhësin e tij në
Azem Vllasi thotë se do t'a falë Jasharin nëse tregon se kush e shtyu për t'a vrarë Azem Vllasi ka thënë sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës se është në gjendja te falë atentatorin e tij Murat Jashari
Krasniqi: Veseli dhe Thaçi kanë qenë në armiqësi me Adem Jasharin Ish kryetari i Kuvendit, tani kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka folur për raport
7 vjet nga vrasja e Dianës, autori vijon i lirë Edhe pse kanë kaluar 7 vjet nga vrasja e Diana Kastratit, i dyshuari për vrasjen e saj, ish-bashkëshorti Adnan Jashari,