999 rezultate për

jashari

Kullat e Jasharve ende në gjendje të rëndë, shteti pret procedurat Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka pritur sot anëtarët e Komisionit Parlamentar për Bujqësi, Pylltari, Z
Në odën e Drenicës figura të njohura kuvenduan mbrëmjen e kaluar Në konakun e kryetarit të Veteranëve të UÇK-së, Hysni Gucati mbrëmë janë mbledhur veteranë të luftës. Një grup i raps
Fotografi e rrallë e Mujë Krasniqit me Jasharin në Drenicë Mujë Krasniqi është një nga komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që dha kontribut të madh në lirinë që ne sot e
PDK sulmon Bekim Jasharin në Skënderaj, harrojnë se ai e ndali Vuçiçin Kryetari i Rinisë së Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha ka komentuar zhvillimet e fundit në Kuve
Plas dhuna në kuvendin e Skënderajt, rojet e Bekim Jasharit zihen me Vetëvendosjen Në Kuvendin Komunal të Skenderajt sot ka ndodhur një përleshje fizike. Mësohet se janë përfshirë rreth 30 persona, mes t
Qytetarët kërkojnë me protestë lirimin e Selimit, çfarë tha Jashari Qindra qytetarë janë mbledhur para Pallatit të Drejtësisë për të protestuar për lirimin e Sylejman Selimit për rastin “D
Bekim Jashari tregon se çfarë ndodhi mbrëmë në Drenas Mbrëmjen e kaluar kanë arritur në Drenas shtatorët e heronjve Fehmi Lladrovci dhe Xheva Krasniqi Lladrovci. Shtatorët
Jashari kërkon që Blakaj të paditet penalisht Anëtari i Komisionit verifikues të veteranëve të Kosovës, Xhavit Jashari, është njëri ndër personat i përfshirë në aktak
Jashari përkujton ndalimin e Vuçiçit: Kush injoroi Skenderajn, ka injouruar gjakun e lirisë I pari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka folur edhe njëherë për vizitën e Aleksandër Vuçiçit në Kosovë. Ai ka
Edhe Shkumbin Demaliaj dhe Xhavit Jashari në akuzë, rrezikojnë burgun Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), sot ka ngritur aktakuzë dhe është dërguar në Gjykatën Themelore në P
Të gjithë veteranët e Ferizajt në hetime Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njës
Bekim Jashari reagon ndaj kompanisë kosovarë që bëri marrëveshje me serbët Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas lajmit se biznesi i ri i korporatës Devolli, Artmotion,
Universiteti i Prishtinës tronditet nga vdekja e profesorit Ka ndërruar jetë profesori i Universitetit të Prishtinës Mehdi Jashari. Ai ishte ligjërues që nga vitit 1983. Rekt
Jashari hedh akuza ndaj Haradinajt dhe Thaçit Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, në një takim me komandantin e KFOR-it, Salvatore Cuoci, ka hedhur akuza
Adem Jashari i Ri ka një mesazh historik për Vuçiçin (FOTO LAJM) Adem Jashari i ri është nipi i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari. Pasi presidenti serb, Aleksandar Vuçiç
Bekim Jashari nga protesta ka një mesazh për Vuçiçin I pari i komunës së Skenderajit, Bekim Jashari së bashku me shumë qytetarë të kësaj anë po kundërshton vizitën e preside
KFOR, Bekim Jashari dhe Lushtaku në protestën kundër Vuçiçit (VIDEO) Tek protestuesit që kanë bllokuar segmentin rrugor Tërnavc-Klinë e Epërme, për të mos lejuar shkuarjen e Vuçiçit në Banj
Reagon edhe Jashari ndaj veteranëve mashtrues, tregon fillimin e luftës në Prekaz Prokurori i ri që do të merret me rastin e Veteranëve, tashmë ka javë që është caktuar pas dorëheqjes së prokurorit Elez
Ali Ahmeti nderon Komandant Kumanovën Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti organizon akademi përkujtimore kushtuar 20 vjetorit të rënies së
Bekim Jashari: Adem Jashari nuk quhej Adem Debati rreth datëlindjes së komandantit legjendar Adem Jashari, ka vazhduar edhe sot. Fillimisht ky debat u nxit pas