999 rezultate për

jashari

Hashim Thaçi viziton Prekazin: Po përmbushet amaneti Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga Sami Lushtaku dhe Bekim Jashari ka zhvilluar homazhe te varrezat e f
Mesazhi i Bekim Jasharit për fqinjët Bekim Jashari, kryetar i Skenderajt e përfaqësues i familjes Jashari, ka thënë se ndjehet jashtëzakonisht mirë, në ditën
Limaj: Komandanti i parë i ushtrisë është Adem Jashari Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, e ka vlerësuar si dite historike votimin e transformimit të FSK-së në U
Jashari: Qofshim gjithmonë të bashkuar Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, ka uruar nga Prekazi për festën e Flamurit ku kanë bërë homazhe në varr
Turp! Dëmtohet monumenti për Adem Jasharin në Prekaz (VIDEO) Mozaiku i ndërtuar nga 200 mijë fishekë ku është bërë portreti i komandantit legjendar Adem Jashari është zbuluar në Pre
Skenderaj shkëlqen në prag të festave kombëtare Komuna e Skenderaj ka nisur që disa ditë përgatitjet për festat e 28 nëntorit, ku edhe ka publikuar agjendën se cilat ja
Skandal në Kosovë! Drejtuesit e Besës bëjnë për spital futbollistin (FOTO & VIDEO) Një ngjarje e pa precedentë ka ndodhur në Kosovë, ku në ndeshjen mes Bësës dhe Kikës të Ligës së Parë të Kosovës ka shpë
Takohen Veseli,Lushtakët dhe Bekim Jashari Kanë zgjedhur restaurantin e Nuredin Lushtakut në qendër të Skënderajt gjoja për ta dëshmuar se tashmë nuk ka asgjë të k
Tifozat shqiptarë "çmendin" Serbinë me Adem Jasharin: Jemi edhe këtu! (FOTO LAJM) Tifozat Kuq e Zi janë tifogrupi kryesor i Kombëtares shqiptare dhe para ndeshjes që Kombëtarja jonë do të luajë përballë
Jashari: Drenasi ka marrë pamje tjetër Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me asamblistët e tij kanë bërë homazhe pranë shtatoreve të heronj
Merret vendimi, ja kur ndërtohet busti i Adem Jasharit uvendi i Kosovës ka planifikuar që në 2019 ta financoj ndërtimin e shtatores së komandantin legjendar Adem Jashari. N
Bekim Jashari bën thirrje që të bashkohen shqiptarët Në Komunën e Skenderajt sot është organizuar ceremonia e ndarjes së medaljeve për 158 heronjtë dhe dëshmorët, që më 6 te
Bekim Jashari: Katër familje heqin dorë nga hasmëria Një akt më fisnik dhe burrëror nuk ka mundur të bëhet ndryshe nga ai i sotmi me rastin e shtrirjes së dorës së pajtimit
Bekim Jashari ka një mesazh për shoket e Adem Jasharit Bekim Jashari ka thënë se Nuredin Lushtakun e ka gjithmonë prapa vetës. Ka një mesazh për shokët e gjallë të Adem Jashar
Kamishi tregon nëse do të braktisë PDK-në për partinë e Bekim Jasharit Ditëve të fundit u raportua në media se kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari është duke menduar të themeloj një parti të
PDK goditet në Drenicë, rrezikon edhe Drenasin Drenica mund të mos jetë në të ardhmen “hambar” i votave për PDK-në, ashtu siç ka qenë që nga paslufta e deri më tani.
PDK mund të shuhet me largimin e Thaçit, si të veprojë Veseli me Jasharin Koment nga Ervin Shkulaku Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi deri në këto momente në lidhje me të ardhemn e ti
Lushtaku: Do të jem pjesë e partisë që do hapë Jashari Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari shumë shpejt pritet të formojë një iniciativë të re politike. Pjesë e
Ky është sllogani i partisë që do të hapë Bekim Jashari Kryetari i Skenderajit, Bekim Jashari ka konfirmuar themelimin e një partie të re. Fillimisht kjo do të jetë si një inic
Ndahet PDK, Bekim Jashari formon parti të re Partia Demokratike e Kosovës po përballet me një krizë në bastionin e saj. Brenda këtij subjekti politik, në degën e Ske