999 rezultate për

jashari

Rifat Jashari: Shqiptarë, bashkohuni Vëllai i komandantit legjendar Adem Jashari, Rifati, ka kërkuar bashkim të të gjithëve, në çdo ditë dhe jo vetëm kur ka
Xhavit Jashari nuk paraqitet në gjykatë, zbardhet largimi i tij në Austri Mungesa e dy të akuzuarve ka bërë që trupi gjykues ta veçoj lëndën për dy të akuzuarit të cilët munguan në seancën e sot
Gjuha maqedonase do të mësohet edhe në Universitetin e Korçës Në Universitetin e Korçës “Fan Noli” do të ketë mësim për gjuhën maqedonase. Kjo ide ka lindur nga Simpoziumi shkencor k
Kjo është kënga që Hamëz Jashari e këndonte në prag të vdekjes Besarta Jashari, vajza e Hamzë Jasharit dhe njëkohësisht e mbijetuara e vetme nga familja Jashari kujton momentet e fund
Publikohet për herë të parë, momenti i kthimit të Jasharëve në Kosovë (VIDEO) Kryetari i KMDLNJ-së në Mitrovicë, Halit Barani përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka shpërndarë një video t
Fortunë në polici pas vrasjes së Abid Jasharit Një rreshter dhe tre policë janë suspenduar nga stacioni veriu në "Kodrën e Trimave". Suspendimi i tyre lidhet me vra
Del për herë të parë një fotografi e Adem Jasharit Një fotografi e rrallë është publikuar nga deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, ku shihet komandant
Rifat Jashari ka një kërkesë për ushtrinë e Kosovës Përfaqësuesi i familjes Jashari, Rifat Jashari, ka marrë pjesë në shënimin e 21-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimta
Kryeministri me një minutë heshtje nderon familjen Jashari Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe stafi i tij, kanë nisur ditën me një minutë heshtje. Kjo për të nderuar
Si reagonte Rugova kur pyetej për vrasjen e familjes Jashari (VIDEO) Presidenti i parë i Kosovës së pasluftës, Ibrahim Rugova, në një intervistë të rrallë dhënë RTK-së, menjëherë pas luftës
Dilema, versione të ndryshme për vrasjen e Abid Jasharit Që nga vrasja e 34-vjecarit Abid Jashari, bashkëshortja e të ndjerit është kthyer kundër vëllait të saj, Baki Shkodrës,
Policia merr në pyetje një person për vrasjen e Abid Jasharit Policia e Kosovës është duke marrë në pyetje një person në lidhje me vrasjen e Aibd Jasharit gjatë mesditës së djeshme n
I ekzekutuari i sotëm në Prishtinë, "shëtiste" me 4 plumba në trup (FOTO LAJM) I riu që u ekzekutua sot në Prishtinë "shëtiste" me katër plumba në trup, të marra që nga trazirat e marsit të vitit 200
Identifikohen vrasësit e Abid Jasharit në Prishtinë Policia e Kosovës ka bërë identifikimin e dy personave të dyshuar për vrasjen e 27 vjeçarit Abdi Jasharaj gjatë paradite
Në Prishtinë treni godet këmbësorin dërgohen në emergjencë Vetëm pak minuta më parë në hyrje të Prishtinës, konkretisht në afërsi të kazermës “Adem Jashari” treni ka goditur një k
Fjalët prekëse të Besartës për ditëlindjen e Hamëz Jasharit (FOTO LAJM) E bija e heroit kombëtar- Hamëz Jashari, Besarta Jashari ka zgjedhur të shkruajë fjalët më të ndieshme për datën e lindj
Berisha publikon foton e rrallë me Adem Jasharin (FOTO LAJM) Ish-kryeministri, SAli Berisha ditën e sotme ka publikuar një foto të rrall me komandantin legjendar, Adem Jashari. K
Haradinaj dhe Jashari për homazhe në Prekaz Kryeministri Ramush Haradinaj dhe kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Adem Jashari”, në Prekaz
VV ka një kërkesë për Bekim Jasharin Lëvizja Vetëvendosje e degës në Skenderaj, ka reaguar ndaj vendimit të kësaj komune që në nder të shënimit të 11 vjetori
Kërkohet që statuja e Adem Jasharit të ngrihet në Prishtinë Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka kritikuar institucio