999 rezultate për

japonia

Japonia goditet sërish nga tërmeti Japonia tronditet nga një tjetër tërmet me magnitudë 6,2 të shkallës rihter. Me epiqendër në prefekturën e Shizuoka, 120
Largohuni nga Japonia Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë i bën thirrje qytetarëve të saj, që gjenden në Japoni, të lënë Japoninë dhe
Japonia zhvendoset 4 metra Vendi-ishull nuk është zhvendosur 1.5 metra, siç u tha në fillim, por plot katër metra nga pozicioni i mëparshëm, kanë d
Japonia kërkon ndihmën e agjensisë bërthamore Japonia në pamundësi për ti dhënë zgjidhje situatës, ka kërkuar ekspertë nga Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamo
Japonia kufizime energjie deri në fund të prillit Për shkak të tërmetit dhe të shpërthimit në centralin bërthamor, Fukushima 1 vendi do të vuajë mungesën e pjesëshme të e
Japonia rrezikohet nga një tjetër tsunam Pas tërmeteve të vazhdueshme që vazhdojnë të godasin Japoninë, ndonjëri prej tyre edhe me magnitudë më të lartë se 6 bal
Japonia nën "sulmin" e tërmeteve dhe tsunameve (VIDEO) Në mëngjesin e sotëm një tërmet i fuqishëm goditi pjesën verilindore të Japonisë dhe krijoi një tsunam i cili ka shkaktu
Japonia financon projektet në Kosovë Në kuadër të ndihmës për Kosovën, qeveria e Japonisë do të financojë tri projekte të reja. Sipas një njoftimi, kontratat
Ekonomia japoneze, e treta në botë Japonia ka humbur një post në ekominë botërore duke zbritur në vendin e tretë. Të dhënat e ekonomisë japoneze, konfirmoj
Japonia fiton Kupën e Azisë në futboll (VIDEO) Reprezentacioni i Japonisë ka triumfuar në Kupën e Azisë në futboll, pasi që në ndeshjen finale mposhti të shtunën kombë
Japonia sjell në Tokë pluhurin e parë nga asteroidi Sonda kozmike japoneze, e cila këtë vit e përfundoi udhëtimin shtatë vjeçar në gjithësi, për të parën herë solli në Tokë
Japonia ndan 2 mld dollarë për mbrojtjen e specieve Japonia do të japë dy miliardë dollarë për mbrojtjen e specieve. Të hollat do t'i vihen në dispozicion në tri vitet e ar
Japonia mund Argjentinën (VIDEO) Japonia mund në miqësore Argjentinën 1-0. Zaccheroni e nis mirë aventurën e tij në krye të pankinës së Argjentinës. Në q
Japonia rrit me 40% taksën ndaj duhanit Japonia ka rritur me 40% taksat ndaj cigareve, e cila ka bërë që çmimi i cigareve të rritet të paktën me një të tretën e
Japonia-Medvedevit: Mos vizito ishujt Kurrile Qeveria japoneze i kërkoi sot Presidentit rus, Dmitri Medvedev të heqë dorë nga plani për të vizituar ishujt Kurrile. Ja
Nacionalizmi, Japonia paralajmëron Kinën Japonia ka paralajmëruar Kinën se dy kombet duhet të shmangin nxitjen e nacionalizmit ekstrem në konfliktin mbi burgimin
Japonia dobëson jenin Autoritetet japoneze kanë ndërhyrë në tregun financiar për të dobësuar jenin, monedhën vendase. Së fundi jeni arriti vle
Më të mirat e shteteve (FOTOGALERI) Sipas kërkimit të revistës Newsweek, Japonia është vendi më i shëndetshëm dhe më i përshtatshëm për të jetuar pleqtë. Pë
Hollanda me 9 pikë, eliminohet Danimarka (VIDEO) Hollanda ka shënuar fitore prej 2-1 përballë Kamerunit duke mbyllur kështu fazën grupore me pikët maksimale, ndërsa përf
Hollanda mposhti Japoninë (VIDEO-FOTO) Hollanda ka mposhtur Japoninë me rezultat 1:0. Goli u shënua nga Sneijder në minutën e ‘9 të pjesës së dytë. Me këtë fit