999 rezultate për

japonia

Japonia i kundëpërgjigjet Koresë (VIDEO) Japonia ka bërë gati sistemin e mbrojtjes raketore duke ju kundërpërgjigjur Koresë së Veriut e cila ka paralajmëruar hed
Japonia tronditet nga tërmeti Në Japoni është përhapur frika dhe paniku pas një tërmeti të fortë që ka rënë në verilindje të Japonisë. Sipas autoritet
Japonia blen detyrimet e shtetit kinez Japonia do të blejë detyrimet e Kinës në kuadër të riforcimit të shkëmbimeve financiare mes dy fuqive aziatike. Lajmi ës
Japonia një vit pas tsunamit (FOTO LAJM) Me 11 Mars 2011, Japonia përjetoi njërën ndër tragjeditë më të rënda në historinë e saj. Fillimisht tërmeti me 9 ballë,
Rusia dhe Japonia forcojnë bashkëpunimin Rusia dhe Japonia kanë intensifikuar marrëdhëniet e tyre. Ministrat e jashtëm të këtyre dy vendeve kanë rënë dakord për
Japonia do luftojë virusin me virus Mbrojtja më e mirë është sulmi – kjo duket se vlen edhe sa i takon viruseve kompjuterike. Qeveria e Japonisë po punon pë
Kosova merr mbështetje nga Japonia Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në ditën e parë të vizitës zyrtare në Japoni, është
Haxhinasto kërkoi që Japonia të mbështesë Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Haxhinasto, gjatë një takimi në Tokio me ministrin e Jashtëm të Japon
Japonia fiton garën e makinave me solar Ekipi nga Japonia nga Universiteti i Tokios ka fituar garën e makinave me solar. Gara u zhvillua në Australi dhe ishte e
Japonia krijon superkompjuterin më të shpejtë në botë Një superkompjuter japonez ka rrëmbyer titullin si pajisja më e shpejtë në botë, duke i dhënë fund mbretërimit të shkurt
Japonia ndihmon për rrugën nëntokësore në Shkup Agjencia japoneze për bashkëpunim ndërkombëtar do të ndihmojë në ndërtimin e rrugës nëntokësore në Shkup. Gjatë këtij vi
Kirjenko: Japonia po zmadhon dëmin Një tjetër tërmet goditi japoninë mëngjesin e së enjtes. Tërmeti me magnitudë 6,1 gradë e shkallës rihter është lokalizu
Japonia goditet nga tërmeti, alarm për tsunami Fatkeqësitë në Japoni duket se nuk po kanë të sosur. Një tërmet i fortë ka goditur sërish Japoninë dhe ka rritur alarmin
Japonia jep 4.83 milion euro për Kosovën Ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka nënshkruar një marrëveshje me ambasadorin e Japonisë në Republikën e Kosov
Ndalohen ushqimet japoneze Listës së vendeve të cilat ndalojnë importin e ushqimeve nga Japonia i është shtuar dhe Rusia. Rusia ka ndaluar importin
Japonia nuk po shmang situatën bërthamore Në Japoni sot tymi dhe avulli përsëri kanë dalë nga reaktorët e dëmtuar nga tërmeti dhe cunami në centralin bërthamor Fu
Japonia vijon përballjen me krizën bërthamore Inxhinierët japonezë po vazhdojnë të punojnë në furnizimin me energji elektrike të centralit bërthamor Fukushima. Besohe
Japoni, 15 mijë të vdekur Rjeti britanik BBC raporton se, 15 mijë të vdekur konfirmohen ne Japoni. Japonia vazhdon të rrisë përpjekjet për ftohjen
Japonia përfshihet nga dëbora dhe acari Reshje masive dëbore janë regjisturar në disa lokalitete të Japonisë. Banorët e zonave më të goditura nga cunami në Ja
Japonia, para dhe pas cunamit (FOTO LAJM) Tërmeti dhe si pasojë edhe cunami i krijuar nga tërmeti i fuqishëm që ditë më parë goditi një pjesë të Japonisë, ka lënë