999 rezultate për

japonia

Japonia dënon ekzekutimin e pengut të dytë nga ISIS Qeveria e Japonisë ka dënuar fuqishëm të dielën Shtetin Islamik pasi militantët kanë publikuar edhe një video që shfaq p
Japonia, penalltia qesharake e Honda-s (VIDEO) Surprizën më të madhe në çerekfinalet e Kupës së Azisë e bënë Emiratet e Bashkuara Arabe, që eleminuan Japoninë, një nga
Kupa e Azisë: Eleminohet Japonia, Iraku mposht Iranin (VIDEO) Surprizën më të madhe në çerekfinalet e Kupës së Azisë e bënë Emiratet e Bashkuara Arabe, që eleminuan Japoninë, një nga
Japonia e Iraku në çerekfinalet e Kupës së Azisë (VIDEO) Japonia dhe Iraku mposhtin në sfidat e fundit në Grupin D Jordaninë dhe Palestinën dhe presin biletën për në çerekfinale
Ja 10 shtetet më paqësore të botës (FOTO LAJM) A e dini se cilat janë 10 shtetet më paqësore sot në botë? Prej vitesh tashmë, Index Peace Global bën matje se cilat
Nga Japonia vjen karrigia e qetësisë, përkundje dhe përqafime (FOTO LAJM) Koncepti është shumë i thjeshtë, "Yasuragi Chair", karrigia e qetësisë, është një karrige që tundet me një kukull me kra
Spektakël nga Japonia, shikoni çfarë skeme (VIDEO) Japonezët vazhdojnë të habisin. Tanimë jo vetëm në teknologji por edhe në futboll. Në ndeshjen mes Roasso Kumamoto dhe Y
Japonia kujton hedhjen e bombës së parë bërthamore Japonia perkujton sot 69-vjetorin e e sulmit me bombë bërthamore mbi Hiroshimë. Bomba bërthamore çoi në fundit e Luft
Japonia, 79 milion $ për ndërtimin e impiantit të trajtimit të ujrave në Kashar Ministri i Transporiti dhe Infrastrukturës Edmond Haxhinasto inaguroi sot fillimin e punimeve për ndërtimin e Impiantit
Japonia goditet nga tajfuni “Neoguri” (VIDEO) Qindra mijëra personave u është bërë thirrje të kërkojnë strehim në Japoni, teksa tajfuni i fuqishëm po kalon mbi ishull
Rekord përqindjeje topi për Japonin, por barazon me Greqinë (VIDEO) Japonia dhe Greqia janë ndalur në barazim pa gola në ndeshjen e dytë të Grupit C. Një ndeshje e dominuar nga aziatikët,
Thaçi kërkon nga Japonia heqjen e vizave për studentët dhe afaristët Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës zyrtare në Tokio u prit nga homologu e tij, Shinzo Abe.
Gjykata e KB pezullom programin e Japonisë për balenat Gjykata ndërkombëtare e drejtësisë e Kombeve të Bashkuara ka gjykuar se programi i Japonisë për gjuetinë e balenave nuk
Japonia do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën Kryeministri Hashim Thaçi, priti sot në takim ambasadorin jo rezident të Japonisë Makoto Taketoshi, me të cilin bisedoi
Nga Japonia: Honda i Milanit Pas Adil Rami Milan duket se është duke mbyllur edhe një goditje tjetër për merkaton e janarit. Bëhet fjalë për trekuart
Real Madrid, "mini-Messi" vjen nga Japonia (VIDEO) Është vetëm 9 vjeç, por mes moshtarëve të tij është spektakolar. Quhet Takuhiro Nakai, por të gjithë e njohin si "mini-M
Japonia mbyll reaktorin e fundit bërthamor Japonia do të mbyllë reaktorin e fundit bërthamor, duke mos pasur asnjë afat kohor për kohën se kur do të kthehet në fun
Japonia përuron trenin luksoz me shtatë yje! (FOTO LAJM) Një kompani hekurudhore japoneze përuroi trenin e ri luksoz, në të cilën udhëtarët mund të realizojnë të gjitha dëshirat
Kina rrezikon të ndjekë Japoninë në komën ekonomike Wayne Arnold, Reuters Pas shumë dekadash kopjimi të mrekullisë ekonomike japoneze të prirur nga rritja e eksporteve,
Italia vuan por fiton (VIDEO) Italia kalon në gjysmëfinalen e Kupës së Konfederatave me një fitore 4-3 ndaj Japonisë, por suksesi erdhi me shumë vësht