999 rezultate për

japonia

Japonia shpik akulloren që nuk shkrihet (VIDEO) Në Japoni është shpikur akullorja që nuk shkrihet. Ishte një shpikje rastësore e kërkuesve të Qendrës së kërkimit të
Japonia ndërton super-kompjuterin më të shpejt në botë Një kompani japoneze po ndërton super-kompjuterin më të shpejtë në botë i cili mendohet që do të ndihmojë në kërkime mbi
Messi nga Japonia flet për teknikun Valverde Lionel Messi foli për Ernesto Valverde gjatë ngjarjeve promovuese të FC Barcelona në Japoni. "Unë jam duke parë para
BE dhe Japonia, traktat për tregtinë e lirë për “inat” të SHBA-ve Bashkimi Evropian dhe Japonia arritën sot në një marrëveshje politike për një traktat të tregtisë së lirë, një përgjigje
Japonia del kundër stërvitjeve të ushtrisë së SHBA-ve në brigjet e saj Japonia ka deklaruar se është kundër një stërvitjeje dyditore që SHBA-ja planifikon të mbajë në bazën ajrore në Okinawa,
Koreja e Veriut provokon sërish, reagon ashpër Japonia Koreja e Veriut ka testuar sot një tjetër raketë e klasës "Scud" e cila ra në brigjet japoneze. Zyrtarët e Koresë së Jug
SHBA, Japonia dhe Korea e Jugut fusin në "telashe" Kim Jong-un Diplomatët japonezë, nga Koreja e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara, ranë dakord sot për të koordinuar nga afër të gjitha v
Ja pse Japonia është një vend i çuditshëm (VIDEO) Që nga puna 100 orë në javë, të mos flasin në tren, makinat që përmbajnë gjithçka që keni nevojë, këto janë disa nga tra
Japonia dhe SHBA-të nisin luftanijet në Gadishullin Korean (FOTO LAJM) Tensionet mes Koresë së Veriut dhe aleatëve të Amerikës po vazhdojnë të pëshkallëzohen, ndërsa ushtria japoneze ka vendo
Japonia frikësohet nga Korea e Veriut, nis stërvitjet masive për evakuim Japonia ka filluar stërvitjen e qytetarëve të saj për evakuim në rast të ndonjë rreziku nga ndonjë shpërthim i mundshëm
Japonia përkujton viktimat e cunamit shkatërrues ku humbën jetën 19 mijë persona (FOTO & VIDEO) Japonia përkujton sot gjashtë vjetorin e tërmetit të pasuar nga cunami si pasojë e të cilit humbën jetën afër 19.000 per
Japonia në panik: "Bombarduesit rus janë afër nesh" (FOTO LAJM) Japonia ka aktivizuar aeroplanët luftarak pasi ka zbuluar tre aeroplanë të ushtrisë ruse të llojit "TU-95 Bear", që i ja
Japonia nis satelitin ushtarak në orbitë mes kërcënimeve bërthamore të Koresë së Veriut Japonia ka dërguar sot me sukses një satelit komunikimi mbrojtës në orbitë, deklaroi qeveria. Ky veprim i Japonisë vj
Japonia mbyll konsullatën e nderit në Shkup, pritet të hapë ambasadën Nga Regjistri Qendror i Maqedonisë kanë bërë me dije se konsullata e nderit e Japonisë në Shkup nuk do të funksionojë më
Japonia hap për herë të parë në Tiranë ambasadën e saj, ja kush është ambasadori Japonia ka hapur për herë të parë ambasadën e saj në Tiranë. Mësohet se ambasador rezident në kryeqytetin tonë do të jet
Alarmi për luftën bërthamore, Japonia nis stërvitjet (FOTO LAJM) Kërcënimet për luftë bërthamore po shtohen ndërsa Japonia ka vendosur të bëhet gati duke u përqendruar në stërvitjet e e
Frika nga lufta bërthamore, Japonia nis stërvitjet Në Japoni është vendosur të kryhen për herë të parë stërvitje evakuimi, teksa shtohen kërcënimet për luftë bërthamore.
Japonia s’do t’i kërkojë falje SHBA-ve për bombardimin e 1941 Kryeministrit i Japonisë, Shinzo Abe, ka nuk do të kërkojë falje gjatë vizitës së tij në Pearl Harbour, për sulmin e bër
Kryeministri i Japonisë: Kam besim të madh tek Trump Kryeministri japonez Shinzo Abe ka deklaruar se ka një besim të madh tek presidenti më i ri i SHBA-së dhe është shpreh
Ky është lideri i parë i huaj që do takohet me Trump Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, është lideri i parë i huaj që takon presidentin e ri sapo zgjedhur të Shteteve të B