999 rezultate për

japoni

Shpikjet e pabesueshme me të cilat mburret Japonia (FOTO LAJM) Çfarë mendon kur ju permëndin Japoninë? Është një vend i kontrasteve, ku në cdo moment avancojnë teknologjitë. Japon
Gjendet një "anije fantazmë" me tetë skelete në brigjet e Japonisë Një anije e vogël prej druri që përmbante tetë trupa të cilëve u kishin mbetur vetëm skeletet, është gjetur në brigjet e
Zbulohet ku ra raketa balistike e lëshuar nga Koreja e Veriut Koreja e Veriut ka lëshuar një raketë balistike, që shpërtheu në Detin e Japonisë, sipas ushtarakëve të Koresë së Jugut,
Kush po e saboton Amerikën?! Një tjetër luftanije përplaset pranë Japonisë Luftanija amerikane "Benfold" është përplasur me një anije rimorkuese japoneze gjatë një stërvitjeje në ujërat e gjirit
Ivanka Trump lë nam në Japoni, nuk di të hajë me shkop (FOTO & VIDEO) Vajza më e madhe e presidenti të ShBA-së Ivanka Trump këtë radhë mori pjesë në një vizitë zyrtare jashtë shtetit. Ajo
Trump bën vizitën më të rëndësishme në Japoni, por kjo është gafa e madhe (VIDEO) Presidenti i SHBA, Donald Trump pushtoi përsëri rrjetet sociale, kur ai u fotografua duke hedhur një kuti të tërë të ush
Trump reagon për masakrën me 120 viktima në Teksas: Zoti qoftë me ju! Masakra në një kishë në Teksas ku mbetën të vrarë 12o persona dhe dhjetëra të plagosur, tronditi SHBA vetëm pak orë më
Japonia dhe Koreja Jugore prodhojnë armë bërthamore për mbrojtje nga Koreja Veriore Koreja Jugore dhe Japonia janë duke konsideruar që secila të prodhojë arsenalin e vet bërthamor për t’u mbrojtur nga kër
Problemi më i madh në Japoni për të cilin nuk flet askush (FOTO LAJM) Kultura japoneze e punës është aq intensive, sa që njerëzit i kanë vendosur vetëm një fjalë që përkthehet në "vdekje nga
Shpërthen vullkani në Japoni, hiri toksik mbulon gjashtë qytete (VIDEO) Vullkani që ndodhet në një mal në Miyazaki të Japonisë, është aktivizuar pas gjashtë vitesh duke nxjerrë pluhur të dendu
SHBA-të çojnë bombarduesit në Kore, a do të trembet Kim Jong Un? SHBA dislokoi dy avionë bombardues të rëndë supersonik në gadishullin korean për një demonstrim force përballë Phenianit
Ja pse të gjithë duan të lindin në Japoni (FOTO LAJM) Nëse ka një gjë që duket se ka një reputacion të tmerrshëm, pa marrë parasysh se ku shkoni, është ushqimi spitalor. N
13 të vdekur pas përplasjes së një anijeje kineze me një naftëmbajtëse Rojat bregdetare japoneze kanë njoftuar sot se 13 persona kanë humbur jetën pas përplasjes së ndodhur një ditë më parë m
Një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë godet Japoninë Një tërmet me magnitudë 6.3 ka goditur lindjen e Japonisë. Nuk ka raportime për viktima apo dëme, përcjell albeu.com.
Gazetarja në Japoni humb jetën për shkak të punës së tepërt Një gazetare e revistës japoneze NHK ka humbur jetën në moshën 31-vjeçare si pasojë e punës së tepërt. Zbulimi i shka
Nissan tërheq nga tregu 1.21 milion automjete Kompania “Nissan Motor” ka vendosur të tërheqë nga tregu 1,21 milion automjete në Japoni, pasi disa prej tyre janë prodh
Tërmet 6.2 ballë afër Fukushimës në Japoni Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.2 ballë ka goditur mbrëmjen e së mërkurës brigjet e Japonisë, afër Fukushimës. T
Një tajfun i fuqishëm godet jugun e Japonisë Jugu i Japonisë mëngjesin e sotëm është goditur nga tajfuni i fuqishëm Talim i pasuar nga era me stuhi dhe reshje. Trafi
Korea e Veriut lëshon raketën mbi Japoninë, panik te banorët Koreja e Veriut ka gjuajtur një raketë që fluturoi mbi Hokkaido, në Japoni, dhe ra shumë larg në Oqeanin Paqësor. Med
Koresë së Veriut i kthehen kundër Kina, Japonia dhe Rusia Korea e Veriut sapo ka bërë testin e gjashtë të armëve bërthamore. Por mesa duket fqinjët rajonalë të Koresë së Veri