999 rezultate për

japoni

Njihuni me qytetin fantazmë në Japoni, as makinat nuk largohen që aty (FOTO LAJM) Askush nuk do e mendonte në qytet ku kanë jetuar disa qindra mijëra njerëz dot do të jetë krejtëisht i pabanueshëm, edhe
Pasiv për 250 vite, shpërthen vullkani në Japoninë jugore Instituti Meteorologjik i Japonisë njoftoi të premten se ka shpërthyer një vullkan i cili ishte pasiv për 250 vite, duke
Zbulim i rrallë në Japoni, balta më e çmuar se paratë Një sasi kolosale balte e vlerësuar në rreth 16 milionë tonë në ishullin e vogël Minamitori. Brenda kësaj balte gjendet
Bashkia e Tiranës dhe Ambasada e Japonisë projekt për pastrimin e parqeve të qytetit Japonia do të mbështesë Bashkinë e Tiranës për të përmirësuar shërbimin e pastrimit të parqeve të qytetit. Përmes në
Dëshironi vizë të Japonisë, këto janë hapat që duhen ndjekur Takimit i djeshëm midis dy ministrave të jashtëm të Japonisë dhe Kosovës, Taro Konos dhe Behgjet Pacollit në Tokio ka bë
Pacolli: Kosova dhe Shqipëria, zonë e lirë ekonomike për Japoninë “Ju ofrojmë Zonë të Lirë Ekonomike, në një rajon, ku së bashku me Shqipërinë përfaqësojmë një qendër tërheqëse për inves
Gjëra të pazakonta që ndodhin vetëm në Japoni! (FOTO LAJM) Ka disa gjëra në Japoni që janë vërtet tronditëse. Para se të shkoni në Japoni, sigurohuni që mos të jeni mbipeshë,
Foto historike që nuk i keni parë kurrë (FOTO LAJM) Nga dy plumba që janë shkrirë në një, tek shiu i predhave që bien mbi Japoni janë disa foto të rralla historike që pas t
Japonia hap kafen e parë me robotët banakier (VIDEO) Një kafe në Japoni ka hapur dyer për mediat, pasi bëhet lokali i parë ku robotët zëvendësojnë banakierët. Konsumator
Monstrat e lumit misterioz në Japoni! (FOTO LAJM) Japonia është një vend me mistere, folklore, legjenda drithëruese dhe kafshë të çuditshme. Një vend ku monstra të fr
Tërmet i fuqishëm 6.4 ballë godet Japoninë Një tërmet me magnitudë 6.4 goditi Japonën të mërkurën, tha Survey Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara. Nuk ka njoftim
Shpërthim vullkani e ortekë në Japoni, një i vdekur e dhjetëra të plagosur (VIDEO) Një anëtar i forcave të mbrojtjes të Japonisë vdiq dhe dhjetëra skiatorë u plagosën pasi një vullkan shpërtheu pranë një
Japonia jep alarmin: Një raketë e Kim Jongut mbërrin për 10 minuta (VIDEO) Njerëzit në Tokio nxituan të kërkonin strehim alarmi për raketat të lëshuara nga Korea. Përkundër faktit se stërvitjet e
Japonezët dhe koreano-jugorët të parët që do të provojnë çokollatën rozë Konsumatorët japonezë dhe koreano-jugorë do të mund të blejnë për herë të parë çokollatën rozë, të ashtuquajtur “rubin”,
Japonia ndez alarmin: Mos e konsumoni këtë peshk, është vdekjeprurës (FOTO LAJM) Një qytet japonez u ka kërkuar banorëve të saj të jenë vigjilentë, pasi një peshk vdekjeprurës lundron nëpër ujërat e ve
Futbollisti 50-vjeçar firmos kontratë profesionale me klubin japonez Ish-futbollisti japonez, Kazuyoshi Miura, ka vazhduar të dëshmojë se mosha është thjesht vetëm një numër dhe jo pengesë
MSH përfiton mbi 1 milion euro nga Japonia Ministria e Shëndetësisë do t’i përfitojë 1.1 milion euro nga marrëveshja që pritet të nënshkruhet me shtetin japonez, m
Kina dhe Japonia po bëhen gati për luftë? Tokio argumenton se planet e saj për të rritur fuqinë detare të vendit janë tërësisht për qëllime mbrojtëse dhe nuk janë
2018 pritet edhe në Japoni, Tokio mbulohet nga fishekzjarret Pas Zelandës së Re dhe Australisë tashmë Japonia ka pritur Vitin e Ri 29018, nën një lumë fishekzjarresh. Ndërrimi
Zonja e Parë e Japonisë e lë pa fjalë, Trump e ofendon rëndë (FOTO LAJM) Në një intervistë të botuar kohët e fundit me Neë York Times, Donald Trump theksoi se kishte kaluar disa orë tepër të v