999 rezultate për

japoni

Senegali kalon përsëri në avantazh ndaj Japonisë (VIDEO) Senegali ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Japonisë në "Central Stadium". Ai që ka shënuar është futbollisti, Mouss
Formacionet zyrtare: Japoni - Senegal Japonia dhe Senegali do të luajnë sot ndeshjen e Grupit H në Kupën e Botës. Te dyja skuadrat e kanë fituar ndeshjen
Fitorja e Japonisë barazon rekordin 44 vjeçar Japonia ka mposhtur Kolumbinë me rezultatin 2-1 dhe ka vendosur një rekord të veçantë. Që prej vitit 1974 nuk kishte
Kolumbi - Japoni, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Kombëtarja e Japonisë e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Kampionatin Botëror “Rusi 2018”. Kagawa nga penall
Gol me kokë, zhbllokohen sërish shifrat në Kolumbi-Japoni (VIDEO) Lojën është duke e bërë Kolumbia edhe pse me 10 lojtarë, megjithatë deri më tani janë japonezët ata që kryesojnë pas një
Kolumbia është me 10 lojtarë, por Japoninë e pret ferri në pjesën e dytë Ka përfunduar në barazim me nga një gol ndeshja me mjaft ritëm mes Japonisë dhe Kolumbisë. Ajo nisi furishëm me disa
Dramatike, 11 metërsh, karton i kuq dhe gol në Kolumbi-Japoni (VIDEO) Ka nisur shumë shpejt dhe me mjaft episode ndeshja mes Kolumbisë dhe Japonisë. Në minutën e '5 japonezët kanë fituar
Kolumbi-Japoni, dalin formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Kolumbia dhe Japonia do ta luajë sot ndeshjen e tyre hapëse në Kupën e Botës në Rusi. Kolumbia dhe Japonia ballafaqoh
Tërmet 6.1 ballë në Japoni, 3 të vdekur, mbi 200 të plagosur Të paktën 3 njerëz janë konfirmuar të vdekur pas një tërmeti me magnitudë 6.1 në veri të Osaka në Japoninë perëndimore.
Toka u drodh fuqishëm, dalin pasojat shkatërruese të tërmetit në Japoni (FOTO LAJM) Japonia është një ndër shtetet që ka marrë masa të mëdha për parandalimin e dëmeve nga tërmetit që godasin shpesh ishull
Risia e Coca Colës, pija e parë alkoolike në Japoni “Coca Cola” ka hedhur në treg pijen e parë alkoolike të saj, një lloj “alkopopi” me shije limoni, dhe e ka bërë këtë në
Wenger pas 22 vitesh tek Arsenal, rikthehet në Japoni Sipas mediave britanike, Arsene Wenger po merr në konsideratë largimin drejt Japonisë, për të vijuar karrierën e tij si
Iniesta: Mezi pres të jetoj në Japoni Andres Iniesta ka thënë se kishte vendosur t’i refuzonte ofertat e ndryshme nga klubet tjera për ta pranuar atë të Visse
Iniesta konfirmon se do ti bashkohet klubit nga Japonia Andres Iniesta ka konfirmuar se do ti bashkohet Vissel Kobes pasi që ka lajmëruar se është në rrugë për në Japoni. Fi
Iniesta zgjedh Japoninë, do të luaj me klubin Vissel Kobe Andres Iniesta përfundimisht do të nënshkruajë me klubin Vissel Kobe në Japoni. Sipas asaj që shkruan gazeta "El Mund
Iniesta nuk do të ik në Japoni, Guardiola e do pranë Ditën e sotme me anë të një ceremonie të mrekullueshme në "Camp Now", Barcelona i dha lamtumirën mesfushorit të saj Andr
Iniesta në Japoni, ky është klubi i tij i ri Pas tërheqjes nga Barcelona, mesa duket Andres Iniesta nuk ka hequr dorë nga futbolli. Lajmi vjen nga Japonia, ku pre
Iniesta pranon se ka pasur kontakte me Manchester Cityn Andres Iniesta ka konfirmuar se ka pasur kontakte nga Manchester City pas konfirmimit të largimit të tij nga Barcelona.
Plas kriza e këpucës mes Izraelit dhe Japonisë: Shumë veprim i shpifur (FOTO LAJM) Shefi Segev Moshe mendoi që të nxirrtë diçka origjinale gjatë darkës zyrtare mes kryeministrit të Japonisë Shinzo Abe dh
Gratë në Japoni për herë të parë lejohen në ndeshjen e demave (FOTO LAJM) Për herë të parë në histori, një grua u lejua që të hyjë në arenën e ndeshjes së demave në Japoni, pasi kufizimi për gra