999 rezultate për

japoni

Çmendet Japonia, shënon edhe golin e dytë ndaj Belgjikës (VIDEO) Japonia është e papërmbajtshme ndaj Belgjikës, pasi i ka shënuar edhe golin e dytë në "Rostov Arena". Ai që ka shënu
Japonia shokon Belgjikën (VIDEO) Japonia ka shokuar Belgjikën duke kaluar në avantazh në "Rostov Arena". Ai që ka shënuar është futbollisti Hraguchi
Përfundon pjesa e parë, Japonia i mbijeton sulmit të Belgjikës Ka përfunduar pjesa e parë mes Belgjikës dhe Japonisë në "Rostov Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Botës.
Formacionet zyrtare: Belgjikë - Japoni Belgjika dhe Japonia do të luajnë sonte në "Rostov Arena", ndeshje e vlefshme p♪7r 1/8-at e Kupës së Botës. Pas
Senegali nuk pranon eliminimin, ankohet te FIFA Senegali ishte kombëtare shumë e pafatë në këtë Botëror pasi u skualifikuan për shkak se kishin marrë kartonë më shumë s
U kualifikua prej kartonëve/ Trajneri i Japonisë rrëfen çfarë i tha lojtarëve kur po humbnin 1-0 Trajneri i Japonisë, Akira Nishino, e ka pranuar se i ka kërkuar lojtarëve të tij të mos sulmonin, edhe teksa ishin në h
Besart Berisha mbetet në lindjen e largët, lë Australinë për Japoninë Besart Berisha largohet nga Melbourne Victory dhe nga futbolli australian. Ish-sulmuesi i përfaqësueses shqiptare dh
Polonia dhe Panamaja "fundosin" kompanitë e basteve Polonia arriti të marrë një fitore minimale 0-1 ndaj Japonisë. Një fitore kjo që nuk i ka vlejtur asgjë por polakët
36 vite që nuk ndodhte, klubet afrikane vendosin rekord negativ në Botëror Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
U eliminua nga Kupa e Botës, kjo është diferenca e kartonave të verdhë mes Japonisë dhe Senegalit Senegali u eliminua nga Kupa e Botës për shkak të një rregulli të çuditshëm nga FIFA, atë të “fair play”-t. Edhe pse
Për herë të parë në Botëror, kjo skuadër kualifikohet me kartonat e verdhë Kolumbia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Senegalit, duke u renditur në vend të parë në grup. Japonia humbi 1-0 m
Si kurrë më parë, Senegali mbetet jashtë Botërorit për këtë arsye Edhe pse humbi përballë Polonisë, Japonia kualifikohet për në fazën tjetër të Botërorit, vetëmpër faktin se senegali, i
Polonia merr fitoren e parë, Japonia vazhdon aventurën në Botëror (VIDEO) Polonia ka marrë fitoren e parë sot ndaj Japonisë me rezultatin minimal 0-1 në "Volgograd Arena". Pas kësaj humbje j
Zhbllokohet ndeshja, Polonia kalon në avantazh ndaj Japonisë (VIDEO) Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Japonisë në "Volgograd Arena". Ai që ka shënuar është futbollisti Bednarek në min
Goli i Polonisë përmbys gjithçka në grupin H, ja skuadrat favorite Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Japonisë në minutën e 59' nga mbrojtësi Badnarek. Ky rezultat nuk i intereson asg
Japonia për kualifikim, Polonia për nder, publikojnë formacionet Japonia dhe Polonia do të përballen në "Volgogrand Arena" për ti dhënë fund renditjes së grupit H. Ky grup për moment
Polonia kërkon të rikthej nderin, çfarë pritet të ndodhë kundër Japonisë Sot pritet të luhen ndeshjet e fundit për sa i përket fazës së grupeve në këtë Botëror dhe në orën 16:00, Senegali do të
Ky është lojtari i ndeshjes, Japoni - Senegal Në “Ekaterinburg Arena” u luajt sfida e vlefshme për Grupin H mes Japonisë dhe Senegalit, e cila përfundoi në barazim 2-
Nuk ka fitues, Japonia dhe Senegali bëjnë paqe (VIDEO) Japonia dhe Senegali kanë barazuar në një ndeshje dramatike në "Central Stadium", duke barazuar me rezultatin e përgjith
Japonia nuk dorëzohet, barazon gjithçka ndaj Senegalit (VIDEO) Japonia ka arritur të barazoj sërish shifrat ndaj Senegalit në "Central Stadium". Autori i golit është Keisuke Honda