999 rezultate për

japoni

Torres shënon për herë të parë në Japoni, ndëshkon klubin e Iniestas Fernando Torres së fundmi aktivizohet në kampionatin japonez që pas largimit nga Atletico Madridi dhe tashmë ka realizua
Shqiponja "pushton" Japoninë, shihni sa bukur duket nusja me veshje shqiptare Një çift shqiptaro-japonez kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me një dasëm në Tokio të Japonisë. Kështu, shqiptari Arbë
Iniesta nuk ndalet, shënon një tjetër supergol në Japoni (VIDEO) Andres Initesta është duke vazhduar me superparaqitje të tij në Vissel Cobe Ai ka shënuar mbrëmë edhe një supergol për
Andres Iniesta shënon golin e tij të parë në Japoni (VIDEO) Andres Iniesta ka shënuar një gol të mrekullueshëm në J-League me klubin e tij të ri japonez, Vissel Kobe. Goli i leg
"Krizë këpucësh" në Japoni, Iniesta luan me të Botërorit (FOTO LAJM) Andrés Iniesta një javë më parë debutoi për klubin japonez Vissel Kobe. Por ajo që tërhoqi vëmendjen kryesore në kët
Zbulohen maskotat e Lojërave Olimpike Tokyo 2020 (FOTO LAJM) Janë prezantuar zyrtarisht për mediat dy maskotat e Lojërave Olimpike 2020 që do të zhvillohen në Japoni. Miraitowa d
Tmerr në Japoni, 30 persona të vdekur nga nxehtësia Japonia është goditur nga një valë e madhe e nxehtësisë që ka vrarë 30 njerëz, ndërsa mijëra njerëz kanë kërkuar ndihmë
Iniesta mbërrinë në Japoni, pritje madhështore nga tifozët Andres Iniesta ka mbërritur në Japoni ku ka firmosur kontratë 3 vjeçare me klubin Visel Kobe. Spanjolli u largua nga
Rëndohet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Japoni Në përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut në perëndim të Japonisë kanë vdekur së paku 199 njerëz, ka thënë sot zëdhënësi i q
Japoni, rritet numri i personave që kanë humbur jetën Në 195 është rritur numri i të vdekurve nga shirat dhe përmbytjet në Japoninë perëndimore. Siç njofton Agjencia japon
Tmerr në Japoni, lumi i baltës merr qytetin para: Qindra të vdekur dhe të humbur (VIDEO) Japonia është duke përjetuar një situatë të rëndë për shkak të përbytjeve ku deri më tani janë identifikuar rreth 100 vi
Japoni, 49 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut Të paktën 49 persona u vranë dhe më tepër se 47 të tjerë figurojnë të zhdukur në Japoninë jugperëdnimore, për shkak të r
Stuhia në Japoni, rëndohet bilanci i viktimave Rëndohet bilanci i viktimave dhe të prekurve nga stuhia e reshjeve që ka goditur Japoninë qëndrore dhe perëndimore, në 2
Japonia ekzekuton liderin e kultit "Fundi i Botës", vrau dhjetra persona me gaz sarin Chizuo Matsumoto është ekzekutuar në orët e para të ditës së sotme në Japoni. Ai është drejtuesi i kultit të rreziksh
Vritet Oktapodi që parashikoi ndeshjet e Kupës së Botës Një oktapod, i cili parashikoi saktë të gjitha rezultatet e Kupës së Botës në Japoni, është vrarë dhe është kthyer në us
Humbën ndeshjen, por fituan zemrat e botës: Shikoni ç'bëjnë tifozët e Japonisë (FOTO LAJM) Japonezët e kanë praktikuar shprehin e tyre për t’i pastruar tribunat e stadiumit pas ndeshjes në të gjitha tri ndeshjes
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Belgjikë - Japoni Belgjika fitoi në sekondat e fundit të ndehsjes ndaj Japonisë me shifrat 3-2 në "Rostov Arena". Golat për belgët i s
Përmbysje historike, Belgjika fiton në sekondat e fundit ndaj Japonisë (VIDEO) Belgjika ka fituar me përmbysje të madhe sot ndaj Japonisë me shifrat 3-2 në "Rostov Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8-
Ndeshje e çmendur, Belgjika barazon rezultatin ndaj Japonisë (VIDEO) Belgjika më në fund ka barazuar rezultatin ndaj Japonisë në "Rostov Arena". Autori i golit të barazimit është Fellai
Belgjika rihap ndeshjen ndaj Japonisë (VIDEO) Belgjika ka rihapur ndeshjen ndaj Japonisë në "Rostov Arena". Autori i golit është Jan Vertonghen në minutën e 69'.