999 rezultate për

japoni

E pazakontë/ Kërmilli i ngordhur shkakton vonesa për 12 mijë udhëtarë në Japoni Një kërmilli i ngordhur ka shkaktuar vonesë për 12 mijë udhëtarë trenash në Japoni. Një ndërprerje e energjisë elektrike
Tensionet në kulm, avionët rusë futen në qiellin e Japonisë Ushtria japoneze tha se aeroplanët e saj luftarakë u detyruan të ngrihen në ajër pasi dy aeroplanë ushtarakë rusë shkelë
Sulm me thika në Japoni, mes viktimave një fëmijë Një grup nxënësish që prisnin një autobus, janë sulmuar nga një njeri me thikë në një qytet japonez në jug të Tokios.
Trump sërish tërheq vëmendje në Japoni, këtë herë në mundje (VIDEO) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka marrë pjesë si shikues në turneun 15-ditor të mundjes n
Të jesh me ngjyrë në Japoni është tmerr, afro-amerikani rrëfen vuajtjet e bijës Unë jetoj në Tokio, në një shoqëri homogjene ku 98.5% e popullsisë janë japonezë. Gruaja ime, Haruki është japoneze, vaj
Kim Jong Un lëshon një raketë drejt Japonisë Koreja e Veriut vijojnë testimet e armëve duke lëshoi sëfundmi një tjetër raketë me rreze të shkurtër veprimi në drejtim
HISTORIKE/ Heq dorë nga pushteti Perandori i Japonisë Perandori Akihito hoqi dorë zyrtarisht nga pushteti, duke u bërë monarku i parë i Japonisë që abdikon në më shumë se 200
"Çmendet" Torres, kërcënon arbitrin në Japoni (VIDEO) Fernando Torres ka kaluar limitet teksa ka tmerruar nga frika arbitrin në ndeshjen Segan Tosu-Nogoya, ku ekipi i tij u m
Në Japoni Shën Valentini është i veçantë, gratë blejnë çokollatat Dita e Shën Valentinit në Japoni shënohet ndryshe tash e shumë vite Loading... Rreth botës, njerëzit përdorin çokollatat
Rrëfehet Iniesta: Futbolli në Japoni është shumë ndryshe se në Spanjë Sa herë përmendim emrin e Andres Iniestës, në mendjen tona vijnë menjëherë pamjet e një asisti të mrekullueshëm të dhuru
Arjen Robben drejt Japonisë Arjen Robben tashmë ka njoftuar se do të largohet nga Bayern Munich në fund të këtij sezoni. Por 35 vjeçari nuk ka
S'ka marrëveshje Rusi-Japoni, a do të tensionohet situata? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se "ka ende punë" përpara se Rusia të arrijë një traktat paqeje me Japonin
Dasëm e veçantë në Japoni, këngë e valle tradicionale shqiptare (FOTO LAJM) Arbër Demo nga Shqipëria dhe Mana Aoki nga Japonia kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në martesë me një ceremoni mjaft in
Edhe Japonia në hall të madh, s'ka punëtorë Pas Gjermanisë edhe Japonia është duke kërkuar punëtor. Ky vend është duke vuajtur mungesën e theksuar të punëtorëve, çk
REKORD/ Japonia po plaket me ritme të frikshme Japonia ka pësuar tkurrjen më të madhe të popullsisë gjatë këtij viti. Statistikat qeveritare tregojnë se numri i lindje
Kryebashkiaku Veliaj merr mbështetjen e qeverisë japoneze për financimin e projektit të menaxhimit të ujërave të zeza Krahas menaxhimit të emergjencave civile dhe transportit publik, edhe menaxhimi i ujërave të zeza është një nga fushat e
Kryebashkiaku i Tiranës në Japoni, takime me ministrin e Jashtëm dhe Guvernatoren e Tokios Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor m
Kush dëshiron të jetojë në këtë fshat do të përfitojë një shtëpi Japonia ka patur gjithmonë probleme me pronat: Ka më shumë shtëpi se sa njerëz për të jetuar në to. Në 2013 numërohes
David Villa shkon në Japoni, i bashkohet Iniestës Sulmuesi 36 vjecar David Villa do të bashkohet me ish-shokun e tij të skuadrës te Barcelona e Spanja, Andres Iniesta
Selimi: Skandali seksual i zyrtarit tonë na humbi Japoninë Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në një intervistë dhënë në Frontal, ka folur për dështimet dhe skandalet e dipl