999 rezultate për

japoni

Futbollistët gabojnë 9 herë rradhazi nga pika e bardhë e penalltisë në Japoni (VIDEO) Vissel Kobe ia doli të fitonte Supekupën e Japonisë ndaj Jokahomas pas gjuajtjeve të penalltive. Mirëpo kjo sfidë do
Roma synon të sigurojë shërbimet e Pedros Sulmuesi i Chelsea, Pedro Rodriguez pritet të largohet gjatë këtij afati kalimtar ose në merkatom e verës. Gazetari i
Japonia kërkon ndihmën e Interpolit për arrestimin e ish-shefit të Nissanit e Renaultit Autoritetet e Japonisë kanë bërë kërkesë në Interpol për arrestimin e Carlos Ghosnit, ish-shefit të Nissanit e Renaultit
Japonia vendos të shkatërrojë ndërtesat që i mbijetuan bombës në Hiroshima (FOTO LAJM) Autoritetet e qytetit japonez, Hiroshima planifikojnë rrëzimin e dy ndërtesave që i mbijetuan bombës atomike të vitit 19
Si përgatitet Japonia ndaj tërmeteve Japonia ka përjetuar mjaftueshëm katastrofa natyrore sa për t’u përgatitur si duhet. Kur merr numrin e katastrofave naty
Gallup: Policia e Kosovës ndër më të besueshmet në botë, lë pas Francën, Japoninë e Suedinë (VIDEO) Policia e Kosovës po radhitet ndër më të besueshmet në botë, sa i përket një vlerësimi të kompanisë amerikane, Gallup.
Pas Notre Dame, zjarri shkrumbon edhe një tjetër trashëgimi botërore (FOTO LAJM) Zemërim dhe tmerr teksa flakët e zjarrit përpijnë kështjellën 600 vjeçare Shuri, në Japoni, e cila ishte pjesë e trashëg
Shtohet bilanci, 66 viktima nga tajfuni në Japoni Shkon në 66 numri i viktimave nga tajfuni që goditi pak ditë më parë Japoninë. Tajfuni "Hagibis", konsiderohet si një
Tajfuni "Hagibis" godet Japoninë, 19 të vdekur dhe 100 të plagosur Tajfuni më i fuqishëm i vitit “Hagibis” ka nisur në anën lindore të Japonisë, duke u spostuar së fundmi në qendër të ven
FORMULA 1/ Mercedes siguron titullin në Formula 1, Bottas triumfon në Japoni Mercedesi ka siguruar titullin e konstruktorëve në Formula 1, teksa ky është trofeu i gjashtë radhazi. Kjo erdhi pas
Çfarë po ndodh? Ky burrë në Japoni ka më shumë se 100 gra Ky burrë në Japoni ka më shumë se 100 gra. Pyesni veten pse? Në fakt nisi në një moment kur Ling Ji u ndje i vetëm dhe n
Befasuese, dhoma e artë me ujin më të pastër në botë (FOTO LAJM) Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15
Presidenti Thaçi mëson si përgatitet çaji japonez (FOTO LAJM) Gjatë vizitës së tij shtetërore në Japoni, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka udhëhequr edhe një ceremoni të përgatitj
Majlinda fiton medaljen e bronzit në Botërorin e Japonisë Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror që po zhvillohet në Tokio të Japonisë. Kampioni
Kim Jong Un lëshon edhe dy raketa, alarm në Japoni dhe Kore të Jugut Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa balistike me rreze të shkurtër sot duke e çuar në 5 numrin total të raketave të lës
Japonia teston me sukses makinën fluturuese, pritet të dalë në treg Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe ishte në gjendje të qëndronte pezull në mënyrë të qëndrueshme për rret
Z. Ahmet Çalık dekorohet me Urdhrin e Lindjes së Diellit të Japonisë Në emër të Lartmadhërisë së Tij, Perandorit të Japonisë, Ambasadori Akio Miyajima i dorëzoi Kryetarit të Bordit të Çal&#
Zjarr në studion e filmave vizatimorë, 23 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Japoni Mëngjesin e kësaj të enjteje një zjarr ka rënë në në një studio të animacionit në Kioto, ku të paktën kanë mbetur 23 të
Përmbytje masive në Japoni, shpërngulen 800 mijë persona Gati 800 mijë njerëz në tri qytete të ndryshme të Japonisë janë urdhëruar që të zhvendosen nga shtëpitë dhe banesat e ty
Këto janë çerekfinalet e Kupës së Amerikës Uruguaji fitoi 1-0 kundër Kilit në çastet e fundit pas golit të Edinson Cavanit dhe arriti të rrëmbente vendin e parë në