999 rezultate për

japoneze

Ja si pastrojnë japonezët rrugët e bllokuara nga bora (VIDEO-FOTO) Sa herë që bie borë në anët tona, menjëherë bllokohen rrugët dhe të tilla ngelen me muaj. Por borë nuk bie vetëm në Shqi
Inspektimi i OKB, reaktorët japonezë sipas standarteve të ANEB Agjencia e OKB-së për energjinë bërthamore në përfundim të një vizite nëntëditore të inspektorëve të saj në Japoni ka de
Suzuki i thotë "Mirupafshim" Moto GP Ashtu sic ishte parashikuar që ditë më përë, ka ardhur dhe njoftimi zyrtar nga skuadra: Suzuki tërhiqet nga garat zyrtar
Sony me humbje të mëdha Gjigandi aziatik i teknologjisë, Sony parashikon një humbje prej 1.2 miliard dollarësh. Shumë faktorë ekonomiko-politikë
Firma japoneze urdhëron stafin për të njëjtin model flokësh Një kompani japoneze ka urdhëruar 2,700 punonjëst e saj që të kenë të njëjtin model flokësh - për të ndihmuar në kursim
Japonezët shpikin robotin që mëson, mendon dhe vepron (VIDEO) Shkencëtarët japonezë janë duke zhvilluar një robot që reagon duke bërë supozime të bazuara në eksperienca - gjë që do
Ndikimi i televizorit bardh e zi tek ëndrrat Një studim ka zbuluar se pensionistët i kanë shumicën e ëndrrave pa ngjyra. Sipas një studimi të publikuar nga American
Dieta e japonezëve për dobësim Dieta Zen që mbërrin nga Japonia është një regjim ushqimor, që ka patur shumë rezultat për humbjen e kilogramëve të tepë
Japonia ndihmon për rrugën nëntokësore në Shkup Agjencia japoneze për bashkëpunim ndërkombëtar do të ndihmojë në ndërtimin e rrugës nëntokësore në Shkup. Gjatë këtij vi
Kirjenko: Japonia po zmadhon dëmin Një tjetër tërmet goditi japoninë mëngjesin e së enjtes. Tërmeti me magnitudë 6,1 gradë e shkallës rihter është lokalizu
Ndalohen ushqimet japoneze Listës së vendeve të cilat ndalojnë importin e ushqimeve nga Japonia i është shtuar dhe Rusia. Rusia ka ndaluar importin
3700 ton ujë mbi reaktorin 3 në Japoni Autopompat e zjarrfikësve dhe forcave japoneze të mbrojtjes kanë hedhur mëngjesin e sotëm më shumë se 3700 tonë ujë deti
Japonia vijon përballjen me krizën bërthamore Inxhinierët japonezë po vazhdojnë të punojnë në furnizimin me energji elektrike të centralit bërthamor Fukushima. Besohe
Japoni, 16.600 të zhdukur nga tsunami Ekipet japoneze vazhdojnë me operacionet për rivendosjen e lidhjeve elektrike në sistemin e ftohjes të reaktorit bërtham
Rritje rekord e monedhës japoneze Jen-i japonez ka arritur sot vlerën rekord krahasuar me dollarin amerikan. Në bursat aziatike, dollari këmbehet për afro
Përse nuk qajnë japonezët? Ditët e fundit të gjithë kanë parë, situatën tragjike në Japoni, por askush nuk ka pare ndonjë Japonez duke qarë. Kjo ka
Japonia goditet sërish nga tërmeti Japonia tronditet nga një tjetër tërmet me magnitudë 6,2 të shkallës rihter. Me epiqendër në prefekturën e Shizuoka, 120
Largohuni nga Japonia Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë i bën thirrje qytetarëve të saj, që gjenden në Japoni, të lënë Japoninë dhe
Familja perandorake japoneze pa drita Në një njoftim të zëdhënësit të perandorit Japoneze thuhet se ndërprerja e energjisë në gjithë vendin, duhet të zbatohet
Japoni, frika për një Çernobill të dytë Shpërthimet në centralin nuklear të Fukushimas, kanë shkaktuar në të gjithë botën, fobinë nukleare, edhe pse agjensia ja