999 rezultate për

japoneze

Agjencitë japoneze përdorin këmbët e femrave për të bërë reklamë (FOTO-LAJM) Duket se idet njerëzore për marketing janë të pafundme. Ndonëse agjencitë e reklamave përdorin billbordet për të vendosu
Brenda botës së mafias japoneze (VIDEO-FOTO) Ajo është një nga mafiat më të rrezikshme në botë. Bëhet fjalë për Yakuza-n japoneze. Morohoshi- san është një prej anët
Mafia japoneze me gazetë Yamaguchi-gumi, fraksioni më i madh i mafias japoneze i cili në gjuhën lokale njihet me termin Jakuza ka gazetën e vet k
Japoni-Meksikë 1-2, Hernandez deçiziv (VIDEO) Përveç supersfidës Itali-Brazil Grupi A i Kupës së Konfederatave zhvilloi edhe ndeshjen tjetër Meksikë-Japoni. Ndeshja e
Milan, Honda nëse nuk vjen Tevez Honda-Milan. Për momentin është vetëm një hipotezë por që mund të konkretizohet nëse Carlos Tevez zgjedh të shkojë te Ju
Një motorcikletë-tualet (VIDEO-FOTO) Në ditët e sotme është e vështirë të gjesh kohë për të shkuar në banjo ndaj specialistët kanë gjetur një zgjidhje sidomo
Hoxhaj takohet me Toshiya Abe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur të hënën përfaqësuesin e përhershëm të Agj
Putin duke luajtur me qentë në debore (FOTO-LAJM) Momente relaksi për presidentin rus i cili me qentë e tij Buffy dhe Yume është fotografuar në rezidencën e tij në Novo-O
Të rinjtë japonezë imitojnë personazhet e ‘Dragon Ball’ (FOTO-LAJM) Të rinjtë japonezë në rrjetet sociale kanë filluar të postojnë fotot duke imituar personazhet e filmit ‘Dragon Ball’.
Rita në majën e hit-paradeve japoneze Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ndodhet për një turne koncertesh në Japoninë e largët ku duket se i ka
Çmimi "Pritzker" për arkitekturën shkon për shkollën japoneze (FOTO-LAJM) Edhe një herë çmimin Pritzker, një lloj Nobeli për arkitekturën ka shkuar për shkollen japoneze. Toyo Ito është fituesi
Avionët rusë shkelin hapësirën ajrore të Japonisë Dy avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore japoneze.Kjo e fundit paraqiti një protestë, pasi avionët u zbulu
“Trafiku Urban”, japonezët shprehin gatishmërinë për të ndihmuar Prishtinën Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa ka pritur në një takim Daimin Hanadate, drejtor në Agjencinë Japoneze për Zhvillim Nd
Makina e James Bond, kalon në duart e japonezëve Kolosi aziatik “Toyota” është mes blerësve potencialë të pjesës më të madhe të aksioneve të “Aston Martin”, pasi kompani
Japonezja që çmendet për Tottin (VIDEO) Teksa fotografët ishin duke fotografuar momentin e nisjes së Romës për në transfertën e Parmas, ku skuadra e Zeman luajt
Vijojnë provokimet Japoni-Kinë Rreth 70 politikanë japonezë, përfshirë edhe dy ministra të kabinetit qeveritar, kanë vizituar një vend të shenjtë të lu
Moto GP, Lorenzo rekord në pistën japoneze Spanjolli i “Yamaha”, Jorge Lorenzo ka qenë piloti më i shpejtë në cirkuitin e Motegit, në provat zyrtare për Çmimin e M
Protesta të reja anti-japoneze në Kinë Protesta të reja anti-japoneze kanë nisur në Kinë në lidhje me ishujt e diskutueshëm dhe për përvjetorin e “incidentit t
Goditja e dënimit, skema e veçantë e japonezëve (VIDEO) Të gjithë e kujtojnë Catanian e epokës Zeman dhe skemat e tij të veçanta gjatë goditjeve të dënimit. Por në Japoni tashm
Luftimet në Siri, vritet gazetarja japoneze Gazetarja japoneze, Mika Yanamoto e cila raportonte mbi konfliktin në Siri, është vrarë në luftimet e ashpra në qytetin