999 rezultate për

japoneze

Ja si e pastrojnë shpirtin japonezët (FOTO LAJM) Për të pastruar shpirtin, myslimanët falen dhe pendohen, të krishterët rrëfehen tek prifti ndërsa japonezët futen të zhv
Debutimi, sa shumë japonezë për Honda (FOTO LAJM) Dje ishte debutimi zyrtar i Keiksuke Honda me fanellën e Milanit. Por japonezi i ardhur nga CSKA Moska me parametra zero
Milan, Honda e ka thyer tashmë një rekord "Corriere dello Sport" shkruan në numrin e sotëm se tribuna e stadiumit të Sassuolos do të jetë e tejmbushur nga gazetar
Honda zbarkon në Milano, japonezët në delir (FOTO LAJM) Futbollisti më i ri i Milanit ka zbarkuar në aeroportin e Malpensa-s në Milano. Ashtu si në nisjen e tij nga Tokio, edhe
Shkencëtarët: 300 mijë viktima nga një tërmet i pritshëm në Japoni Qeveria japoneze publikon një parashikim për një tërmet katastrofik. Sipas sajë një tjetër tërmet në Japoni mund të marr
Spoti më i frikshëm që mund të keni parë ndonjëherë (VIDEO-FOTO) Kompani të ndryshme shpenzojnë goxha para për të realizuar spote publicitare për produktet e tyre por disa e teprojnë. N
Lojërat Olimpike 2020 në Tokio (VIDEO) Dhe fituesi është Tokio. Kryeqyteti japonez fiton të drejtën për të organizuar Lojërat Olimpike 2020. Në Buenos Aires, k
Agjencitë japoneze përdorin këmbët e femrave për të bërë reklamë (FOTO-LAJM) Duket se idet njerëzore për marketing janë të pafundme. Ndonëse agjencitë e reklamave përdorin billbordet për të vendosu
Brenda botës së mafias japoneze (VIDEO-FOTO) Ajo është një nga mafiat më të rrezikshme në botë. Bëhet fjalë për Yakuza-n japoneze. Morohoshi- san është një prej anët
Mafia japoneze me gazetë Yamaguchi-gumi, fraksioni më i madh i mafias japoneze i cili në gjuhën lokale njihet me termin Jakuza ka gazetën e vet k
Japoni-Meksikë 1-2, Hernandez deçiziv (VIDEO) Përveç supersfidës Itali-Brazil Grupi A i Kupës së Konfederatave zhvilloi edhe ndeshjen tjetër Meksikë-Japoni. Ndeshja e
Milan, Honda nëse nuk vjen Tevez Honda-Milan. Për momentin është vetëm një hipotezë por që mund të konkretizohet nëse Carlos Tevez zgjedh të shkojë te Ju
Një motorcikletë-tualet (VIDEO-FOTO) Në ditët e sotme është e vështirë të gjesh kohë për të shkuar në banjo ndaj specialistët kanë gjetur një zgjidhje sidomo
Hoxhaj takohet me Toshiya Abe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur të hënën përfaqësuesin e përhershëm të Agj
Putin duke luajtur me qentë në debore (FOTO-LAJM) Momente relaksi për presidentin rus i cili me qentë e tij Buffy dhe Yume është fotografuar në rezidencën e tij në Novo-O
Të rinjtë japonezë imitojnë personazhet e ‘Dragon Ball’ (FOTO-LAJM) Të rinjtë japonezë në rrjetet sociale kanë filluar të postojnë fotot duke imituar personazhet e filmit ‘Dragon Ball’.
Rita në majën e hit-paradeve japoneze Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ndodhet për një turne koncertesh në Japoninë e largët ku duket se i ka
Çmimi "Pritzker" për arkitekturën shkon për shkollën japoneze (FOTO-LAJM) Edhe një herë çmimin Pritzker, një lloj Nobeli për arkitekturën ka shkuar për shkollen japoneze. Toyo Ito është fituesi
Avionët rusë shkelin hapësirën ajrore të Japonisë Dy avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore japoneze.Kjo e fundit paraqiti një protestë, pasi avionët u zbulu
“Trafiku Urban”, japonezët shprehin gatishmërinë për të ndihmuar Prishtinën Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa ka pritur në një takim Daimin Hanadate, drejtor në Agjencinë Japoneze për Zhvillim Nd